Design

Mieszkanie w klimatycznej kamienicy

Mieszkanie w berlińskiej kamienicy, proj. Maria Murawsky.

Mieszkanie w klimatycznej kamienicy

W berlińskiej kamienicy znajduje się mieszkanie, które emanuje spokojną elegancją, typową dla projektów Marii Murawsky.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Tu, w otoczeniu naturalnych kolorów i materiałów, i z widokiem na korony pobliskich drzew, można złapać oddech od zgiełku wielkiego miasta.

Działalność firmy ZAJC nie ogranicza się jedynie do rynku krajowego. Dobrym tego przykładem jest realizacja w Berlinie. Do mieszkania w klimatycznej kamienicy firma dostarczyła kuchnię Z4 oraz zabudowy i półki do salonu. Wszystkie elementy pokryte są fornirem dębowym.

Wnętrze zaprojektowane przez Maria Murawsky Architect emanuje elegancją, ciepłem i spokojem. Jego ponadczasowy styl opiera się na prostych środkach wyrazu oraz wyrafinowanych detalach i materiałach.

Poczucie harmonii i ponadczasowości architektka osiągnęła prostymi środkami, a są nimi naturalne materiały, oszczędne formy i dopracowane detale. Klamrą dla projektu stał się motyw drewna dębowego, które konsekwentnie przewija się przez kolejne pomieszczenia. Wykończone zostały nim również fronty kuchni Z4 marki ZAJC. Ich ciepły odcień przełamują elementy zabudowy wykonane z naturalnego kamienia w odcieniu szarości.

Mieszkanie w klimatycznej kamienicy.
Kuchnia marki ZAJC w mieszkaniu w berlińskiej kamienicy, proj. Maria Murawsky.

Dodatkowego uroku kuchni dodaje sam układ pomieszczenia z biegnącą po łuku ścianą z kilkoma oknami i wyjściem na taras. Wnętrze dodatkowo rozświetla witryna na zastawę, zamontowana w niszy jednej ze ścian. Znajdujące się w salonie półki oraz szafki pod oknem zostały dostarczone wraz kuchnią.

Natomiast wśród mebli wolnostojących znalazły się kultowe modele marek Vitra i Knoll, a także wznowione przez firmę Cassina klasyczne projekty Pierre’a Jeannereta. Również dekoracyjne lampy Gino Sarfatti i Gae Aulenti zdają się nie poddawać upływowi czasu.

Mieszkanie w kamienicy w Berlinie.
Mieszkanie w kamienicy w Berlinie.

Widok na malowniczą dzielnicę zachodniego Berlina – Dahlem oraz pobliski park to niewątpliwe atuty tego miejsca. Przyroda i zaczerpnięte z niej materiały, wnętrze i otoczenie zdają się tu stale przenikać.