Newsroom

Udany restart pomimo pandemii

EUMABOIS 2021

Udany restart pomimo pandemii

5 listopada 2021 roku Europejska Federacja Producentów Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna EUMABOIS odbyła doroczne Walne Zgromadzenie. Głównym tematem były perspektywy dla przemysłu drzewnego.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Po Cyfrowym Walnym Zgromadzeniu, które odbyło się w 2020 roku, delegaci i członkowie Zarządu zebrali się ponownie w Wiedniu, goszczeni przez austriackie stowarzyszenie FMTI. W spotkaniu uczestniczyli Jürgen Köppel, prezes EUMABOIS Luigi De Vito, wiceprezes. Głównym tematem były ogólne perspektywy dla przemysłu drzewnego, który szybko wykazał bardzo pozytywne oznaki ożywienia.

Dane statystyczne, mimo iż przemysł drzewny cierpi z powodu wysokich kosztów materiałowych i braku surowców, wskazują na stały wzrost w perspektywie średnioterminowej. Globalny popyt utrzymuje się na wysokim poziomie, co świadczy o dobrej odporności sektora na kryzys wywołany pandemią koronawirusa. Megatrendy, takie jak cyfryzacja i automatyzacja przemysłowa, a także rosnący popyt na meble mieszkaniowe i kuchnie, stymulowany przez ograniczenia w podróżowaniu i „efekt kokonu”, również napędzają przemysł drzewny.

Patrząc na EUMABOIS Exhibition Network 2021, większość wystaw została odwołana. Z drugiej strony, na rok 2022 planowany jest pełny kalendarz targów skierowanych do przemysłu drzewnego z dwoma najważniejszymi imprezami wystawienniczymi: HolzHandwerk w Norymberdze w marcu i Xylexpo w Mediolanie w nowym październikowym terminie. Pozytywne sygnały płynące z sektora wystawienniczego są ważnym krokiem w kierunku normalności potwierdzającej wartość i znaczenie imprez typu face to face.

ZOBACZ TAKŻE: DREMA z rekomendacją EUMABOIS

Spotkanie w Wiedniu zostało również wykorzystane do oficjalnego uruchomienia nowej strony internetowej EUMABOIS z całkowicie odnowioną i nowoczesną grafiką.

Na zakończenie Zgromadzenia, prezes Jürgen Köppel podziękował za gościnność stowarzyszeniu FMTI oraz wszystkim obecnym stowarzyszeniom krajowym, stwierdzając: Jestem głęboko przekonany, że jednym z kluczowych filarów dla rozwoju naszej branży jest nasze wspólne europejskie podejście.

Następne Walne Zgromadzenie EUMABOIS odbędzie się w dniach 22-23 września 2022 roku w Krakowie.