Rankingi

17. edycja konkursu Young Design

Trwa organizowany przez IWP konkurs dla młodych projektantów - Young Design 2024.

17. edycja konkursu Young Design

Twórz przyszłość odpowiedzialnie! Weź udział w konkursie Young Design 2024 organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

W centrum współczesnego projektowania leży pytanie o odpowiedzialność – zarówno wobec świata, jak i przyszłych pokoleń. Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, stajemy przed wyzwaniem tworzenia w sposób, który harmonizuje z zasadami zrównoważonego rozwoju. Jednocześnie projektowanie powinno odpowiadać na dynamicznie zmieniające się potrzeby społeczeństwa. W tym kontekście Instytut Wzornictwa Przemysłowego wraz z Jadwigą Husarską-Sobiną z Husarska Design Studio zapraszają młode talenty do udziału w konkursie Young Design 2024.

Hasło konkursu Young Design 2024

Tegoroczne zmagania konkursowe odbywają się pod inspirującym hasłem „REsponsibility: ODPOWIEDZIALNOŚĆ”- ZRÓWNOWAŻONE PROJEKTOWANIE”.

Temat: „REsponsibility” otwiera przed nami szerokie pole do eksploracji i reinterpretacji roli, jaką design może odgrywać w budowaniu świadomej przyszłości. Od Redesignu przez ReUse, Reinvent, Rethink, po Recycle – każdy aspekt to szansa na przemyślenie i odnowienie podejścia do tworzenia.

Konkurs stawia przed uczestnikami zadanie nie tylko kreatywne, ale i intelektualne. Szukamy projektów, które nie będą jedynie komentarzem do zmieniającego się świata, ale staną się odważnym manifestem nowych kierunków w projektowaniu.

Czy to poprzez innowacyjne materiały, przemyślane koncepcje usług, czy zaskakujące procesy produkcji – każda praca ma szansę na to, by zainspirować i wywołać dyskusję o tym, jak odpowiedzialne projektowanie może kształtować naszą rzeczywistość.

Partnerstwo z Husarska Design Studio

Partnerem tegorocznej edycji jest Husarska Design Studio na czele z Jadwigą Husarską-Sobiną, która wspólnie z jury będzie miała zaszczyt wyłonić finalistów oraz głównego zdobywcę prestiżowego Stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej, o wartości 20 tys. zł. To nie tylko nagroda finansowa, ale przede wszystkim szansa na uznanie w środowisku profesjonalistów i wsparcie w dalszym rozwoju zawodowym.

Organizator zachęca młode projektantki i projektantów do podjęcia wyzwania „REsponsibility”. To okazja, by pokazać, że design może być nie tylko piękny i funkcjonalny, ale także głęboko odpowiedzialny i refleksyjny.

Przyjmijcie to zaproszenie do dialogu, eksperymentu i wspólnej pracy nad projektowaniem, które zmienia świat na lepsze! Rekrutacja do konkursu trwa od 1 lutego do 3 kwietnia 2024 r.

Informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie konkursu Young Design 2024.

O kuratorce

Jadwiga Husarska-Sobina – założycielka Husarska Design Studio od 2014. Od 2010 roku aktywnie promuje ekologiczne projektowanie oraz świadomość dotyczącą materiałów oraz potrzeb użytkowników. Absolwentka i konsultantka na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Studiowała design w Lahti Institute of Design w Finlandii oraz na MOME w Budapeszcie. Projektowała dla Nowy Styl, po studiach pracowała jako Dyrektor rozwoju produkty Paged Meble, odpowiada za strategię wielu marek Sanswiss, Apus, EgzoTech. Obecnie Dyrektor Kreatywny The True Green. Z zespołem zajmuje się między innymi: projektowaniem mebli, produktów pod wdrożenia przemysłowe oraz sprzętu medycznego.

Została odznaczona przez UNDP tytułem „Anioła ekonomii społecznej” za wsparcie rozwoju marki WellDone i Fundacji Być Razem. Ma na swoim koncie ponad 195 wdrożeń rynkowych w różnych gałęziach biznesu sprzedawanych na całym świecie. Zdobywczyni 5 nagród Red Dot, Good Design Award Japan, Good Design i 2 nagród New York Design Award. Jest doświadczonym menedżerem projektu oraz specjalistką w zakresie tworzenia nowych marek, produktów i zrównoważonego rozwoju. Podczas 4 Design Days została oznaczona tytułem The Best Designer 2024.