Design

Laureatki i zwycięskie projekty kursów PROJEKTOWANIA WNĘTRZ

413558171

Laureatki i zwycięskie projekty kursów PROJEKTOWANIA WNĘTRZ

Kurs PROJEKTOWANIE WNĘTRZ odbywa się już od wielu lat, od 8 lat w Warszawie, od roku w Krakowie i od jesieni we Wrocławiu. Oto laureatki konkursu.

Paula Victoria Makowiecka – Absolwentka Psychologii oraz Management’u z University of Exeter w Anglii. Ostatnie lata spędziła mieszkając w Stanach Zjednoczonych, Anglii oraz Australii, skąd często czerpie inspiracje do swoich projektów. Od lat pracuje jako freelance fotograf, organizator eventow, oraz uczy angielskiego. Od dziecka interesuje się sztuką wizualną (fotografia, malarstwo, assemblage) skąd też wywodzi się jej zainteresowanie designem i aranżacją przestrzeni, oraz sztukami teatralnymi. 

Laureatką z kursu prowadzonego w Krakowie została  Magdalena Baran – absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej.

Laureatka kursu w Warszawie to Agata Święszkowska – tegoroczna absolwentka wydziału Architektury Krajobrazu Warszawskiej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, która tak oto opowiada o sobie: Przygotowanie do zawodu zaczęłam już 10 lat temu zapisując się na zajęcia z rysunku organizowane w Domu Kultury w Łomży, skąd pochodzę. W klasie maturalnej podczas wyboru przyszłego kierunku studiów na decyzji zaważyła pasja do ogrodów, rozwijana od najmłodszych lat pod okiem babci. Projektowanie wnętrz zawsze jednak pozostawało wielkim marzeniem, które wreszcie postanowiłam spełnić. Już w trakcie studiów zaczęłam z powodzeniem prowadzić działalność architekta. Początkowo projektowałam ogrody, ale także balkony czy patia. Zajmowałam się również ich wykonawstwem. Mam nadzieję, że do udanych realizacji jakie mam już na kącie dołączy wiele ciekawych wnętrz.

Laureatka poprzedniej edycji kursu w Warszawie Iwona Durka – zwierzając się ze swoich pasji powiedziała: Wnętrza i architektura są moją pasją od lat, ale dopiero niedawno zdobyłam się na odwagę, by podzielić się nią z innymi. Długo nie wierzyłam, że mogłabym przekuć zainteresowania w wykonywany zawód.
W moich aranżacjach stawiam na prostotę i funkcjonalność tworzonej przestrzeni. Lubię, gdy w danym wnętrzu da się „oddychać“, nie ma zbędnych elementów i mebli, natomiast te, które się tam znajdują, są ponadczasowe, dobrej jakości i spełniają swoją funkcję. Materiały, których używam i które polecam to drewno (dębina, klon, modrzew), beton (jest niedoceniany i ma złą sławę bycia zimnym, co jest nieprawdą i przekonuję to tym swoich klientów), wełna, filc. Moje barwy to biele i szarości, przełamuję je stonowanymi kolorami ziemi.

Laureatka poprzedniej edycji kursu w Krakowie – Beata Gilowska – swoją sylwetkę przybliżyła na sama mówiąc: Z zawodu jestem plastykiem. Obroniłam dyplom z grafiki, stąd moje zamiłowanie do rysunku.Drugą moją pasją jest projektowanie i urządzanie wnętrz. Moim zadaniem jest być przewodnikiem po pomysłach, stylach i designe.
Pragnę odkrywać przed klientem sekrety pięknych wnętrz, kreując przestrzeń zgodnie z charakterem i duszą ich mieszkańców. Uważam, że najważniejszym jest tworzenie wnętrz emanujących pozytywną energią i dlatego też w moich projektach wykorzystuję zasady feng shui w europejskiej wersji. worząc projekt zaliczeniowy dla kursu Creator zainspirowałam się włoską tapetą Poesemio firmy Abet Luminati, która sprawiła, że poznałam lepiej styl lat 50. i 60. Styl ten charakteryzuje racjonalna i piękna forma oparta na przemyślanej konstrukcji.
Mój projekt to powrót do przeszłości, czyli styl vintage. W tym stylu liczą się umiar i wyrafinowanie, ale też odważne kolory, geometryczne wzory i oczywiście umiejętność łączenia współczesnych form z tymi starymi”.

fot. CREATOR
opr. md