Design

Bezpłatne porady architekta wnętrz w Domotece

Pracownia Interiorsy - ambasadorzy Domoteki - wezmą udział w wiosennej edycji Domodesign. W programie wydarzenia m.in. bezpłatne porady architekta wnętrz.

Bezpłatne porady architekta wnętrz w Domotece

Od trzech lat Domoteka organizuje wydarzenie, które stało się źródłem inspiracji i dobrych praktyk dla tych, którzy chcą urządzić modny i funkcjonalny dom lub ogród. Najbliższy Domodesign odbędzie się w dniach 10-11 maja.

Reklama
visby.pl banner z promocją na łóżko

W ciągu dwóch dni klienci odwiedzający Domotekę będą mogli wziąć udział w wykładach przybliżających aktualne trendy oraz skorzystać z konsultacji. W programie są również bezpłatne porady architekta wnętrz, a także warsztaty. Organizatorzy zapraszają nie tylko klientów Domoteki, ale też architektów. Profesjonaliści zyskają niepowtarzalną okazję, by wymienić się doświadczeniami zawodowymi i podyskutować na ważne dla branży projektowej tematy.

Jak podkreślają organizatorzy, poprzednie odsłony Domodesign udowodniły, że tego typu wydarzenia są potrzebne i cieszą się dużym zainteresowaniem. Ich uczestnicy poszukują przede wszystkim profesjonalnych wskazówek i kontaktu z ekspertami. Dodatkowo czują potrzebę zdobywania lub pogłębiania wiedzy o najnowszych trendach w aranżacji wnętrz i przestrzeni outdoorowych.

Wykłady i bezpłatne porady architektów wnętrz

Ważną część programu Domodesign stanowią wykłady. Znani projektanci, doświadczeni architekci, dziennikarze czasopism wnętrzarskich oraz trendsetterzy przybliżają trendy w urządzaniu wnętrz. Odsłaniają także kulisy projektowego rzemiosła. Dzięki bogatemu programowi każdy może znaleźć coś interesującego dla siebie.

Jednym z najciekawszych wykładów, które znalazły się w programie wiosennego Domodesign, będzie relacja z ostatniej edycji targów Salone del Mobile.Milano. Odbywające się w Mediolanie wydarzenie to jedna z najważniejszych imprez dla profesjonalistów zajmujących się wyposażeniem wnętrz i designem. Kto nie mógł być w kwietniu w Mediolanie może odwiedzając Domotekę nadrobić zaległości. W dyskusji prowadzonej przez Olgę Kisiel-Konopkę, właścicielkę agencji OKK! PR, udział wezmą:

  • Anna Grużewska, redaktor naczelna magazynu „Czas na Wnętrze”,
  • Łukasz Siwiec, architekt wnętrz, Ambasador Domoteki,
  • Anna Koszela, architektka wnętrz,
  • Szczepan Zalewski, student ASP Warszawa, laureat 3. edycji konkursu Paradyż Designers.

Postaramy się przybliżyć naszym gościom to wszystko, co działo się podczas tegorocznych targów w Mediolanie, bo Salone del Mobile to nieprzebrany skarbiec trendów, które w najbliższym czasie będą inspirowały architektów, projektantów i designerów na całym świecie. Warto być na tym panelu, jeśli chcemy wiedzieć, jak powinny wyglądać modne wnętrza w 2024 roku – ujawnia Olga Kisiel-Konopka.

To zaledwie początek długiej listy wydarzeń i wykładów, które znalazły się w programie majowego Domodesign. Odwiedzający Domotekę dowiedzą się, na czym polega zrównoważony rozwój we wnętrzach mieszkalnych i jak rozwiązać problem małych przestrzeni. Poznają również funkcjonalne rozwiązania dedykowane kuchniom oraz przepis na idealny stół. Otrzymają także zaproszenie do wielowymiarowego świata oświetlenia i nauczą się wnętrzarskich trików. Będzie też o wyborze „królowych salonu”, czyli sof, roli kolorów w kreowaniu przestrzeni, a nawet meblowaniu zapachami. Natomiast miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu na pewno nie może zabraknąć na wykładzie „Garden Party, czyli jak zaprojektować imprezowy ogród!”.

Wiedza na wagę złota, czyli rady ekspertów

Bezpłatnych i profesjonalnych konsultacji z architektami nie trzeba specjalnie reklamować. Poprzednie edycje imprezy pokazały, że bezpośrednie spotkanie z architektem jest na wagę złota. Pozwala pozbyć się wątpliwości, ułatwia podjęcie decyzji lub znalezienie najlepszego rozwiązania, które wcześniej wydawało się nieosiągalne. Zaproszeni eksperci pomogą urządzić nie tylko wnętrza mieszkań i domów, ale też ogrody i tarasy. Co więcej, doskonale znając ofertę Domoteki, podsuną konkretne rozwiązania, skracając w ten sposób czas dzielący powstanie projektu od jego realizacji.

Zaproszeni do udziału w wykładach eksperci chętnie podzielą się swoją szeroką wiedzą. Zatem jeśli kogoś dręczą wątpliwości dotyczące urządzenia wymarzonego domu czy ogrodu albo nie jest zadowolony z dotychczasowych wyborów, to powinien odwiedzić Domotekę i wziąć udział w jednym z wykładów odbywających się w ramach Domodesign.

Warsztaty dla architektów

Przygotowując program Domodesign, Domoteka nie zapomniała również o profesjonalistach, czyli architektach i projektantach, którzy chcą wzbogacać i rozwijać swoje praktyczne umiejętności. Specjalnie z myślą o nich zaplanowano serię warsztatów. Ich zakres tematyczny jest bardzo szeroki, poczynając od zastosowania AI w projektowaniu po projektowanie systemów audio we wnętrzach.

Przewidziane zostały również warsztaty dla klientów Domoteki. Dowiedzą się oni między innymi, jak stworzyć własną linię zapachów czy przygotować materiały wideo o swoich wnętrzach z myślą o prezentacji ich w mediach społecznościowych. Na każdy warsztat prowadzone są indywidualne zapisy, dzięki czemu spotkania odbywają się w komfortowych warunkach, a każdy uczestnik może w pełni skorzystać z wiedzy i doświadczenia zaproszonych profesjonalistów.

Ciekawą propozycją dla osób zainteresowanych projektowaniem i aranżacją kuchni będzie spotkanie w formule „Kuchnia on tour”, podczas którego odwiedzone zostaną wszystkie salony Domoteki z tego rodzaju ofertą. Każdy z salonów zaprezentuje interesujące rozwiązania i zaprosi do indywidualnych spotkań w celu realizacji projektów.

Nowością będzie także zewnętrzna Strefa Ogrodowa, przygotowana we współpracy z Garden Space oraz znanym producentem roślin ogrodowych – firmą Ulińscy. W tej wyjątkowej przestrzeni zaplanowano muzykę, grillowanie i miejsce do spotkań branżowych poświęconych projektowaniu przestrzeni outdoorowych.
Podczas Domodesign zaprezentuje się także Grupa Arche z wystawą „Stare Mury”. W tej strefie odbędą się spotkania poświęcone rewitalizacji starej zabudowy oraz warsztaty dla architektów. Architekci – Piotr Grochowski i Wojciech Kolęda – nie tylko przybliżą magię transformacji starych budynków, mieszkań, fabryk, dworków, ale również zainspirują do tworzenia przestrzeni z duszą. Zostanie tu także zainstalowana specjalna wystawa pokazująca efekty działań architektów oraz sposoby na ponowne wykorzystanie przestrzeni w nowych aranżacjach.

Domodesign to m.in. bezpłatne porady architekta wnętrz w warszawskiej Domotece.

Podczas całego eventu będą również otwarte wystawy:

  • wystawa Anny Halarewicz, której wernisaż odbędzie się 9 maja,
  • wystawa Stowarzyszenia NÓW, która będzie miała premierę 10 maja,
  • fotografie z cyklu „Pasaż Italia” autorstwa Michała Łukasika,
  • „Save the Planet” z Leo-art,
  • wystawa „Przepływ i Przemiana” Renaty Kusznierskiej.

Na stronie Domoteki można znaleźć pełny program wiosennej edycji Domodesign.