Newsroom

Zacznij sierpień z „BIZNES.meble.pl”!

Na okładce dr Andreas Hettich, przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Hettich.

Zacznij sierpień z „BIZNES.meble.pl”!

Lato, które zwykle przynosi branży meblarskiej wytchnienie, w tym roku przynosi też wyzwania. Jakie? Dowiesz się z lektury sierpniowego wydania miesięcznika „BIZNES.meble.pl”.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Czasopismo właśnie pojawiło się na rynku i dostępne jest w dwóch wersjach: papierowej oraz w formie e-wydania: BIZNES.meble.pl 8/2021

Z jakimi wyzwaniami mierzy się aktualnie branża?

W sierpniowym wydaniu po raz kolejny podjęliśmy temat dostępności i cen surowców. To problem ciągle aktualny, tym bardziej, że pojawiają się nowe, jeszcze mocniej komplikujące rzeczywistość, okoliczności. Jak przystało na wakacyjny numer nie mogło w nim zabraknąć ciekawych wywiadów, a także tematu wydania, którym jest KUCHENNA REWOLUCJA.

Co znajdziesz w sierpniowym „BIZNES.meble.pl”?

– Wstępniak: Od redakcji

FELIETONY

– Wakacyjna rzeczywistość

– Ten jeden krok, który wszystko zmienia…

RAPORT

– Alert dla produkcji mebli

Kto jeszcze kilkanaście miesięcy temu pomyślałby, że pandemia napisze tak niespodziewany scenariusz dla branży meblarskiej? Zaczęło się od zerwanych łańcuchów dostaw, przez drastyczny wzrost cen drewna oraz materiałów, takich jak płyty i pianki, aż do oddawania gruntów leśnych na cele inwestycyjne. To wszystko sprawia, że branża zbliża się do granic wytrzymałości.

BRANŻA

– Wiadomości

– Razem pokonamy wszelkie trudności: rozmowa z dr Andreasem Hettich, przewodniczącym Rady Nadzorczej Grupy Hettich.

– Zielone sąsiedztwo w cenie
Pandemia zapoczątkowała nowy trend na rynku nieruchomości. Wcześniej docenialiśmy mieszkanie w centralnych dzielnicach Warszawy, dobrze skomunikowanych z miejscem pracy, jednak nowa rzeczywistość wykreowała nowe potrzeby. Obecnie mamy inne priorytety i bardziej świadomie wybieramy przestrzeń, w której żyjemy. Liczą się cisza, prywatność i zielona okolica.

– To jest wyzwanie: rozmowa z Tomaszem Tomaszewskim, właścicielem firmy Loft Decora.

– Szansa na stabilny rozwój: rozmowa z Karolem Szparem z firmy Twojemeble.pl.

TEMAT WYDANIA: KUCHENNA REWOLUCJA

– Strefa dobrego przechowywania
Jedną z najważniejszych w kuchni stref można dobrze zagospodarować dzięki systemom i okuciom meblowym. Strefa przechowywania idealnie wpisze się w całościową koncepcję wnętrza.

– Nowe kolory, nowe funkcje
W kuchniach gramy nowymi kolorami i stawiamy na jeszcze lepsze funkcje.

TEMAT SPECJALNY: WNĘTRZARSKIE HYBRYDY

– Elastyczne, bo hybrydowe
Tak kwestie ekonomiczne, jak rosnąca potrzeba elastyczności i multifunkcjonalności wnętrz sprawiły, że rośnie zapotrzebowanie na przestrzenie o charakterze hybrydowym.

DESIGN

– Wiadomości

– Księżniczka designu
Louise Campbell to jeden z czołowych talentów duńskiego wzornictwa. Projektantka słynie z przekształcania przedmiotów codziennego użytku w piękne, a zarazem funkcjonalne dzieła sztuki.

– 20 PE-P_dbamy o
W ramach 20. edycji Programu Edukacyjno-Projektowego studenci UAP przeszli przez cały proces projektowy od budowy konceptów, wytwarzania wartości projektowych, podkreślania cech indywidualnych projektów, wyjątkowe warsztaty i szkolenia online oraz oficjalny wybór projektów.

– B+R_UAP od idei do produktu
Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu zaprezentuje najnowsze koncepty wzornicze wdrażane wraz z partnerami biznesowymi na zbliżających się wydarzeniach branżowych: Łódź Design Festiwal 2021 i piątej edycji Warsaw Home & Contract.

– Trendy

– Nowości

CHILLOUT

– Skarby z hasioka
Nazywam się Elwira Szewczyk i jestem Ślązaczką; nie widzę powodu aby wstydzić się swojego pochodzenia czy gwary, którą się posługuję. Wręcz przeciwnie, jestem dumna z tego, gdzie się wychowałam. Śląskość, w swojej twórczości, przenoszę na meble. Maluję na nich tradycyjne lokalne wzory, zwykle zapożyczone z ludowych strojów regionalnych.

– Wieczór z architekturą
18 czerwca w wyjątkowym hotelu The Bridge Wroclaw – MGallery odbyła się konferencja zorganizowana przez Virtus Studio dla marki Scalamid.

– Mariaż malarstwa z estradą
Wydarzenie „W zasięgu Sztuki” to już 68. spotkanie ze znakomitą polską sztuką współczesną, organizowane przez V.A. Gallery Poland w ramach cyklu „Mariaż Sztuki z Biznesem”.

– Felietony

Na okładce: dr Andreas Hettich, przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Hettich.