Design

Co trzeba wiedzieć o Paris Design Week 2020?

Viaduc des Arts.

Co trzeba wiedzieć o Paris Design Week 2020?

Jeśli ktoś myśli, że zna Paris Design Week jak własną dłoń, to w tym roku może go czekać zaskoczenie. Oto 6 rzeczy, które musi wiedzieć każdy, kto interesuje się wrześniową edycją.

Reklama
visby.pl banner z promocją na łóżko

250 uczestników i 10 dni odkrywania tego, co przygotowali na tegoroczną edycję festiwalu – to najlepsza zapowiedź wydarzenia, które otwiera jesień w światowym designie. Start: 3 września, meta: 12 września.

Oto 6 najważniejszych informacji o jesiennej edycji paryskiego wydarzenia:

  1. Paris Design Week obchodzi w tym roku swoje dziesięciolecie. Jak wiadomo urodziny wymagają przyjęcia. Co może być przyjemniejszego od spotkania z markami, które sprawiają, że dom staje się piękniejszy, a przy tym oferują technologiczne innowacje i wyjątkowy know-how, które opowiadają historię Francji, jej dziedzictwa, nie zapominając o początkujących projektantach, którzy kształtują naszą przyszłość?
  2. Paris Design Week to jedyne takie wydarzenie w świecie designu, które odbywa się w Europie, podczas gdy pozostałe imprezy branżowe, takie jak targi w innych europejskich stolicach musiały być przełożone lub odwołane. Jesienna edycja została zorganizowane jako podróż, podczas której można odkrywać nowe, odwiedzając różne lokalizacje, takie jak sklepy, salony wystawowe, galerie i miejsca publiczne specjalnie przekształcone na PDW. Wszystko to ma na celu przyspieszenie powrotu do interesów wszystkich zaangażowanych w projektowanie, dekorowanie i sztukę w Paryżu.
  3. Paris Design Week to wyjątkowa wizytówka młodych projektantów w ramach dedykowanego programu Paris Design Factory. Galeries Joseph i Espace Commines to dwie lokalizacje, które zapewniają promocję najlepszych młodych projektantów. Projekty absolwentów (Joseph Turenne) i projektanci, którzy mają już na koncie nagrody (Joseph Froissart) zaprezentują świat, który musi stawiać sobie więcej pytań niż kiedykolwiek wcześniej. W Espace Commines, Design Factory otwiera okno na kreatywność i know-how Azji Południowo-Wschodniej oraz Afryki Południowej.
  4. Paris Design Week daje swobodę tworzenia własnego programu projektowego. Jedną z cech charakterystycznych wydarzenia jest różnorodność. PDW znajduje się na skrzyżowaniu kultury i handlu. Każdy uczestnik wybiera swoją ścieżkę zgodnie z własnymi potrzebami i pragnieniami. Co ważne, Paris Design Week jest bezpłatnym wydarzeniem z podejściem przekrojowym – wolnym od kompleksów i otwartym dla wszystkich.
  5. Paris Design Week to spacer po Paryżu. Organizatorzy zapraszają do odkrywania na nowo przyjemności chodzenia po mieście światła, spacerowania, obserwowania, jak oddycha w rytmie projektowania. Mapę wyznaczono według 4 stref geograficznych, każda z nich na swój sposób ilustruje aspekty projektowania. Na koniec każdego dnia przedstawiciele słynnych i kultowych marek, firm realizujących swój rozwój poprzez wyjątkowe know-how, szkół projektowania i niezależnych studiów projektowych spotykają się podczas wieczornych wernisażów.
  6. Paris Design Week jest również częścią szerszego konceptu po raz pierwszy uczestnicząc we France Design Week. Ta inicjatywa, wprowadzona przez APCI jako wynik dyskusji przeprowadzonych podczas „Assises du Design” (cykl konferencji, który odbył się w ub.r. w celu promocji designu i zrzeszenia wszystkich kluczowych graczy w branży), proponuje ogólnopolską sieć wydarzeń promujących projektowanie jako dyscyplinę publiczną. Dni otwarte, warsztaty, wystawy, rozmowy, kursy mistrzowskie – wszystkie te wydarzenia zaplanowano w Paryżu i w całej Francji w dniach od 1 do 15 września.