Branża

Targi HOME są „skrojone na miarę”

Agnieszka Pilars organizuje i koordynuje Targi HOME 2024.

Targi HOME są „skrojone na miarę”

Agnieszka Pilars, organizatorka i koordynatorka Targów Wystroju Domu i Aranżacji Okna HOME, o nowych akcentach w formule wydarzenia i specyfice targów w branży wnętrzarskiej.

Nieustannie zachwyca Panią piękno wnętrz, dekoracji, które nadają wnętrzom określony styl i charakter…

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

I to się nie zmieniło. Ten zachwyt każdym detalem, który wpływa na aranżację wnętrz towarzyszy mi każdego dnia, w pracy i w życiu prywatnym. Uwielbiam piękne przedmioty, tkaniny, meble. Podziwiam ich fakturę, kompozycje przestrzenne. Fascynuje mnie historia ich powstania. To pasja, która przerodziła się w zawód, który uprawiam już ponad dwadzieścia lat.

Jest Pani nie tylko wydawcą magazynów branżowych, ale też organizuje Targi HOME. Co skłoniło Panią do realizacji tego przedsięwzięcia?


Jako osoba związana ściśle z branżą wnętrzarską, doskonale znam specyfikę targów. Brałam udział w niezliczonej ilości tego typu wydarzeń – jako wystawca, konsultant czy też gość. Zdarzało się, że wracałam z nich zmęczona i rozczarowana, z zawiedzionymi oczekiwaniami. Wielosektorowe duże imprezy przytłaczały swoją skalą, były organizowane dla wszystkich i dla nikogo.

Stąd pomysł na „skrojone na miarę” Targi HOME?

Wiedziałam, w czym sama chciałabym wziąć udział. Poczuć się zauważona i mieć możliwość zauważyć innych. Podejść, porozmawiać, wypić wspólnie kawę, dotknąć tkanin, na żywo zobaczyć ich kolory, poczuć w palcach teksturę włókien. Tego trzeba doświadczyć i mieć czas, żeby się zatrzymać na dłużej przy kliencie, który oferuje coś, co mnie ciekawi. Dlatego postawiłam odejść od wielkich przestrzeni i dużej liczby uczestników i zorganizować wydarzenie kameralne, można powiedzieć wręcz butikowe ze sprofilowanym, w 100% branżowym odbiorcą – architektem, dekoratorem wnętrz, profesjonalistami na co dzień pracującymi z tkaniną, studiami dekoracji i stylizacji okien i wnętrz, sklepami czy producentami mebli.

I to nie pierwszy już raz.

Zgadza się. W lutym odbędzie się kolejna, czwarta już edycja Targów HOME www.targihome.pl. Po raz trzeci natomiast zapraszam wystawców i gości odwiedzających do Ożarowa Mazowieckiego, do centrum konferencyjnego MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel **** To miejsce, w którym gościliśmy rok temu zarówno podczas edycji jesiennej, jak i wiosennej naszych targów. W tym roku również zawładniemy przestrzenią konferencyjną i wystawową tego wyjątkowego kompleksu hotelowego.

MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel **** spełnił Pani oczekiwania odnośnie imprezy Targi HOME, której motywem przewodnim są piękne wnętrza?

Jak najbardziej tak, ale co ważne, spełnione zostały nie również oczekiwania uczestników Targów HOME. To, co przekonało gości, to dokonała obsługa hotelu Mazurkas, duży, bezpłatny parking i świetna komunikacja. Łatwo dojechać tu z lotniska Okęcie, jak również położenie jedynie 6 km od Warszawy, w bliskim sąsiedztwie zjazdów z tras A2 i S8, gwarantuje komfort i łatwość dojazdu z całej Polski, bez konieczności przejeżdżania przez zatłoczone centrum stolicy.

A co, Pani zdaniem, przekonuje uczestników do udziału w kolejnych edycjach Targów HOME? Są firmy, które uczestniczą w każdym wydarzeniu i zapowiadają swój udział w kolejnych jego edycjach. To niewątpliwie duży sukces Pani, jako organizatorki tej imprezy.

Miara sukcesu tego typu wydarzenia ma wiele aspektów. Frekwencja i stali uczestnicy jak najbardziej tak, ale pamiętajmy, że specyfiką Targów HOME jest ich indywidualny, kameralny charakter oparty na networkingu. Stwarzamy przyjazną atmosferę, by nasi goście czuli się u nas jak w domu, by mieli czas i możliwość nawiązać relacje, pokazać swoje produkty, ale też zobaczyć ofertę innych firm, porozmawiać o szczegółach najnowszych kolekcji czy sytuacji w branży, wymienić się opiniami.

Agnieszka Pilars
Agnieszka Pilars

Skoro mowa o nowościach, czy pojawią się nowe akcenty w formule wydarzenia?

Na to pytanie z przyjemnością odpowiem, że oczywiście tak. Targi HOME są dla wystawców nie tylko okazją do wystawienia swoich produktów. To również miejsce i czas na zaprezentowanie innowacyjnych trendów i rozwiązań, zapoznanie się z kierunkami projektowania i aranżacji okien i wnętrz aktualnymi w najbliższym sezonie. Dlatego nowym elementem wydarzenia będą bezpłatne wykłady ekspertów branży wnętrzarskiej, odbywające się w ciągu pierwszego dnia, tj. 28 lutego. Tematy są aktualnie doprecyzowywane, dlatego nie chcę wchodzić w szczegóły.

Czego można Pani życzyć w związku z nadchodzącymi targami HOME 2024?

Zazwyczaj życzy się powodzenia, ale może mi Pani życzyć zachwytu pięknem, które wypełni niebawem przestrzeń targową.

Dziękuję za rozmowę.

ZOBACZ TAKŻE: Targi HOME 2024 w wiosennej odsłonie

Targi HOME 2024.