Branża

Jakie meble do biura?

Leszek Romanowski, business development manager EMEA w Grupie Nowy Styl.

Jakie meble do biura?

Leszek Romanowski, business development manager EMEA w Grupie Nowy Styl, o strefach w biurze i o tym, jakie meble są optymalne do poszczególnych stref biura.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Jeszcze niedawno meble do biura to byly raptem krzesło i miejsce przy biurku. Często zbyt hałaśliwe przestrzenie znacznie utrudniały pracę w skupieniu lub odwrotnie – zamknięte pokoje zaprzeczały ideom i pożytkom z pracy zespołowej. Tworzenie salek konferencyjnych, budowanych z płyt GK lub szkła, pochłaniało znaczące części budżetów przeznaczanych na „fit-out”. Co gorsza, po zakończeniu okresu najmu, najczęściej po pięciu latach, wszelkie konstrukcje musiały być wyburzane.

Nie sposób też pominąć dodatkowych kosztów związanych z doprowadzeniem klimatyzacji do budowanych salek, nakładów na designerskie oświetlenie i przezwyciężenie refleksów akustycznych, które w małych pomieszczeniach otoczonych szkłem wywoływały wrażenie przebywania w studni. Miękkie, mobilne meble rozwiązały wszelkie problemy. Można je przenosić do nowych lokalizacji po zakończeniu najmu, poprawiają elastyczność przestrzeni poprzez łatwą relokację, zapewniają komfort pracy, umożliwiają podpięcie dowolnych multimediów i wreszcie, są zwyczajnie tańsze. Dzięki nim pracownicy zyskali większą elastyczność w doborze miejsca adekwatnego do wykonywanych zadań.

Meble do biura to nie tylko biurko

Intensywne strefowanie biur umożliwia zastosowanie zróżnicowanych mebli tapicerowanych. Od pufów, poprzez sofy modułowe czy indywidualne fotele, np. z akustycznym daszkiem. Wysokie oparcia niektórych modeli, będące właściwie ściankami modułowymi dzielącymi przestrzeń, pozwalają na tworzenie mniej formalnych miejsc spotkań, kreatywnych burz mózgów czy wideokonferencji. Tego typu sofy pomagają też w rozwijaniu zwyczajnych interakcji międzyludzkich, które prowadzą do tworzenia więzi tak niezbędnych do realizacji ambitnych projektów w interdyscyplinarnych, często międzynarodowych zespołach.

ZOBACZ TAKŻE: Przyjazne otoczenie = wyższa efektywność

Tworząc sofy, projektanci potrafią wykorzystać dźwiękoizolacyjne i dźwiękochłonne właściwości materiałów konstrukcyjnych. Przy okazji, udaje się wbudować w te meble elektroniczne akcesoria pozwalające na podłączenie całej palety urządzeń, które umożliwiają wyświetlanie materiałów audio-wideo, wymianę plików, ładowanie urządzeń mobilnych itd. Opisywane systemy są też często wykorzystywane do pracy w skupieniu.