Design

Płyty lakierowane PerfectSense ®Feelwood. Asortyment stworzony z myślą o zmysłach.

Płyty lakierowane PerfectSense ®Feelwood z oferty Egger

Płyty lakierowane PerfectSense ®Feelwood. Asortyment stworzony z myślą o zmysłach.

Od wprowadzenia na rynek w 2015 r., płyty lakierowane PerfectSense zachwycają klientów EGGER na całym świecie. Bazując na tym sukcesie firma rozszerzyła portfolio płyt lakierowanych o nowy produkt – PerfectSense Feelwood. Te innowacyjne powierzchnie o matowej, ciepłej, aksamitnej strukturze otwierają nowe możliwości projektowe w meblarstwie i architekturze wnętrz.

Współcześnie powierzchniom, które oddają naturalność, przypisuje się szczególną wartość. EGGER uzupełnia trwający obecnie trend na autentyczne i matowe powierzchnie o struktury zsynchronizowane z obrazem dekoru. Efektem jest innowacja produktowa: płyty lakierowane PerfectSense Feelwood. Ze względu na utrzymujący się od lat sukces naszych matowych płyt lakierowanych PerfectSense zainwestowaliśmy w drugą linię produkcyjną w zakładzie w Brilonie (Niemcy). Produkujemy na niej nowe płyty lakierowane PerfectSense Feelwood – mówi Hubert Höglauer, kierownik Działu Marketingu i Zarządzania Produktem ds. Mebli i Aranżacji Wnętrz w Grupie EGGER. – Na istniejącej linii lakierniczej produkujemy PerfectSense Premium Matt i Premium Gloss o udoskonalonych właściwościach powierzchni.

EGGER jest pierwszym producentem materiałów drewnopochodnych, który połączył matową powierzchnię ze strukturą Feelwood, synchronicznie dopasowaną do obrazu dekoru. Nigdy wcześniej optyka i haptyka nie współgrały ze sobą w taki sposób, tworząc tym samym design bardzo bliski oryginalnym materiałom. Nasz nowy produkt wychodzi naprzeciw trendowi matowych, olejowanych powierzchni z prawdziwego drewna i pokazuje naturalność, jakiej nigdy wcześniej nie udało się uzyskać na płycie drewnopochodnej – mówi Klaus Monhoff, kierownik działu Zarządzania Dekorami w Grupie EGGER. PerfectSense Feelwood przekonuje także dzięki właściwościom zapobiegającym pozostawianiu odcisków palców (Anti-Fingerprint). Jest to szczególnie ważne w przypadku ciemnych dekorów, ponieważ odciski palców są praktycznie na nich niewidoczne. Matowa, lakierowana powierzchnia i jej właściwości sprawiają, że innowacyjny produkt nadaje się do wszystkich zastosowań na powierzchniach pionowych.

W ramach kolekcji „Asortyment stworzony z myślą o zmysłach”, która uzupełnia Kolekcję materiałów dekoracyjnych, EGGER zaprezentował sześć ekskluzywnych dekorów PerfectSense Feelwood. Pięć z nich reprezentuje reprodukcje drewna, jeden natomiast bardzo modny obecnie kolor czarny z nową matową strukturą powierzchni. Wybrane reprodukcje drewna zawierają w sobie bardzo naturalne elementy. Na przykład H3311 TM28 Dąb Cuneo bielony zawiera odcienie bieli, H1186 TM37 Dąb Garrone ciemnobrązowy odbija światło, H3180 TM37 Dąb Halifax brązowy ma małe pęknięcia, H1760 TM28 Kasztan Noble szary ma wąskie słoje, a H3149 TM37 Dąb Riffian palony tworzy naturalną deskę. Matowe wykończenie lakierem nadaje powierzchniom PerfectSense Feelwood ze strukturą synchroniczną TM28 Feelwood Nature Matt i TM37 Feelwood Rift Matt autentyczny wygląd prawdziwego drewna i właściwości zapobiegające pozostawianiu odcisków palców.

Płyty lakierowane PerfectSense Feelwood są dostępne w sprzedaży na terenie Polski od stycznia 2022 r. Wymiary płyty lakierowanej PerfectSense Feelwood to 2.800 x 2.070 mm, a grubość 18 mm. Ofertę uzupełniają obrzeża ABS (23 x 1,0 mm) optymalnie dopasowane do powierzchni pod względem dekoru i struktury. Innowacyjność produktu opiera się na płycie Eurodekor E1E05 TSCA P2 CE pokrytej żywicą melaminową o obniżonej zawartości formaldehydu, która składa się w 89% z surowców odnawialnych i w 70% z materiałów pochodzących z recyklingu lub produktów ubocznych z przemysłu tartacznego.