Branża

Współczesna kuchnia jest bliska z naturą

Ewelina Dekordy-Feter, Marketing Manager w firmie Halupczok.

Współczesna kuchnia jest bliska z naturą

Ewelina Dekordy-Feter, Marketing Manager w firmie Halupczok, o tym jak wygląda współczesna kuchnia.

Reklama
visby.pl banner z promocją na łóżko

W ostatnich latach na nowo narodziła się powszechna potrzeba bliskości z przyrodą, wszystkim co naturalne i organiczne. Kolory ziemi, dające ukojenie, naturalne surowce jak drewno i kamień oraz rozwiązania, oparte na technologiach sprzyjających środowisku, stały się kierunkowskazem w świadomym projektowaniu wnętrz kuchennych.

Współczesna kuchnia to miejsce, gdzie dba się o racjonalne gospodarowanie zasobami, segreguje odpady i polega na naturalnych materiałach, bądź surowcach z odzysku. Upcykling design to ruch, który coraz szerzej zyskuje zwolenników wśród projektantów i architektów wnętrz, wyznaczając współczesne trendy. To proces świadomego projektowania sięgający po materiały z odzysku, co w efekcie ogranicza zużycie surowców naturalnych.

Niewątpliwie, fronty meblowe powstałe w całości z recyklingowego drewna to realny wymiar świadomego aranżowania wnętrz. Cechuje je dekoracyjny rysunek słojów i głęboka struktura drewna, posiadają synchroniczny dekor oraz fakturę przypominająca lite drewno. Tego typu fronty, w czterech odcieniach kolorystycznych, znaleźć można w materiałowym portfolio marki Halupczok.

ZOBACZ TAKŻE: Wielofunkcyjne, bliskie naturze

W meblach kreowanych przez projektowy zespół Halupczok Design Team dominuje również trend multifunkcjonalizmu. Rozwiązania, w jakie wyposażone są meble powinny pełnić różnoraką rolę, by stanowić wsparcie w wielu sytuacjach, dla zróżnicowanych potrzeb domowników. Z pomocą przybywają mobilne systemy uruchamiane elektrycznie z poziomu pilota czy aplikacji mobilnej, lub manualnie.

Obok wielozadaniowości, powodują, że wnętrze staje się także różnorodne stylistycznie. Wielofunkcyjność prezentują m.in. mobilne blaty jadalniane, pełniące rolę stolika kawowego i miejsca do pracy zdalnej jednocześnie, elektryczne barki, wysuwane elementy wysp kuchennych, pionowo przesuwne fronty mebli, skrywające przestrzeń do przechowywania. Mnogość mobilnych rozwiązań daje możliwość nieskrępowanego kreowania przestrzeni kuchennej i dostosowania jej do indywidualnych potrzeb domowników.

Artykuł został opublikowany w miesięczniku BIZNES.meble.pl, nr 8/2023