Newsroom

Zacznij rok od lektury BIZNES.meble.pl

miesiecznik-biznes-meble-pl-styczen-2023-co-w-numerze

Zacznij rok od lektury BIZNES.meble.pl

Jakie wyzwania czekają na producentów mebli? Styczniowy raport to spojrzenie na rok 2023 z różnych perspektyw. W najnowszym wydaniu BIZNES.meble.pl relacjonujemy również galę konkursu Diament Meblarstwa 2023 i inaugurujemy cykl o wnętrzarskich twórcach cyfrowych.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Początkowi roku zawsze towarzyszy niepewność. Tak jest i tym razem. Prognozy mówią, że najbliższe miesiące będą trudne, o czym można przeczytać w najnowszym numerze BIZNES.meble.pl, a o to, jaki może być 2023 rok dla branży meblarskiej w Polsce, pytał jej przedstawicieli Marek Hryniewicki. Natomiast z Danutą Liberacką, właścicielką PPUH Danuta Liberacka, rozmawiał o historii jej firmy, planach rozwoju i sytuacji na rynku drewna.

Wspomnienia z wielkiego finału siedemnastej edycji konkursu Diament Meblarstwa 2023 wciąż pozostają żywe. Przywołujemy je w relacji z gali, która odbyła się 7 grudnia 2022 roku w klimatycznych wnętrzach warszawskiej restauracji NINE`s.

W styczniu zapraszamy naszych czytelników do przestrzeni snu, a także na inaugurujący cykl o wnętrzarskich twórcach cyfrowych tekst Diany Nachiło, w którym przedstawia sylwetkę Moniki Kozy, architektki wnętrz, autorki podcastu Todobrewnetrze.

Do najnowszego wydania dołączony jest katalog konkursowy Diament Meblarstwa 2023.

Zacznij od nowa z BIZNES.meble.pl 1/2023! Zapraszamy do lektury.

O tym przeczytasz w pierwszym w 2023 roku wydaniu BIZNES.meble.pl:

Felietony

Po co to właściwie robimy? Gdzie szukać motywacji do walki?

Raport

Rok 2023: czas wyzwań dla branży

Spadki produkcji i zamówień w drugim półroczu 2022 roku, w połączeniu z aktualną sytuacją geopolityczną, spowodowały, że nastroje w branży są dalekie od optymistycznych. Wszyscy już właściwie pogodzili się, że pierwsze miesiące bieżącego roku dla polskich meblarzy będą jeszcze gorsze niż minione. Pytanie tylko: jak bardzo gorsze?

Branża

Wiadomości

W roku 2023 pragnę stabilizacji cen

Rozmowa z Danutą Liberacką, właścicielką PPUH Danuta Liberacka.

Wielki finał dla najlepszych

Siedemnasta edycja „Diamentu Meblarstwa” przeszła już do historii, ale uroczysta gala zwieńczająca konkurs na długo pozostanie w pamięci uczestników. Wszystko odbyło się w klimatycznej, warszawskiej restauracji NINE`s, której współwłaścicielami są m.in. kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski oraz wiceprezes firmy Nowy Styl Jerzy Krzanowski. I chociaż 7 grudnia 2022 roku biało-czerwonych nie było już na Mundialu, to emocje towarzyszące spotkaniu najlepszych w branży meblarskiej godne były wielkiego finału Mistrzostw Świata.

Orgatec znów elektryzuje

Oczekiwania były wysokie, ale wiodące międzynarodowe targi dla nowoczesnego świata pracy, spełniły je wszystkie. Orgatec ma za sobą udany restart.

Design

Wiadomości

Outsider czy influencer?

Biznes traktuje jako zło konieczne. Słynie z łamania zasad i z tendencji do robienia czegoś dokładnie odwrotnego niż się oczekuje. Wbrew temu uznawany jest za jednego z najbardziej wpływowych projektantów na świecie. Ron Arad.

Trendy

Nowości

Temat wydania: Przestrzeń snu

Sen we wnętrzu

Niezależnie, czy sypialnia znajduje się w nowoczesnym apartamencie, czy w zrewitalizowanym domu – zwykle koresponduje z charakterem całego wnętrza. Zdarza się, że otwiera się też na inne pomieszczenia, np. na łazienkę.

Premium z garderobą

Liczy się głównie funkcja. Sypialnia premium może zajmować dużą przestrzeń, ale przede wszystkim dobrze zorganizowaną.

Budujmy bliskość

Sypialnia dla dwojga to najlepsze lekarstwo na samotność. Do rozwiązywania wynikających z niej problemów Wielka Brytania powołała specjalne ministerstwo.

Chillout

Sport ekstremalny

Czy istnieje związek między projektowaniem wnętrz a sportami ekstremalnymi? Odpowiedź można znaleźć w podkaście Moniki Kozy, architektki wnętrz rodzinnie związanej z Manufakturą Mebli Karpiński Koza.

Dogrywka w wielkim finale

7 grudnia, w warszawskiej restauracji NINE`s, na każdym kroku futbol przeplatał się z meblarstwem. Należący m.ib. do RL9, czyli Roberta Lewandowskiego i Jerzego Krzanowskiego, współwłaściciela firmy Nowy Styl, obiekt tego wieczoru gościł laureatów 17. edycji konkursu „Diament Meblarstwa”. Jeżeli uroczysta gala była niczym finał Mistrzostw Świata, to część nieoficjalna zasługiwała na miano dogrywki, nie mniej emocjonującej niż regulaminowe 90 minut.

Biura, które się nie nudzą

Mówili: wszystko w życiu prędzej czy później nas znudzi. Ostrzegali przed nudą w pracy. Aż wreszcie – po 4 latach przerwy – pojechali na targi Orgatec 2022 do Kolonii i na własne oczy przekonali się, że we współczesnych biurach nie może być mowy o nudzie.

Felietony

Na okładce Danuta Liberacka, właścicielka PPUH Danuta Liberacka.

Spędź najbliższy rok z BIZNES.meble.pl! Kup prenumeratę a otrzymasz 11 wydań papierowych miesięcznika oraz wydania specjalne: NA WYMIAR, Złota 200 i katalog Diament Meblarstwa.