Newsroom

Ustawa o OZE na biurku prezydenta

1647392456

Ustawa o OZE na biurku prezydenta

Gdy Sejm odrzucił weto Senatu w sprawie nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii, która zmienia definicję drewna energetycznego, ta trafiła do podpisu prezydenta.

Reklama
visby.pl banner z promocją na łóżko

Izba wyższa opowiedziała się za odrzuceniem nowelizacji ustawy o OZE. Sejm nie przyjął jednak uchwały senatorów w tej sprawie. Za jej odrzuceniem głosowało 221 posłów, przeciw było 184, sześciu wstrzymało się od głosu. Nowela ustawy czeka teraz na podpis prezydenta. 

W odpowiedzi na pytanie redakcji miesięcznika „BIZNES.meble.pl” o to, w jakim terminie można się spodziewać informacji o decyzji Prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii, Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta RP przesłało komentarz następującej treści: Termin podpisania ustawy z dnia 16 lipca 2020 r. o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii upływa w dniu 4 września 2020 r. Prezydent RP podejmie decyzję w nieprzekraczalnym terminie.

Nowe przepisy, które miałyby obowiązywać od 1 października br. do 31 grudnia 2021 r. umożliwiłyby elektrowniom wykorzystywanie drewna z lasów jako paliwa. Z kolei przeciwnicy ustawy twierdzą, że pozwoli to zwiększyć wycinkę i jest efektem polityki podyktowanej interesem Lasów Państwowych, które w ten sposób mogłyby podreperować swoje przychody.