Newsroom

Branża otwartych serc

Działania firm z branży meblarskiej są zorientowane na pomoc służbie zdrowia i troskę o lokalną społeczność.

Branża otwartych serc

Mnożą się przykłady odpowiedzialnych zachowań przedsiębiorstw z branży meblarskiej. Działania firm są zorientowane na pomoc służbie zdrowia i troskę o lokalną społeczność.

Reklama
Banner reklamowy reklamuj się w BIZNES.meble.pl listopad 2024 750x200

Dumni z firm z branży meblarskiej, które wielokrotnie udowadniają, że są odpowiedzialnymi przedsiębiorcami, po raz kolejny podkreślamy ich zaangażowanie w pomoc w walce z epidemią koronawirusa. Przypominamy o tym, jak wspierają służbę zdrowia i społeczność lokalną, piszemy też o nowych działaniach, które zostały podjęte w ostatnim czasie.

Jeszcze w marcu, tuż po wybuchu epidemii koronawirusa wywołującego COVID-19 w Polsce, Zarząd firmy Agata podjął decyzję o przekazaniu miliona złotych na zakup sprzętu medycznego i środków zabezpieczenia sanitarnego na walkę z koronawirusem. Jak poinformował wtedy Grzegorz Przondziono, prezes Zarządu Agata: Wszyscy, zarówno nasi Pracownicy, Klienci oraz ich rodziny – stoimy w obliczu nowej, trudnej sytuacji i nie wiemy, co przyniesie nam przyszłość. To dlatego kwota miliona złotych przekazana od firmy zasili środki potrzebne obecnie służbie zdrowia na najważniejszy sprzęt medyczny i środki zabezpieczenia sanitarnego niezbędne w przeciwdziałaniu i leczeniu koronawirusa.

Wesprzeć służbę zdrowia w walce z koronawirusem, postanowił Bejot. Jako polska fabryka czujemy się społecznie odpowiedzialni, aby podjąć wszelkie działania, które przyczynią się do wsparcia służby zdrowia w walce z koronawirusem. Dlatego też we współpracy z Sanepidem i Szpitalem w Śremie rozpoczęliśmy produkcję maseczek ochronnych, w które wyposażymy m.in. Szpital w Śremie i Szpital w Kościanie – powiedział Dariusz Wilk, prezes Zarządu Bejot.

Reklama
Banne 300x250 px Furniture Romania ZHali Imre

10 kwietnia firma Complet poinformowała, że pierwsza partia maseczek trafiła do Szpitala Pomnik Chrztu Polski oraz na Oddział Neurologiczny w Szpitalu Dziekanka. Dzielne panie krawcowe włożyły całe swoje serce, by maseczki jakościowo nie odbiegały od tych oryginalnych. Kolejne partie będą na bieżąco dostarczane do gnieźnieńskich szpitali. W zestawach z maseczkami znalazły się również przyłbice wykonane w fabryce Complet Chmielewscy.

Bardzo szybko po wybuchu epidemii swoje wsparcie zaoferowała również firma DES, producent sof i kanap, szyjąc maseczki dla personelu medycznego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Jednym z działań, jakie podjęła IKEA, w celu solidarnego wsparcia społeczności w tym niezwykle ciężkim dla wszystkim czasie, jest inicjatywa @WzywamyPosiłki. Pracownicy IKEA Food ruszają z przygotowaniami dań obiadowych dla tych, którzy stoją na straży bezpieczeństwa i zapewniają ochronę przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Maseczki ochronne szyto również w firmie Libro w Lubawie. Nie jest to działalność komercyjna. We współpracy z lokalnymi władzami samorządowymi przygotowano partię kilkunastu tysięcy sztuk do rozdania dla mieszkańców miasta i gminy Lubawa.

Na apel burmistrza Olesna oraz dyrektora szpitala w Oleśnie, odpowiedziała firma Nestro ze Starego Olesna, wraz z kilkoma innymi firmami z gminy, należącymi do Oleskiej Rady Gospodarczej, intensywnie włączając się do akcji „Przedsiębiorcy wspierają szpital w Oleśnie”. Dzięki temu udało się zapewnić środki finansowe na zakup pomp infuzyjnych, pulsometrów oraz środków ochrony osobistej w związku z codzienną ciężką walką z koronawirusem, wywołującym COVID-19. Ważne było, by im pomoc, bo to my lokalnie kształtujemy tę rzeczywistość i to od nas zależy bardzo dużo, nawet jeśli czasami myślimy, że nic od nas nie zależy. Wyznaję zasadę, że kropla drąży skałę – powiedział Radosław Gliński, dyrektor zarządzający/prokurent w firmie Nestro.

Firma Noti podjęła się szycia maseczek ochronnych, które trafiły do Szpitala Zakaźnego w Poznaniu. Tym samym producent włączył się do akcji „Pomóżmy naszym Bohaterom w walce z koronawirusem”, koordynowanej przez Tarnowskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców.

Nowy Styl wspólnie z Grupą Splast pomaga krośnieńskim ratownikom medycznym. Firmy ufundowały specjalistyczny sprzęt, który ma być wsparciem w trudnej sytuacji epidemiologicznej. Jesteśmy związani z regionem, do którego należymy – mówi Jerzy Krzanowski, współzałożyciel i wiceprezes Zarządu firmy Nowy Styl. – Dlatego odpowiedź na potrzeby lokalnych służb medycznych, szczególnie w tym trudnym dla wszystkich czasie, była dla nas oczywistą decyzją.

Zakłady z Grupy Polipol aktywnie przyłączyły się do pomocy w walce z epidemią. Przekazano nieodpłatnie kilkadziesiąt tysięcy maseczek uszytych w zakładach Polipol w Chojnicach, Leopol w Śremie, Maripol w Kobylnicy i Janipol w Janikowie. Pomoc trafiła do mieszkańców i lokalnych szpitali. Zakład Maripol z Kobylnicy oprócz maseczek przekazał również  dwa fotele „Megaline” dla załogi szpitala w Słupsku.

20 marca firma Sits przekazała Zespołowi Ratownictwa Medycznego ZOZ w Brodnicy gogle, przyłbice, maski ochronne, rękawice oraz kombinezony. Pracownicy zebrali kwotę 4.839 złotych, a Marek Dobrzeniecki, prezes Zarządu zdecydował, iż drugie tyle dołoży firma Sits. Producent pomaga też w krojeniu materiałów przeznaczonych na maseczki ochronne.

Firma Swiss Krono przeznaczyła 500 tys. zł na pomoc szpitalom w województwie lubuskim w walce z pandemią SARS-CoV-2. Pieniądze zostaną rozdysponowane na zakup wyposażenia, sprzętu medycznego oraz środków ochrony osobistej dla personelu placówek.

Marka Vank podarowała ponad 120 krzeseł lokalnemu Oddziałowi Zakaźnemu Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu, który walczy z koronawirusem.

Firma Wajnert Meble, po zabezpieczeniu pracowników, postanowiła wesprzeć lokalną społeczność w tak potrzebne maseczki. Szwaczki w przeciągu kilku dni uszyły ponad 2 tys. szt. maseczek, które zostały rozdane strażakom, pielęgniarkom, osobom starszym, trafiły do lokalnych szpitali, przychodni i aptek.

O gotowości wsparcia działań rządowych w walce z koronawirusem poinformował prezes Zarządu Ptak Warsaw Expo, Tomasz Szypuła: ,,Jesteśmy gotowi, w przypadku nasilającej się pandemii koronawirusa, przekazać do dyspozycji władz w sposób całkowicie niekomercyjny obiekt Ptak Warsaw Expo znajdujący się w Nadarzynie na utworzenie szpitala polowego, tak jak zrobiono to we Włoszech, Hiszpanii czy Stanach Zjednoczonych.”

Wszystkim firmom należą się podziękowania i ogromny szacunek.