Branża

Wyposażenie przestrzeni biurowych to ciąg wyzwań

Aleksandra Datczuk, specjalista ds. marketingu w firmie TOBO.

Wyposażenie przestrzeni biurowych to ciąg wyzwań

Wyposażenie przestrzeni biurowych wydaje się być pozornie łatwym zadaniem. Warto jednak zastanowić się dokładnie, czego potrzebuje użytkownik danego miejsca – mówi Aleksandra Datczuk, specjalista ds. marketingu w firmie TOBO.


Pomieszczenia biurowe są coraz częściej zatłoczone, a brak wystarczającej ilości przestrzeni może prowadzić do poczucia dyskomfortu i przytłoczenia, a tym samym do obniżenia efektywności pracy. Wyzwaniem jest optymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni – tak wyposażenie przestrzeni biurowych opisuje Aleksandra Datczuk.

Elastyczność biura jest kluczowa dla dostosowania się do ewoluujących potrzeb pracowników. Projektowanie biur to równowaga między otwartymi przestrzeniami zachęcającymi do współpracy a strefami prywatnymi, tak, aby każdy miał swoje miejsce, w którym może się skupić.

Kolejne wyzwanie to zapewnienie dbałości o zdrowie pracowników poprzez ergonomiczne meble i odpowiednie oświetlenie. Biurka regulowane powinny stać się podstawowym elementem w każdym miejscu pracy. Model sit-stand to nie moda, to tryb pracy, który wymusza ruch i pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Dodatkowym elementem wpływającym korzystnie są też rośliny, które uspokajają i oczyszczają mikroklimat.

Wyposażenie przestrzeni biurowych vs. ograniczenia

Ostatecznie, projektowanie biura powinno uwzględniać również ograniczenia budżetowe. Wybór odpowiednich mebli i krzeseł musi być zrównoważony między jakością, funkcjonalnością a kosztami.

ZOBACZ TAKŻE: Nadchodzą zmiany w biurach

Projektowanie przestrzeni biurowej to proces wymagający uwzględnienia wielu czynników, od ergonomii i funkcjonalności, poprzez elastyczność i technologię, aż po dbałość o zdrowie i samopoczucie pracowników. Tylko kompleksowe podejście pozwoli stworzyć inspirujące miejsce pracy dla użytkowników.

Opinia ukazała się w miesięczniku BIZNES.meble.pl, nr 4/2024.