Design

Akcentowanie z użyciem kolorów

Podłogi Egger. Miesięcznik i portal informacyjny branży meblarskiej biznes.meble.pl

Akcentowanie z użyciem kolorów

Firma EGGER zabiera swoich klientów do świata barw i dekorów podłogowych. Inspiruje ciekawymi i dopasowanymi kombinacjami, które można wykorzystać podczas aranżowania domu. Dodatkowo oferuje praktyczne usługi cyfrowe, pomagające w wizualizacji swoich pomysłów i wspierające w dokonaniu najlepszych wyborów.

Podłogi laminowane EGGER to doskonałe dopełnienie nowoczesnych trendów kolorystycznych. W dzisiejszych czasach w zakresie aranżacji wnętrz, podobnie jak w modzie, wszystko jest możliwe. Kształty, kolory, materiały – wybór jest niemal nieograniczony. Firma EGGER oferuje ponad 200 dekorów podłogowych w trzech kategoriach produktowych, zaspokajających najróżniejsze potrzeby. Od podłóg Comfort, charakteryzujących się przyjemną haptyką i akustyką, przez popularne, uniwersalne podłogi laminowane Egger, dostępne również w wersji wodoodpornej Aqua+, po szczególnie wytrzymałe podłogi Design GreenTec.

Wizualizator podłóg EGGER

Wszystkim osobom, które przed zakupem chciałyby zobaczyć jak nowa, wybrana podłoga będzie wyglądać w ich domu, firma EGGER oferuje praktyczne narzędzie cyfrowe – Wizualizator podłóg. Jego obsługa jest bardzo prosta. Aplikację można łatwo uruchomić z poziomu strony www.egger.com/myfloor. Przemyślane, intuicyjne menu prowadzi użytkownika przez aplikację, jednocześnie zapewniając przegląd kolekcji, rodzajów podłóg i szerokiej gamy dekorów.

Muted Earth Tones – ciepłe odcienie ziemi tworzące przyjemną atmosferę

Podłoga laminowana EPL191 Dąb Melba brązowy. Fot. Egger®
Podłoga laminowana EPL191 Dąb Melba brązowy. Fot. Egger®

Stonowane odcienie ziemi towarzyszą nam w różnych kształtach i strukturach. Nie tylko wyznaczają kierunek aktualnych kolorów jednobarwnych. Spotykamy je również w ciepłych odcieniach drewna i naturalnych materiałach, takich jak skóra czy tkaninach z konopi i lnu. Trend ten skupia się nie na kontrastach, ale na połączeniu stonowanej barwy ziemi i naturalnych tonacji. To nie pojedyncze meble czy akcesoria wyposażenia dominują w pomieszczeniu. Efekt tworzy spójna, kolorystycznie harmonijna aranżacja wnętrza.

Shaded Blue – stonowane niebieskie odcienie dla kojącej przejrzystości

Podłoga Comfort EPC029 Dąb Calenberg. Fot. Egger®
Podłoga Comfort EPC029 Dąb Calenberg. Fot. Egger®

Niebieskie odcienie urzekają swoją kojącą wyrazistością. Przywołując na myśl niebo i morze, wprowadzają do naszych domów dodatkową przestrzeń. Jako subtelne, wielofunkcyjne odcienie nadają one lekkości, spokoju i eleganckiego klimatu, a jednocześnie nas nie rozpraszają.
Stonowane, niebieskie odcienie wyglądają szczególnie pięknie w połączeniu z naturalnym drewnem dębowym, jasnymi deskami podłogowymi lub odcieniami szarości. Ciemne akcenty wyznaczają poszczególne punkty kontrastu.

Soft Green – matowe odcienie zieleni pochodzące z natury

Podłoga laminowana w formacie Kingsize, imitująca kamień – EPL207 Terrazzo Triestino szary.
Podłoga laminowana w formacie Kingsize, imitująca kamień – EPL207 Terrazzo Triestino szary.

W budownictwie i architekturze pojawiła się koncepcja projektowania biofilnego (ang. biophilic design), czyli urządzania wnętrz w taki sposób, aby osoby w nich przebywające odczuwały korzyści płynące z kontaktu z przyrodą. Zalane światłem pokoje z elementami wody i roślinami tworzą wyjątkową atmosferę i unikalny mikroklimat. Nowoczesna technologia i naturalne materiały z powodzeniem tworzą jednolitą całość. Podłogi laminowane EGGER w optyce jasnego, naturalnego drewna to doskonała propozycja dla tego trendu: są nowoczesne i funkcjonalne oraz mają wszystko to, czym powinna się wyróżniać dobra podłoga.

CZYTAJ TAKŻE: Laminaty EGGER: trwały materiał wielozadaniowy