Biuro z myślą o zrównoważonym rozwoju
5 lutego, 2023 2023-04-03 14:02Biuro z myślą o zrównoważonym rozwoju
Nowa Investment zleciła Grupie Reesco wykonanie projektu wykonawczego i realizację blisko 1.115 m kw. powierzchni biurowej marki Bacardi.
Projekty branżowe wykonane zostały na bazie koncepcji przygotowanej przez The Design Group. Prace, za które odpowiedzialna była Grupa Reesco, obejmowały wyburzenia, demontaże, przebudowę i remont całej powierzchni biura, włącznie z recepcją i salami konferencyjnymi oraz ze szczególnym uwzględnieniem strefy baru. Koncepcja całkowicie odmienionej przestrzeni biurowej powstała z myślą o zrównoważonym rozwoju.
Połączenie sił z pracownią projektową The Design Group umożliwiło stworzenie przyjaznej, dogodnej i komfortowej przestrzeni biurowej. Wierzymy, że owoc naszej współpracy spełnił oczekiwania klienta – komentuje Aneta Zembowicz, Grupa Reesco.
Pracownia The Design Group została założona w 2015 roku i specjalizuje się w projektowaniu wnętrz biurowych oraz doradztwie architektonicznym przy realizacjach inwestycji komercyjnych – w szczególności budynków biurowych. Usługi, jakie oferuje pracownia to m.in. space planning, design & build, workplace management i project management. W portfolio The Design Group znajdują się takie projekty, jak między innymi Provident Polska, Allegro, Universal Music Polska czy UPC.
Narracja o zrównoważonym rozwoju
Jakie wartości towarzyszyły tej spektakularnej przebudowie? Jak połączono design i funkcjonalność? O tym opowiada Konrad Krusiewicz, CEO The Design Group.
Przebudowa istniejącego biura Bacardi na warszawskim Mokotowie polegała w głównej mierze na dostosowaniu przestrzeni do dzisiejszych potrzeb pracownika. Podstawą projektu stały się też najważniejsze wartości firmy: Founders, Family i Fearless. Zostały one wplecione zarówno w design biura, jak i funkcjonalność, które wspierają efektywność, integrację i współpracę. Cała realizacja powstała w duchu zrównoważonego rozwoju, stąd też wiele materiałów, czy elementów wyposażenia zostały zrewitalizowane i wykorzystane ponownie – mówi arch. Konrad Krusiewicz.