Branża

IKEA tworzy produkty gamingowe

Fotel IKEA stworzony specjalnie dla graczy. Miesięcznik i portal branży meblarskiej BIZNES.meble.pl.

IKEA tworzy produkty gamingowe

W odpowiedzi na zróżnicowane potrzeby graczy na całym świecie IKEA stworzyła dla nich asortyment mebli i akcesoriów gamingowych.

W ostatnich latach gaming stał się czymś więcej niż tylko sposobem na spędzanie wolnego czasu, teraz to również ciekawy pomysł na hobby, a nawet profesjonalną karierę. Opowiadając na zróżnicowane potrzeby miłośników gier na całym świecie, IKEA wprowadziła do sprzedaży asortyment mebli i akcesoriów gamingowych, w skład którego wchodzą funkcjonalne oraz wysokiej jakości produkty dla graczy, m.in. nowość – fotel STYRSPEL. Doskonale komponują się one z wystrojem każdego wnętrza oraz sprzyjają osiąganiu wysokich wyników.

ZOBACZ TAKŻE: IKEA Retail w Polsce ogłasza wyniki finansowe

IKEA dla graczy na całym świecie

Szwedzki koncern chce sprostać wymaganiom swoich klientów, a te nieustannie ewoluują. Jedną z najnowszych potrzeb stały się praktyczne artykuły gamingowe. W ten sposób w 2021roku w IKEA pojawiły się pierwsze rozwiązania dla pasjonatów gier video.

By móc stworzyć wysokiej jakości rozwiązania dla gamerów IKEA nawiązała współpracę z prawdziwym ekspertem w świecie gier – marką Republic of Gamers (ASUS ROG). Wzbogaciło to pomysły IKEA o cenne spostrzeżenia, które wykorzystywane są przy rozwijaniu serii, która nieustannie się powiększa.

Chcemy, aby nasze produkty oferowały lepszą ergonomię i funkcje, aby gracze mogli stać się jeszcze lepsi w tym, co robią, ale aby ich ciała na tym nie ucierpiały – bo gaming to także sport i tutaj również trzeba dbać o aspekty fizyczne – mówi Jon Karlsson, projektant IKEA.

Najlepszymi ekspertami są jednak sami gracze, dlatego IKEA, dążąc to stworzenia jak najlepszych produktów dla gamerów, to właśnie ich przede wszystkim pytała, jakie mają potrzeby. Badaniem zostali objęci gracze ze wszystkich zakątków świata. W całym zamyśle tworzenia produktów wspierających rozgrywkę, chodzi o to, aby zapewnić komfort oraz ułatwić rozwijanie pasji, niezależnie od warunków czy budżetu. Dlatego w ofercie IKEA znajdują się rozwiązania idealne dla każdego, zarówno dla profesjonalistów, jak i dla początkujących graczy.