Design

Kolory roku na aukcji w DESA Unicum

Yellow and Gray, Pantone

Kolory roku na aukcji w DESA Unicum

W Domu Aukcyjnym DESA Unicum zorganizowano wystawę pt. Yellow and Gray. Wszystkie obiekty, które się na niej pojawiły stały się przedmiotami do licytowania na aukcji.

Totalna szarość i świetlisty żółty – to właśnie te dwa kolory Instytut Pantone wybrał na kolory roku 2021, co zilustrowała wystawa Yellow and Gray w Domu Aukcyjnym DESA Unicum.

Już po raz drugi, zainspirowana wyborem Pantona DESA organizuje aukcję poświęconą kolorowi roku. Po ubiegłorocznej Classic Blue, na której prezentowano prace w tonacji głębokich błękitów, w tym roku przygotowano ofertę składającą się z obiektów, dla których wspólnym mianownikiem jest dominanta barwy żółtej lub szarej oraz ich połączenie.

Oferta aukcji łączy w sobie przedmioty z wielu dyscyplin sztuki – malarstwa, rzeźby, fotografii czy designu i doskonale pokazuje jak płynne mogą być granice pomiędzy tymi obszarami twórczości artystycznej. Fotele, wazony a nawet serwis kawowy mogą mieć formy abstrakcyjnych rzeźb, konstrukcja mebli opierać się może na tych samych zasadach, co kompozycja obrazów, ceramika zaś – stać się motywem malarskiego przedstawienia – poinformował Dom Aukcyjny DESA Unicum.