Rankingi

Start Plebiscytu Polska Architektura XXL

Architektura XXL.

Start Plebiscytu Polska Architektura XXL

1 lutego rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do Plebiscytu Polska Architektura XXL 2020. Organizatorzy czekają na propozycje realizacji do końca lutego.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Trwa 13. edycja Plebiscytu Polska Architektura XXL, którego celem jest wspólne architektoniczne podsumowanie minionego roku oraz wyróżnienie najciekawszych realizacji. Propozycje można zgłaszać w trzech kategoriach: kubatura, wnętrza i krajobraz. 

Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 28 lutego 2021 roku.

Redakcje serwisów  sztuka-architektury.pl, sztuka-wnetrza.pl i sztuka-krajobrazu.pl do 1 do 28 lutego 2021 roku będą zbierały informacje o najciekawszych realizacjach publicznych i prywatnych w polskiej architekturze 2020 roku. Do Plebiscytu można także zgłaszać obiekty, które nie wzięły udziału w plebiscycie Polska Architektura XXL 2019, a zostały oddane do użytku w 2019 roku. 

Jak zgłosić realizację?

Ażeby zgłosić realizację wystarczy założyć w dziale Społeczność na jednym z trzech serwisów wizytówkę pracowni lub dodać do już istniejącej wizytówki galerię (zdjęcia, rysunki oraz opis) proponowanej realizacji z dopiskiem „Polska Architektura XXL 2020 + nazwa województwa”. Wizytówki przed startem plebiscytu zostały przejrzane pod względem technicznym. 

Najciekawsze, zgłoszone propozycje, które nie znalazły dotychczas miejsca na publikację w portalach Grupy Sztuka Architektury, zostaną przez redakcję opisane i uwzględnione przy konstrukcji listy poddanej pod głosowanie.

Jakie są kryteria wyboru realizacji?

Na początku marca na specjalnym posiedzeniu redakcji Grupy Sztuka Architektury zostanie wyłonionych po 5 finalistów z każdej kategorii. Kryteria wyboru najciekawszych obiektów to: funkcjonalność, innowacyjność, zgodność z aktualnymi trendami społecznymi, środowiskowymi, oraz  technicznymi. Jak zwykle szczególnie poszukiwane będą prace biur i zespołów, które nie należą jeszcze do mainstreamu polskiej architektury, a wyróżniają  się ambicją i twórczym podejściem do projektowania.

Jak będzie się odbywało głosowanie w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2020?

Jak co roku głosowanie odbywa się dwutorowo: głosuje publiczność i oraz profesjonalne jury.

Głosowanie publiczności: 8 marca 2021 roku na stronach Grupy Sztuka Architektury wystartuje oficjalne głosowanie internautów. Jego wyniki poznamy 1 kwietnia 2021.

Głosowanie jury: na początku kwietnia 2021 roku odbędzie się spotkanie online jury konkursu, podczas którego zostaną omówienie wyniki wcześniejszego głosowania ankietowego na 5 finalistów z każdej kategorii zaproponowanych przez redakcję i zapadnie ostateczny werdykt. Skład sędziowski będą stanowić laureaci poprzednich edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL 2019. 

Zwycięzców poznamy podczas uroczystej Gali online, która odbędzie się na przełomie kwietnia i maja 2021. Wydarzeniu będą towarzyszyć prezentacje nominowanych realizacji.

Organizatorzy czekają na Państwa propozycje!