Rankingi

Konkurs Paradyż Designers – pula nagród rośnie

Konkurs Paradyż Designers.

Konkurs Paradyż Designers – pula nagród rośnie

Dlaczego warto wysłać pracę na konkurs Paradyż Designers? Na autorów wyróżnionych projektów czeka wyjazd do Mediolanu i warsztaty z legendą designu Rossaną Orlandi oraz spotkanie z Giovanną, córką włoskiego mistrza wzornictwa Achille Castiglioniego.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Konkurs Paradyż Designers to nie tylko znakomita okazja dla architektów, projektantów i studentów kierunków architektonicznych, aby zaprezentować swój twórczy potencjał oraz własną wizję ponadczasowego wnętrza. Na autorów najlepszych projektów z wykorzystaniem płytek z kolekcji Neve Creative by Maja Ganszyniec czekają atrakcyjne nagrody. Do puli nagród o łącznej wartości aż 110 tys. zł dołączyły dodatkowe wyróżnienia ufundowane przez Akademię Paradyż, partnera merytorycznego konkursu. To cztery dni pobytu w Mediolanie w poszukiwaniu inspiracji i okazja spotkania z guru designu. Do Włoch organizatorzy zabiorą sześć osób, autorów wyróżnionych projektów. Czasu jest coraz mniej, bo prace należy przesłać do 17 lutego.

Konkurs Paradyż Designers szansą na wyjazd do stolicy designu

Rossana Orlandi to jedna z najbardziej wpływowych osób w światowym designie. Przez 30 lat pracy w branży modowej współpracowała z największymi firmami jak Donna Karan i Giorgio Armani. W 2002 roku powołała do życia w galerię, która gromadzi prace wschodzących projektantów oraz limitowane edycje projektów znanych na całym świecie. Rossana Orlandi to łowczyni talentów. Obecnie wspiera młodych artystów i dzieli się z nimi wiedzą i doświadczeniem. Autorzy wyróżnionych projektów w konkursie Paradyż Designers wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez Rossanę Orlandi w jej przestrzeni tuż przy Via Matteo Bandello.

Absolutną gratką dla projektantów będzie także spotkanie z Giovanną Castiglioni w Muzeum Studio Achille Castiglioni. Córka włoskiego mistrza wzornictwa od 2005 roku jest kuratorem tego miejsca, gdzie promuje „metodę Castiglioni” wśród szerokiej i zróżnicowanej publiczności z całego świata.

Zgłoś projekt i walcz o nagrody

W konkursie Paradyż Designers do zdobycia są nagrody o łącznej wartości 110 tys. zł. Aby o nie powalczyć, trzeba się spieszyć. Na przesłanie projektów uczestnicy konkursu mają czas tylko do 17 lutego 2023 roku. Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie konkursu.

Uczestnicy konkursu będą rywalizować o trzy nagrody główne: o wartości 55 tys. zł (w tym nagroda pieniężna 30 tys. zł) za zajęcie pierwszego miejsca, o wartości 25 tys. zł (w tym nagroda pieniężna 20 tys. zł) za zajęcie drugiego miejsca i o nagrodę o wartości 15 tys. zł (w tym nagroda pieniężna 10 tys. zł) za zajęcie trzeciego miejsca. Przyznana zostanie także nagroda specjalna w kategorii „Debiut Roku” o wartości 10 tys. zł (w tym nagroda pieniężna 5 tys. zł) oraz dwa wyróżnienia o wartości 2,5 tys. zł każde. Dodatkowe wyróżniania w postaci wyjazdu do Mediolanu z Akademią Paradyż otrzyma sześć osób: po trzy osoby rywalizujące w kategoriach głównej i Debiut Roku. Wyniki zostaną ogłoszone 9 marca 2023 roku.