Design

Kolejny sukces, kolejne wyróżnienia dla Kati Meyer-Brühl

Kolejny sukces, kolejne wyróżnienia dla Kati Meyer-Brühl

Kolejny sukces, kolejne wyróżnienia dla Kati Meyer-Brühl

Grace oraz muskat – dwa projekty autorstwa prawdziwej mistrzyni kreatywności Kati Meyer-Brühl odniosły kolejny sukces – zostały wyróżnione Green Good Design Award 2016.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Green Good Design Award, które przyznaje The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design honoruje projekty mocno nawiązujące do tematów ekologii oraz odnawialności środowiska.

Grace i muskat Kati Meyer-Brühl debiutowały podczas ubiegłorocznych targów imm cologne. Green Good Design Award 2016 to nie jedyne wyróżnienie dla grace i muskat. Wcześniej uhonorowane zostały m.i. nagrodami Iconic Awards 2016.

W skład projektów grace i muskat wchodzą fotele i sofy, które wyróżniają się formalnie zredukowanym kształtem, przejrzystą budową i subtelną, wręcz filigranową formą.

Grace i muskat są doskonałym przykładem elegancji, czystości formy i wyważonych proporcji. Łączą minimalistyczną, pełną gracji ramę – w grace z metalu, w muskat z drewna – w barwach natury lub olejowana na kolor z należytą wygodę i zaskakująco komfortowym siedzeniem. Siedziska grace mogą być wykonane w skórze lub w skórze z drewnem klejonym, muskat najdoskonalej prezentuje się ubrany w tekstylia. Indywidualne detale twórcze nadają obu modelom niepowtarzalny charakter.

Obydwa modele wyposażone są w wymienne obicia, a podłokietniki mogą być na życzenie uzupełnione dodatkowymi, tapicerowanymi nakładkami.

Kati Meyer-Brühl jest absolwentką Central Saint Martins University w Londynie jak i Parsons School of Design w Nowym Jorku.Od 2004 pełni funkcję Creative Director w firmie brühl i jest zaliczana do najbardziej nagradzanych talentów designerskich Europy. Jej prace docenione zostały ponad 80-ma rodzimymi i międzynarodowymi nagrodami. W swoich żywych, o niewątpliwej lekkości pióra projektach łączy ona niezależne projektowanie z wysokimi wymaganiami wobec ochrony środowiska, możliwości zmian w meblach, ich wartości użytkowej i długotrwałości. Otrzymała tytuły Master of Industrial Design na Central Saint Martins College University of the Arts London jak i Master of Fine Arts na Parsons University for Design w Newym Jorku.

fot. brühl

opr. md