Rankingi

Meblarze na liście 100 najbogatszych Polaków

Na liście 100 najbogatszych Polaków magazynu Forbes znalazły się 4 nazwiska właścicieli firm z branży meblarskiej.

Meblarze na liście 100 najbogatszych Polaków

Magazyn Forbes opublikował listę 100 najbogatszych Polaków 2024. W gronie miliarderów są 4 nazwiska z polskiej branży meblarskiej.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Forbes podkreśla, że tegoroczna edycja zestawienia pokazuje przede wszystkim, jak duża jest siła polskiego biznesu. W tym roku listę 100 najbogatszych Polaków wypełniają niemal w całości miliarderzy – jest ich 92. Co istotne, pośród nich są też meblarze.

Którzy właściciele meblarskich biznesów są wśród 100 najbogatszych Polaków?

Pierwsza dziesiątka listy póki co jest poza zasięgiem polskich producentów mebli. Pierwsze nazwisko z branży meblarskiej pojawia się w drugiej dziesiątce, a kolejne dwa, które firmują meblarskie biznesy, uplasowały się w trzydziestce. Natomiast zestawienie biznesmenów związanych z meblarstwem na liście magazynu Forbes zamyka miejsce 79. Warto też podkreślić, że wszyscy meblarze odnotowali wzrosty wartości majątków. A kto znalazł się na liście 100 najbogatszych Polaków?

ZOBACZ TAKŻE: „Meblarski 1000” – kto produkuje najwięcej mebli?

Miejsce 18. zajęli Bogdan i Elżbieta Kaczmarek. Wartość ich majątku to 3 mld 239 mln zł. Założyciele Com40, marki Comforty i produkującej na potrzeby IKEA spółki Correct, w grudniu 2023 r., wspólnie z Innova Capital, przejęli Pfleiderer Grajewo.

Na miejscu 24. są Grzegorz, Sebastian i Marcin Ćwik z majątkiem wartym 2 mld 511 mln zł. To synowie założyciela sieci salonów meblowych Agata – Aleksandra Ćwika – którzy od kilku lat prowadzą biznes. Właśnie zbliża się otwarcie 35. salonu w Polsce, na którego lokalizację wybrany został Koszalin.

Trzecią dziesiątkę zamyka Stanisław Bieńkowski. Jak podaje magazyn Forbes wartość jego majątku to 2 mld 317 mln zł. Biznesmen jest właścicielem firmy Stelmet. Jego firma to nr 1 w Polsce i w Europie pod względem wolumenu produkcji drewnianej architektury ogrodowej.

Miejsce 79., ex aequo z Grażyną Kulczyk, zajęli Grzegorz i Radosław Gugała. Bracia zgromadzili majątek o wartości 1 mld 200 mln zł. Stworzona przez nich Grupa G3 jest jedną z największych spółek meblowych w kraju.

Na liście 100 najbogatszych Polaków znalazł się również Antoni Ptak z rodziną. Właściciel obiektów targowych – m.in. Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie – z majątkiem o wartości 1 mld 90 mln zł uplasował się na miejscu 83.

Źródło: Lista 100 najbogatszych Polaków 2024 magazynu Forbes.