Design

Projektowanie „drewno na drewnie”: odkryj kluczowe trendy nowości Formica Group

1752835956

Projektowanie „drewno na drewnie”: odkryj kluczowe trendy nowości Formica Group

Nina Bailey, Design Manager w Formica Group w Europie, wyjaśnia, w jaki sposób nowe podejście i motywy projektowe ukształtowały fascynujący rozwój projektów z wykorzystaniem drewna z kolekcji Formica®.

Jak mówi Nina: „Dostrzegamy, że projektanci stają się znacznie odważniejsi przy wyborze drewna. Są coraz bardziej świadomi tego, jak można używać słojów drewna… jako palety kolorów”. Podkreśla też trzy tematy pojawiające się w projektowaniu wnętrz, które rozpatruje zespół projektowy Formica Group, a mianowicie:

1. Łączenie różnych rodzajów drewna, aby stworzyć przytulne i ciepłe otoczenie

W prezentacji produktów znajdują się cztery nowe orzechy włoskie: Refined Walnut, Formal Walnut, Peruca Walnut i Cetina Walnut. Razem tworzą one piękne, czarujące otoczenie. Uwzględniliśmy ten motyw łączenia podobnego drewna w różnych odcieniach, a także dodaliśmy trio nowych drzew cedrowych: Blond Cedar, Mocha Cedar i Noir Cedar. Co więcej, kontynuujemy naszą serię jesionów, do której wprowadziliśmy trzy nowe tony: Dark Ash, Aged Ash i Pale Ash.

2. Lokalne gatunki i wprowadzanie świata zewnętrznego do wnętrza

Nina uważa, że „Wychodząc z pandemii, chcemy odzwierciedlić to, co naturalnie nas otacza”. Ta potrzeba napędza popyt zarówno na rustykalne, jak i minimalistyczne drewno dębowe, jesionowe, orzechowe i wiązowe. Proste słoje i stonowane odcienie Fjord Elm oraz Sund Elm przybierają wyrafinowany, subtelny i delikatny wygląd drewna. Zostały tak zaprojektowane, aby dobrze łączyć się z Carpentry Oak, Evergreen Oak, Satin Oak i Quercus Beige.

Carpentry Oak i Quercus Beige to drewna bardziej rustykalne, z sękami i misternymi śladami po cięciach.

3. Jasny i ciemny design inspirowany Japonią

Zdaniem Niny „Widzimy, jak ludzie używają naprawdę ciemnych słojów z równie jasnymi słojami. Chcieliśmy mieć pewność, że nasza kolekcja będzie w pełni wszechstronna.” Blond Cedar, Pale Ash i Tromso Maple to piękne produkty, które dobrze komponują się z niemal spalonym, sczerniałym drewnem.

Nina podkreśla nieprzemijającą popularność szarego drewna (sprawdź Belvedere Black, Flute Oak i Ventura Oak) oraz rosnące zapotrzebowanie na wielkoformatowe słoje drewna, takie jak nowe Birchply Woods, w tym Dark Sky Birchply Green State Birchply, Raw Birchply, White Washed Birchply and Black Birchply.

Obejrzyj teraz >> Trendy „drewno na drewnie” z Niną Bailey