Design

Nowa prezeska SARP wybrana

Agnieszka Kalinowska-Sołtys, nowo wybrana prezeska SARP.

Nowa prezeska SARP wybrana

Agnieszka Kalinowska-Sołtys to pierwsza w historii kobieta na stanowisku prezeski Zarządu Głównego Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP.

Reklama
visby.pl banner z promocją na łóżko

Na Walnym Zjeździe Delegatów SARP odbywającym się 23 i 24 czerwca br. w Warszawie w wyniku głosowania ustalono, że Agnieszka Kalinowska-Sołtys, członkini zarządu pracowni APA WOJCIECHOWSKI ARCHITEKCI, do tej pory wiceprezeska SARP ds. środowiska i ochrony klimatu zostanie nową prezeską Zarządu Głównego SARP.

Agnieszka Kalinowska-Sołtys będzie pełniła swoją funkcję w SARP do końca istniejącej kadencji, która przypada na lata 2019-2023. Otrzymała 98 głosów na 107 ważnych głosujących.

Do tej pory obowiązki prezesa pełnił dr Jerzy Grochulski, po tym, jak w lutym br. Bohdan (Biś) Lisowski, zrezygnował z pełnionej dotychczas funkcji oraz członkostwa w Zarządzie Głównym SARP.

Kim jest nowa prezeska SARP?

Agnieszka Kalinowska-Sołtys pracuje w biurze APA Wojciechowski Architekci od 2010 r. na stanowisku architektki, partnerki i członkini zarządu. Studiowała na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Architektury i Urbanistyki, na którym uzyskała tytuł magistra architektury w 2004 r. Ukończyła również podyplomowe studia Zarządzania Projektami w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz podyplomowe studia Zarządzania Nieruchomościami na Wydziale Ekonomii w Szkole Główne Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Od 2010 roku posiada uprawnienia BREEAM Asesora i LEED GA.

Brała udział w wielu nagrodzonych projektach biurowych i usługowo-handlowych spełniających wysokie wymogi systemów certyfikacji BREEAM, LEED i WELL Standard. Jest członkinią współzałożycielką Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Wspierani Budownictwa Zrównoważonego. Doświadczenie zawodowe zdobyła w firmach: Hochteief, Arcadis i APA Wojciechowski. W czerwcu została wybrana została nową prezeską SARP.