Design

Nowa odsłona archiDAY

Nowa odsłona archiDAY

Branżowe spotkanie archiDAY zmienia formę. Z offline’u przenosi się do online’u i pod nazwą archiDAY 2020 Online odbędzie się w dniach 12-16 października br.

Bogaty program merytoryczny, odbywający się jednocześnie na kilku scenach, goście specjalni, konsultacje z ekspertami, warsztaty czy interaktywne spotkania z markami – to jedne z większych wartości organizowanego od 4 lat wydarzenia archiDAY. W tym roku branżowe wydarzenie, stworzone z myślą o architektach i projektantach wnętrz, designerach, dekoratorach, stylistach oraz homestagerach zmienia formę i z offline’u przenosi się do online’u.

Sytuacja związana z zagrożeniem epidemiologicznym wymusiła zmianę wielu planów, również w naszej branży – podkreśla Przemysław Szklarzewski, CEO PCAW, organizator archiDAY 2020 Online. – Odwoływane lub przekładane są targi, konferencje czy inne formy spotkań stacjonarnych. W ramach PCAW prowadzimy działania stacjonarne i online już od lat. Zaistniałe okoliczności wymogły jednak większą aktywność i koncentrację na interaktywne i nowoczesne działania w sieci.

COVID-19 zmienił relacje międzyludzkie, styl życia czy sposób prowadzenia biznesu. W trakcie wydarzenia nie zabraknie więc podsumowań oraz prób opisu nowej rzeczywistości z różnych perspektyw. Główną osią tematyczną wydarzenia będą jednak wykłady, panele dyskusyjne, warsztaty i konsultacje, które mają służyć rozszerzeniu umiejętności i kompetencji (twardych i miękkich) projektantów i architektów. Ze sceny “Projektant i BIZNES” płynąć będą merytoryczne porady z zakresu prowadzenia i rozwoju pracowni projektowej. Od strategii, przez pozyskiwanie i obsługę klienta po narzędzia pracy. “Design Story” to opowieści o projektach, które wnoszą wartość dla słuchacza, uczą i inspirują. Swoim doświadczeniem podzielą się zaproszeni eksperci, znani: architekci, projektanci, designerzy, ambasadorzy marek. Sceną wymiany poglądów i doświadczeń będą „Rozmowy o…” – przedstawiciele branży porozmawiają o produktach i rozwiązaniach, trendach, inspiracjach oraz zmianach i możliwych scenariuszach przyszłości.​

Brak tradycyjnych imprez targowych rekompensuje z kolei strefa współpracy firma-projektant. Rozmowy na stoisku zastąpią wideo spotkania. Dzięki nim każdy będzie miał okazję – bezpiecznie i w dogodnym dla siebie czasie – porozmawiać z reprezentantami firm oferujących produkty wyposażenia wnętrz. Na „wirtualnym stoisku” projektant zapozna się również z nowościami oraz pobierze materiały niezbędne do codziennej pracy (modele 3D, tekstury, katalogi).

Ważnym elementem archiDAY 2020 Online będą konsultacje i bezpłatne warsztaty. W ich trakcie architekci i projektanci podniosą umiejętności z zakresu posługiwania się programami: SketchUp + V-Ray, Vectorworks oraz Archicad. W trakcie trwania wydarzenia odbywać się będą również indywidualne konsultacje z ekspertami z zakresu m.in. budowania marki osobistej, tworzenia strategii biura projektowego,  marketingu i promocji pracowni projektowej, zagadnień prawnych związanych z działalnością biura projektowego czy specjalistycznym ubezpieczeniem dedykowanym projektantom wnętrz.

Dla kilkudziesięciu osób przewidziano również miejsce na warsztatach stacjonarnych. W Warszawie, w prestiżowym showroomie architekci i projektanci zgłębią tajniki fotografii oraz stylizacji wnętrz. Dodatkowo chętni staną przed obiektywem profesjonalisty, który wykona sesje biznesowo-wizerunkowe.

archiDAY 2020 Online w całości transmitowane będzie na platformie archiDESK – narzędziu wspierającym specjalistów z branży wyposażenia wnętrz. Platforma dodatkowo usprawnia codzienne funkcjonowanie pracowni, udostępniając narzędzia i specjalistyczną wiedzę w postaci szkoleń, webinarów, e-eventów podnoszących kompetencje architektów, projektantów, dekoratorów, stylistów oraz homestagerów.

Rejestracja: Udział w wydarzeniu jest bezpłatny dla specjalistów (architektów, architektów i projektantów wnętrz, dekoratorów, stylistów, designerów, homestagerów), którzy mają aktywne konta na platformie www.archidesk.pl. Rejestracja i utworzenie konta w archiDESK uprawnia do bezpłatnego udziału w wydarzeniu archiDAY 2020 Online.

Program i harmonogram wydarzenia: www.archiday.pl/2020

Termin wydarzenia: 12-16 października br.

Wywiad z Przemysławem Szklarzewskim, CEO PCAW, organizatorem archiDAY 2020 Online, można przeczytać tutaj: ArchiDay: z offline’u do online’u.