Design

Limitowana kolekcja Reserved i Bolesławiec

Reserved x Bolesławiec - limitowana kolekcja 2023.

Limitowana kolekcja Reserved i Bolesławiec

Reserved, jako flagowa marka koncernu odzieżowego LPP, rozwija współpracę z polskimi producentami. Hitem okazuje się wprowadzona do linii home 7 lipca 2023 roku limitowana kolekcja, przygotowana w kooperacji z Zakładami Ceramicznymi „BOLESŁAWIEC”.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Nową limitowaną kolekcję Reserved Home przygotowało wspólnie z Zakładami Ceramicznymi „BOLESŁAWIEC”. To kolejna po Zakładach Porcelany Stołowej „Lubiana” oraz Krośnieńskich Hutach Szkła „Krosno” współpraca Reserved z polską marką. Wzbogacając asortyment związany z wyposażeniem wnętrz, spółka LPP wspiera rodzimych przedsiębiorców i rozwija swoje know-how. Wspólne projekty z renomowanymi polskimi producentami to także okazja do upowszechniania krajowego rzemiosła i kultury. Reserved Home jest dostępny na blisko 30 rynkach online. To pozwala na szerokie dotarcie z ofertą w Polsce oraz za granicą.

Spółka LPP chce w ten sposób wspierać rodzimych przedsiębiorców i promować krajowe rzemiosło również poza granicami Polski. W ramach współpracy powstały unikatowe produkty wyposażenia wnętrz oraz odzież dla kobiet i dziewczynek. Produkty łączą w sobie wielopokoleniowe dziedzictwo, funkcjonalność i nowoczesny design. Kolekcja jest już dostępna online, a ubrania dodatkowo w wybranych salonach stacjonarnych marki w Polsce.

Współpraca na linii Reserved – Bolesławiec

Prace nad nową kolekcją rozpoczęły się na początku listopada 2022 r. W procesie uczestniczyły gdańskie i warszawskie zespoły projektowe oraz graficy Reserved, którzy na co dzień przygotowują autorskie projekty marki. Tym razem stworzyli wzory, które opierają się na klasycznych motywach w nowoczesnej interpretacji, łącząc współczesną modę z tradycją.

Projekt rozpoczęliśmy od wizyty w Zakładach Ceramicznych „BOLESŁAWIEC”, by poznać unikatowy sposób tworzenia ceramiki według oryginalnych technik – od precyzyjnego malowania pędzelkiem po stemple. Ceramika bolesławiecka wypalana jest metodą tradycyjną. Wszystkie produkty zdobione są ręcznie, dlatego każdy z nich jest wyjątkowy – tak samo, jak produkty będące efektem naszej współpracy. Cieszymy się, że możemy tworzyć w Polsce niezwykłe produkty wraz z najlepszymi markami, za którymi stoi wieloletnie doświadczenie – mówi Joanna Karbowy, product manager Reserved Home.

Wyroby ceramiczne, w tym zastawa stołowa oraz domowe tekstylia, mimo nowoczesnej odsłony pozostają wierne bolesławieckim wzorcom. Tak jest w przypadku zdobionych poszewek na poduszki oraz tkanego koca żakardowego. Uzupełnieniem kolekcji jest linia odzieżowa dla kobiet i dziewczynek. Opiera się ona na najbardziej rozpoznawalnych motywach z Bolesławca, takich jak pawie oko, bratki czy jaskółki. W asortymencie znalazły się także apaszki wyprodukowane w słynnym przedsiębiorstwie Jedwab Polski Milanówek. To firma, która specjalizuje się w projektowaniu wyrobów z naturalnego jedwabiu o najwyższej jakości. Nad procesem realizacji kolekcji czuwał zespół technologiczny LPP, kontrolujący jakość i zminimalizowanie zużycia materiału.

Podobnie jak w przypadku ceramiki, klasyczne i dobrze znane motywy bolesławieckie posłużyły nam do stworzenia nowych kompozycji graficznych w odcieniach nasyconego kobaltu, błękitu i złamanej bieli. Bardzo zależało nam na tym, aby połączyć tradycję z nowoczesnym spojrzeniem na modę. Kolekcja trafia na rynek w sezonie letnim, a więc ważna była dla nas forma i materiały gwarantujące pełną swobodę, naturalność i komfort. Współpraca z Bolesławcem to nasz hołd dla polskiego rzemiosła i ukłon w kierunku dziedzictwa, które inspiruje od pokoleń – komentuje Anna Sołtys, dyrektor biura produktowego Reserved w LPP.

Ceramika Bolesławiec w ofercie Reserved


Linia produktowa Reserved Home powstała w lutym 2023 r., by zapewnić klientom kompleksową ofertę w ramach jednej marki. Produkty tworzone są w standardzie premium. Powstają na bazie naturalnych i bardziej zrównoważonych materiałów i surowców.

Ceramika Reserved x Bolesławiec 2023.
Ceramika Reserved x Bolesławiec 2023.

Premiera nowej kolekcji ZC „BOLESŁAWIEC” x Reserved odbyła się 7 lipca w sklepie online. Dodatkowo odzież i akcesoria dostępne są w wybranych salonach Reserved w Warszawie (Złote Tarasy, Arkadia) oraz w Gdańsku (Forum).