Rankingi

Warszawa w obiektywie aparatu – konkurs dla fotografów

Norbert Delman - Plexus - konkurs dla fotografów w ramach projektu Art Lives Here by Leonardo Hotels.

Warszawa w obiektywie aparatu – konkurs dla fotografów


Leonardo Hotels po raz kolejny udowadnia, że Warszawa jest miastem sztuki oraz artystów i ogłasza konkurs skierowany do fotografek i fotografów z Europy.

W ramach projektu Art Lives Here by Leonardo Hotels troje laureatów otrzyma wyjątkową szansę. Mianowicie weźmie udział w rezydencji artystycznej, podczas której powstanie seria fotografii inspirowanych Warszawą. Najlepsze prace, które wyłoni konkurs dla fotografów, dołączą do kolekcji sztuki NYX Hotel Warsaw i Leonardo Royal Warsaw.

Właśnie rozpoczął się nabór artystów ze świata fotografii. Są oni zaproszeni do udziału w blisko trzytygodniowej rezydencji artystycznej w NYX Hotel Warsaw i Leonardo Royal Warsaw. Jury konkursu Art Lives Here by Leonardo Hotels czeka na zgłoszenia do 2 czerwca. Natomiast wraz z początkiem lipca troje artystów rozpocznie pobyt w Warszawie.

Hotel-inkubator dla artystów i konkurs dla fotografów

Warszawa – stolica kontrastów, tętniąca życiem, nowoczesna czy z tradycją? Jak rezydenci konkursu zobaczą ją w obiektywie aparatu? Już wkrótce będziemy mogli przekonać się o tym podczas drugiej edycji konkursu Art Lives Here. Tym razem mocniej niż do tej pory skupiamy się na fotografii i z wielką ciekawością efektów oczekujemy na przybycie artystów do naszych hoteli – mówi Nino Rosenlund, City General Manager Leonardo Hotels Warsaw. Jak dodaje – Sztuka jest nieodłączną częścią naszego DNA. Ogłaszając nabór na rezydencję artystyczną, jeszcze szerzej otwieramy dla niej drzwi. Stajemy się przestrzenią tworzenia sztuki, a nie tylko przeznaczoną do jej oglądania.

Sztuka w Leonardo Hotels, a zwłaszcza w NYX Hotel Warsaw, inspiruje się miastem. Jednocześnie jest źródłem inspiracji dla młodych artystów. Dzieła czołowych postaci związanych z polską sceną sztuki współczesnej – w tym mural M-City Mariusza Warasa, futurystyczna instalacja Norberta Delmana, czy słynne już w stolicy „słońce” – Wschód/Zachód Anny Barlik – są tego świetnym przykładem. Rozpoczynający się projekt Art Lives Here ma przyciągać do Warszawy jeszcze więcej zdolnych fotografów. Ponadto pomoże im w stawianiu pierwszych kroków w branży artystycznej. Konkurs skierowany jest do twórców z Polski oraz krajów Europy Środkowej i Wschodniej, a także państw bałtyckich i skandynawskich.

Artysta inspirowany krajobrazem miejskim

Temat drugiej edycji konkursu brzmi: „artysta inspirowany krajobrazem miejskim”. Tętniące życiem centrum Warszawy ma stać się inspiracją dla młodych artystów. Jury konkursu – uznani przedstawiciele świata sztuki – spośród prac wykonanych podczas rezydencji wybiorą tę, która na stałe zostanie w kolekcji sztuki NYX Hotel Warsaw i Leonardo Royal Warsaw. Dokładnie tak samo stało się ze zwycięską pracą Laure Catugier, która wygrała pierwszą edycję konkursu.

Sztuka i jej odbiór to sprawy wybitnie miejskie. To tutaj są galerie i muzea, a przede wszystkim artyści. Nawet jeśli w natłoku informacji i obrazów, które wypełniają dzisiejsze miasta po brzegi, sztuka zdaje się znikać z pierwszego planu, to jak nigdy łatwo jest po nią sięgnąć. Sztuka ulicy i sztuka w przestrzeni publicznej to ciągle ewoluujące zjawisko – kolekcja prac wykonanych dla Leonardo Hotels będzie tego najlepszym przykładem – mówi Jacek Sosnowski, kurator kolekcji sztuki w NYX Hotel Warsaw, przewodniczący jury konkursu.

Wszystkie informacje znajdują się na stronie konkursu. Artyści-fotografowie chętni do wzięcia w nim udziału powinni do 2 czerwca przesłać zgłoszenie na adres mailowy: artliveshere@leonardohotels.com. Z nadesłanych zgłoszeń jury wybierze troje laureatów konkursu, którzy zostaną zaproszeni do Warszawy. Aktualności na temat konkursu można śledzić też na profilach IG NYX Hotel Warsaw i Leonardo Royal Warsaw.