Produkty

Meble kuchenne dopracowane w szczegółach

Kolekcja kuchenna „Ariana” marki Halupczok wraz z wyeksponowanym frontem meblowym o tej samej nazwie, to przykład śmiałego, ale i wszechstronnego wzornictwa.

Meble kuchenne dopracowane w szczegółach

Najnowsze meble kuchenne to produkty dopracowane w najmniejszych szczegółach. Zaskakują detalami, przemyślaną formą i modną kolorystyką. Przy tym, użytkownicy mogą się cieszyć swobodnym wyborem stylistyki i grą dodatków.

Reklama
Banner reklamowy reklamuj się w BIZNES.meble.pl listopad 2024 750x200

O tym, że na rynku obowiązuje prawdziwa różnorodność przypomina firma Meble Wrzosowa, w ofercie której znaleźć można zarówno meble kuchenne nowoczesne, jak i klasyczne. Biorąc pod uwagę, iż jednym z najmodniejszych rozwiązań stosowanych w chwili obecnej przez deweloperów jest salon z aneksem kuchennym proponujemy kuchnię „Ambrozja” – zaznaczyli przedstawiciele Meble Wrzosowa.

Kuchnia jest odzwierciedleniem nowoczesności oraz optymalnym rozwiązaniem opierającym się na połączeniu strefy kuchennej ze strefą dzienną. Matowy fornir orzecha amerykańskiego zostaje dopełniony w zależności od decyzji klienta: kwarcem, granitem lub kompozytem. Szeroka wyspa kuchenna wyznacza granicę kuchni właściwej. Ergonomiczny sposób rozmieszczenia sprzętu usprawnia pracę w kuchni i czyni ją bardzo intuicyjną.

Sielska kuchnia „Prowansja” Gała Meble. Mimo dominującej bieli jest to kuchnia, która kojarzy się z ciepłem, delikatnością i przytulnym domem. Uzupełnieniem kolekcji będą praktyczne regały idealne do prowansalskiej jadalni.
Sielska kuchnia „Prowansja” Gała Meble. Mimo dominującej bieli jest to kuchnia, która kojarzy się z ciepłem, delikatnością i przytulnym domem. Uzupełnieniem kolekcji będą praktyczne regały idealne do prowansalskiej jadalni.

Kuchnia „Ambrozja” jest rozwiązaniem dla domów otwartych na przestrzeń i nowatorskie rozwiązania. Klientom ceniącym sobie klasykę oraz piękno ujęte w detalach podkreślających ponadczasowość stylu rezydencjonalnego Meble Wrzosowa proponuje meble kuchenne „Symfonia”. Wyszukane gzymsy, pilastry i pięknie toczone kolumienki nadają wnętrzu uroku.

Reklama
Banne 300x250 px Furniture Romania ZHali Imre

Meble kuchenne dla indywidualistów

Rafał Trawiński, Szynaka Meble WFM Kuchnie, zwrócił uwagę na fakt, że styl, który przez długi czas obowiązywał w aranżacji wnętrz kuchennych został wyparty potrzebą pokazania własnego designu, w którym każdy z nas szuka czegoś bardziej osobistego, pokazującego nasz styl i temperament. To ważne elementy, dzięki którym kuchnia nabiera indywidualnego charakteru i staje się wizytówką naszego domu – zaznaczył.

Odkąd stała się ona równoprawnym pomieszczeniem co salon czy jadalnia, przestała być sprowadzana do funkcji czysto użytkowych pełniąc godną rolę pomieszczenia reprezentacyjnego. Zapytany o to, co jest aktualnie modne, Rafał Trawiński odpowiedział: Śledząc najnowsze trendy śmiało można powiedzieć, że zdecydowanie nadal modne są kuchnie w stylu przejściowym, polegającym na łączeniu nowoczesnych rozwiązań z tradycyjnymi. W funkcjonalnej i zarazem nowoczesnej kuchni parametry estetyczne i funkcjonalne muszą łączyć się harmonijnie, tworząc atmosferę nie tylko miejsca przyjaznego wszystkim domownikom ale przede wszystkim komfortu użytkowania.

Wygodę i funkcjonalność, których każdy z nas poszukuje, zapewnią otwarte przestrzenie, w których kuchnia, salon i jadalnia nie będą oddzielnymi pomieszczeniami tylko płynnie będą przechodzić jedno w drugie. Zgodnie z obowiązującymi trendami wnętrzarskimi ostatniej dekady, pomieszczenia łączące kilka funkcji powinny być urządzone w spójnym stylu i w pasującej do siebie kolorystyce. Dotyczy to zarówno koloru ścian, koloru mebli, dodatków jak i podłóg – dodał Rafał Trawiński.

Kuchnia KAM „Mono” z frezowanymi frontami w granatowym wybarwieniu i uchwytami w kolorze złota.
Kuchnia KAM „Mono” z frezowanymi frontami w granatowym wybarwieniu i uchwytami w kolorze złota. Bryłę mebli KAM „Mono” uatrakcyjnia wzór frezowania na frontach, a fronty witrynowe nadają zabudowie ozdobnego charakteru i wizualnej lekkości.

Zauważył, że po latach dominacji do lamusa odchodzą meble kuchenne o białych frontach lakierowanych na wysoki połysk. Dziś światowi projektanci porzucają chłodne i nieco laboratoryjne aranżacje na rzecz przytulnych, kolorowych wnętrz kuchennych, w których dominują odważne rozwiązania i połączenia materiałów. Na topie są meble kuchenne w ciemnych kolorach zaczerpniętych z natury – od nadal popularnych matowych czerni i grafitu, przez nietuzinkowe odcienie zieleni po bordo, terakotę, zgaszoną czerwień i brąz w odcieniach beżu, różne odcienie szarości, ale też ciemnego i jasnego drewna. Dodał również, że naturalne drewniane fronty szafek kuchennych już nie zakrywają pod farbą, okleinami i laminatami naturalnego wyglądu drewna.

ZOBACZ TAKŻE: Podnośniki, czyli w górę

Pokazujemy ich faktyczne odcienie i usłojenie. W dużej mierze ten trend wynika z mody na eko ale też tęsknoty za naturą i tym co autentyczne w naszym najbliższym otoczeniu – zaznaczył Rafał Trawiński.

Kolejnym trendem, który już dość mocno zaczął dawać o sobie znać są matowe wykończenia i fronty, które są nie tylko atrakcyjne wizualnie i ponadczasowe, ale idealnie dopasowują się do większości materiałów użytych w aranżacji kuchni. Dodatkową zaletą matowych frontów jest fakt, że nadają wnętrzu elegancki charakter oraz łatwo utrzymać je w czystości, gdyż nie widać na nich odcisków palców i brudu w takim stopniu jak w przypadku np. błyszczących frontów. W konsekwencji otwierania kuchni na salony i dążeniu ku bardziej minimalistycznym przestrzeniom od kilku już sezonów obserwujemy trend na rezygnację, a co najmniej ograniczenie do minimum górnych szafek.

„Cornice”, WFM Kuchnie, Szynaka Meble.
„Cornice”, WFM Kuchnie, Szynaka Meble.

Taki zabieg sprawia, że kuchnia wydaje się bardziej przestronna i lżejsza. Zamiast szafek wiszących w nowoczesnych kuchniach stosuje się półki oraz jednolite zabudowy całych ścian. Zazwyczaj bez górnych szafek pozostawia się strefę, gdzie jest zlew i płyta grzewcza. Wówczas na znaczeniu zyskuje sama ściana i jej dekoracja.

Na dekoracyjność ścian zwraca uwagę Piotr Nowak, doradca klienta ogólnopolskiej sieci Meble Kuchenne Max Kuchnie: Wnętrzarskie trendy zmieniają się z roku na rok, jednak niektóre rozwiązania pozostają z nami przez lata. Jedne tak mocno chwytają nas za serce, inne są po prostu ponadczasowe. Czy drewno i cegła wpisują się w te założenia i czy oba można uznać za uniwersalną dekorację w naszych kuchniach? Drewno to materiał, który ociepla wystrój, sprawia, że pomieszczenie staje się przytulne. Kiedy korzystamy z niego, tworząc kuchenne aranżacje, tak naprawdę urządzamy przestrzeń przepełnioną domowym ciepłem. Oczywiście istnieje wiele sposobów na wykorzystanie drewna w kuchni – od podłogi poprzez blat aż po sufit. A co z cegłą? W zasadzie możemy ustawić ją na przeciwległym biegunie. Cegła bowiem dodaje wnętrzu surowości – nie bez powodu przecież tak często stosowana jest do wykończenia loftów.

Czy zatem oba te – tak różniące się – materiały mogą jednocześnie pozostawać w modzie? Piotr Nowak jest zdania, że mogą się one doskonale uzupełniać. Wszystko z uwagi na to, że aktualnie w trendach pozostają produkty naturalne i nic nie wskazuje na to, by w tej kwestii w najbliższym czasie miało się coś zmienić. Wręcz przeciwnie.

Złota umywalka „Polla” i zlewozmywak „Marmara” od Kuchniox.
Złota umywalka „Polla” i zlewozmywak „Marmara” od Kuchniox.

Zmęczeni szybkim życiem, natłokiem wydarzeń i ciągłą obecnością nowych technologii, chcemy być bliżej natury i otaczać się nią również w naszych domach. W końcu to na jej łonie najlepiej nam się odpoczywa. Świetnie wyraża się to w, jakże modnym ostatnio, stylu botanicznym. To właśnie w nim – obok obowiązkowych roślin – pojawiają się takie materiały, jak drewno, marmur czy cegła. Wszystkie stanowią idealne tło dla naturalnej zieleni i roślinnych motywów – zaznaczył.

Drewno czy cegła to materiały uniwersalne, które odnajdują się w wielu stylach. Drewno – ponieważ może mieć różne odcienie, różny deseń czy sposób wykończenia – pozwala nam niezwykle łatwo osiągnąć zamierzony efekt. Cegła będzie świetnym dodatkiem zarówno do klasycznych, jak i do nowoczesnych kuchni, a nawet do wnętrz eklektycznych.

Bliżej natury

Ewelina Dekordy, marketing junior manager w firmie Halupczok jest zdania, że społeczeństwa są obecnie coraz bardziej świadome ekologicznie, mają na uwadze dobro planety, na której wspólnie żyjemy, stawiają na naturalne materiały, materiały recyklingowe, dlatego też na przysłowiowej „fali” jest i oby pozostał trend eko.

Najnowszy model kuchni Zajc „Phantom” zaprojektował Patryk Zajc. Najbardziej charakterystycznym i bardzo modnym elementem jest zintegrowany z wyspą stół. W „Phantom” konstrukcja wyspy oparta jest na przeciwwadze.
Najnowszy model kuchni Zajc „Phantom” zaprojektował Patryk Zajc. Najbardziej charakterystycznym i bardzo modnym elementem jest zintegrowany z wyspą stół. W „Phantom” konstrukcja wyspy oparta jest na przeciwwadze. Dzięki niej stół nie ma nóg, a mimo to jest stabilny i wygodny nawet dla czterech osób.

W tym duchu, dbając o otaczającą przyrodę marka Halupczok stworzyła autorski front „Ariana”, który charakteryzuje nie tylko wyjątkowy nieregularnie falowany wzór, ale i wielorakość surowcowa i różnorodna technologia wykończenia. Jego wyjątkowość bazuje na szerokiej palecie zarówno materiałowych, jak i wykończeniowych możliwości od naturalnego drewna pokrytego mieszanką ekologicznych olejów, przez różnego rodzaju lakiernicze ekopowłoki, po niestandardowe materiały pochodzące z recyklingu. Dzięki temu front zyskuje wiele odsłon, tworząc aranżacje w rozmaitej, dowolnie wybranej stylistyce. W jednej z wersji jego wierzchnią warstwę stworzono z odzyskanych desek pochodzących z wysłużonych europalet, nadając drewnu nowe życie – zaznaczyła.

Na popularność nurtu ekologicznego zwróciła również uwagę Anna Kowalska, kierownik marketingu Laveo. W sezonie 2020 ważnym trendem będzie z pewnością biofilny design, mocno nawiązujący oraz umacniający więzi człowieka z przyrodą, w tym również poprawiający jego samopoczucie – powiedziała.

We wnętrzach przy barwniejszych ścianach pojawią trójwymiarowe tekstury, naturalne materiały, a także z pozoru niepasujące do siebie wzory geometryczne, zwierzęce i florystyczne. Nie zabraknie żywych roślin, ciekawych dywanów oraz mebli, lamp czy dekoracji o obłych kształtach.

„Symfonia”, Meble Wrzosowa.
„Symfonia”, Meble Wrzosowa.

Jeśli mowa o kuchni tutaj bez wątpienia króluje szarość. Jest ponadczasowa, pasuje do każdego stylu, można ją zestawiać z innymi barwami lub bawić się jej odcieniami. Jej różnorodność w tonach, od jasnego betonu wpadającego w biały odcień po intensywny grafit, idealnie sprawdza się w połączeniu z kamiennymi, drewnianymi bądź marmurowymi powierzchniami. Niezależnie od wybranego odcienia szarości z łatwością dopasujemy kuchenne dodatki czy to za pomocą baterii kuchennej w białym, czarnym czy chromowym wykończeniu, każdy wybór będzie dobry. Do tego zestawienia świetnie będzie pasował granitowy zlewozmywak. Te występujące w Laveo są dostępne w pięciu wykończeniach tj. białym, beżowym, szarym, czarnym oraz czarnym metalicznym – zaznaczyła. Dodała również, że nie można pominąć jednego z największych trendów jakim jest królujące od niedawna złoto.

TEKST: Diana Nachiło

Artykuł opublikowany został w miesięczniku BIZNES.meble.pl, nr 9/2020