Dźwięk w architekturze czy architektura w dźwięku?
10 stycznia, 2025 2025-01-10 10:21Dźwięk w architekturze czy architektura w dźwięku?
Odpowiedź na to pytanie otwiera możliwość zaprezentowania swojego talentu i wygrania atrakcyjnych nagród. Pierwszy w Polsce konkurs Bang & Olufsen, legendy luksusowego sprzętu audio, potrwa dłużej niż pierwotnie planowano, czyli do 28 stycznia.
Duńska firma Bang & Olufsen ogłosiła pierwszy w Polsce konkurs dla architektów i projektantów wnętrz, a także pasjonatów kreowania przestrzeni. Marka zaprasza do zaprezentowania własnej wizji wnętrza salonu, w której harmonijnie współistnieją design i najwyższa jakość dźwięku. Konkurs „Dźwięk w architekturze. Architektura w dźwięku” to niepowtarzalna szansa, by zaprezentować swój talent i wygrać atrakcyjne nagrody.
Trwa konkurs „Dźwięk w architekturze. Architektura w dźwięku”
Konkurs stawia przed uczestnikami ambitne zadanie. Mają oni stworzyć salon, w którym urządzenia audio duńskiej marki nie są tylko dodatkami, lecz integralnymi elementami przestrzeni. Ponadto dopełniają ją zarówno estetycznie, jak i funkcjonalnie. Dzięki konkursowi architekci, projektanci wnętrz oraz miłośnicy pięknych aranżacji mają okazję do pokazania, jak dźwięk może być nierozerwalnym elementem wnętrza, które zachwyca nie tylko wizualnie, ale również akustycznie.
W jakiej formule odbywa się konkurs?
Konkurs „Dźwięk w architekturze. Architektura w dźwięku” jest skierowany do szerokiego grona odbiorców, niezależnie od poziomu doświadczenia. Może wziąć w nim udział zarówno doświadczony architekt, jak i student sztuki czy pasjonat aranżacji wnętrz. Bang & Olufsen docenia nie tylko precyzyjne opracowanie koncepcji, lecz także artystyczną wrażliwość i odwagę w wyrażaniu własnej wizji. Brak wymogów formalnego wykształcenia kierunkowego sprawia, że każdy, kto marzy o zaprojektowaniu niepowtarzalnego wnętrza, ma szansę na sukces.
Jak zgłosić projekt do konkursu?
Aby wziąć udział w konkursie, należy przygotować wizualizację 3D salonu z wykorzystaniem produktów marki Bang & Olufsen. Prace można zgłaszać do 28 stycznia 2025 r. (do godziny 23:59) poprzez formularz na stronie konkursu, gdzie znajdują się także materiały pomocnicze i regulamin.
Gotowe projekty należy przesyłać w formie anonimowej, czyli bez oznaczeń identyfikujących twórcę, w plikach graficznych JPG (maksymalnie 10 MB), co pozwoli na swobodną prezentację autorskich koncepcji. Wszelkie logotypy czy inne elementy zdradzające tożsamość twórcy spowodują dyskwalifikację jeszcze na etapie wstępnej weryfikacji.
Każdy uczestnik może nadesłać dowolną liczbę projektów, co zwiększa szanse na wygraną i daje przestrzeń do pokazania swojego talentu. Aby móc ubiegać się o nagrodę główną, niezbędne jest załączenie do zgłoszenia rzutu architektonicznego mieszkania lub domu, w którym znajduje się zaprojektowane wnętrze.
Jakie nagrody przewidział organizator?
Dla zwycięzców konkursu Bang & Olufsen przygotowano ekskluzywne nagrody, które oddają prestiż marki i umożliwiają dalszy rozwój zawodowy. Laureat głównej nagrody otrzyma kultowy głośnik Beosound A9 – esencję innowacyjności i elegancji. Czeka na niego również wyjazd do siedziby głównej Bang & Olufsen w Struer w Danii, gdzie będzie mógł zobaczyć, jak powstają te wyjątkowe produkty. Zwycięski projekt zostanie także uwieczniony na profesjonalnej sesji zdjęciowej i zaprezentowany szerokiej publiczności w mediach.
Pierwsze wyróżnienie konkursowe będzie wiązało się z otrzymaniem bezprzewodowego głośnika Bang & Olufsen Beosound 2, wyjazdem do siedziby głównej Bang & Olufsen oraz szeroko zakrojoną promocją projektu w mediach. Autorowi projektu, który otrzyma drugie wyróżnienie, przypadną w ramach nagrody: designerski soundbar Bang & Olufsen Beosound Stage, ponadto wyjazd do siedziby głównej Bang & Olufsen w Struer oraz akcja promocyjna projektu w mediach.
Kto oceni prace?
Nadesłane prace ocenią eksperci, cieszący się autorytetem w dziedzinach architektury i designu:
- Tiina Karjalainen-Kierysch – szefowa designu produktowego w Bang & Olufsen;
- Marcin Szczelina – krytyk sztuki, redaktor magazynu Archisnob;
- Adam Pulwicki – architekt, członek Stowarzyszenia Architektów Wnętrz w Polsce;
- Katarzyna Będzińska – influencerka, autorka profilu Minimaliving.
Harmonogram konkursu:
- Nadsyłanie prac: do 28 stycznia 2025 r.
- Ocena projektów: od 29 styczna do 17 lutego 2025 r.
- Ogłoszenie wyników: 24 lutego 2025 r.