Newsroom

Trendy i inspiracje wnętrzarskie 2022/23 – TRENDBOOK by Gamet

Gamet-TrendBook-2023-23-miesiecznik-i-portal-informacyjny-branzy-meblarskiej-biznes-meble-pl

Trendy i inspiracje wnętrzarskie 2022/23 – TRENDBOOK by Gamet

Jak zaaranżować wnętrza, które będą stylistycznie nawiązywać do najbardziej aktualnych trendów, a przy tym stworzą spójną przestrzeń, którą intuicyjnie polubimy? Wnętrze domu wpływa na komfort i samopoczucie mieszkańców, warto je umiejętnie skomponować z dbałością o szczegóły. Mamy kilka ciekawych spostrzeżeń, którymi chcemy się podzielić w aranżacjach zebranych w naszej najnowszej publikacji jaką jest TRENDBOOK 2022/23. Prezentuje on wiele inspirujących rozwiązań wnętrzarskich dostosowanych do różnych gustów, warunków oraz stylów życia.

Dla osób ceniących eleganckie i pełne dobrego smaku wnętrza ciekawą propozycją jest stylistyka w duchu PARISIAN MODERN. Styl ten jest synonimem luksusu, gdzie naturalne drewno współgra z marmurem i miękkimi tkaninami. Wyróżnia go charakterystyczna sztukateria ścienna połączona ze stylowymi złotymi lub srebrnymi dodatkami.

amet-TrendBook-2023-23-Persian-Modern-miesiecznik-i-portal-informacyjny-branzy-meblarskiej-biznes-meble-pl
Foto GAMET: Styl PARISIAN MODERN w TrendBook 2022/23

Jubileuszowa 60-ta edycja targów Salone del Mobile 2022 w Mediolanie potwierdziła, że elitarny niegdyś styl Art Déco przeżywa prawdziwe odrodzenie. Według nas jego współczesną interpretacją jest styl MODERN ART DÉCO. Cechuje go niezwykła łagodność, świetlistość i przyjemne pastelowe kolory z pogranicza beżu, szarości i różu, które często przełamane są złotymi i miedzianymi dodatkami. Geometryczne kształty porządkują wnętrza pełne eleganckich  detali.

Gamet-TrendBook-2023-23-Modern-Art-Deco-miesiecznik-i-portal-informacyjny-branzy-meblarskiej-biznes-meble-pl
Foto GAMET: Styl MODERN ART DÉCO w TrendBook 2022/23

Osoby lubiące tradycyjne wnętrza nawiązującego do rustykalnego klimatu z pewnością odnajdą się w stylu CLASSIC. Dominują tutaj ciepłe kolory drewna, przełamane biele i ciepłe szarości oraz miękkie tkaniny z roślinnymi motywami. Ważne są dodatki z naturalnych materiałów: drewna, porcelany, ceramiki czy też wikliny. Razem to wszystko tworzy niezwykle przytulną i przyjazną atmosferę wnętrza.

Gamet-TrendBook-2023-23-Classic-miesiecznik-i-portal-informacyjny-branzy-meblarskiej-biznes-meble-pl
Foto GAMET: Styl CLASSIC w TrendBook 2022/23

Z kolei styl SCANDI to minimalistyczne wnętrza, w których wprost czuć obecność natury. Naturalne surowce: drewno, kamień czy też marmur podkreślają skandynawską prostotę i harmonię. Dominują w nim jasne i ciepłe tony, przełamane szarobeżowymi i czarnymi akcentami.

Gamet-TrendBook-2023-23-Scandi-miesiecznik-i-portal-informacyjny-branzy-meblarskiej-biznes-meble-pl
Foto GAMET:  Styl SCANDI w TrendBook 2022/23

Wspomniane wcześniej  największe targi meblowe i wyposażenia wnętrz – Salone del Mobile akcentowały w różnych wnętrzach popularność stylu SOFT LOFT. Stanowi on nawiązanie do stylu INDUSTRIAL,ale jest jego łagodniejszą wersją. W stylu tym loftowa surowość znika,  w zamian za to pojawiają się kolory, symetryczne i geometryczne wzory, które z metalowymi elementami wyposażenia wnętrz tworzą spójność całość. Jak się okazuje najgorętszym kolorem tego sezonu jest terakota, kojarzona z glinianymi donicami, dachówkami oraz płytkami w ceglanym kolorze. Także stonowany kolor granatowy tzw. „navy blue” oraz różne odcienie zieleni, to kolory które mogą triumfować w wielu wnętrzach.

Gamet-TrendBook-2023-23-Soft-Loft-miesiecznik-i-portal-informacyjny-branzy-meblarskiej-biznes-meble-pl
Foto GAMET: Styl SOFT LOFT w TrendBook 2022/23

Z kolei projektowanie przestrzeni dla dzieci może być prawdziwym wyzwaniem, zwłaszcza dla współczesnych nastolatków. Musi to być przestrzeń dobrze zorganizowana, spełniać wiele praktycznych funkcji, być wygodna i przyjazna na co dzień. W strefie TEENS istotna jest estetyka, która pomaga nastolatkowi wyrazić swoją osobowość. Ważną rolę odgrywają także oryginalne dodatki wyposażenia wnętrz i hobbystyczne akcesoria. W przypadku mniejszych dzieci musi to być przede wszystkim bezpieczna i pobudzająca wyobraźnię przestrzeń. Najlepiej aby pomieszczenie było przejrzyste, przepełnione światłem i pastelowymi barwami. Strefa KIDS to kolorowe dodatki, unikalne tapety i miękkie tkaniny tworzą wnętrze, które jest przytulne i pełne dziecięcej kreatywności.

 Gamet-TrendBook-2023-23-Kids-miesiecznik-i-portal-informacyjny-branzy-meblarskiej-biznes-meble-pl
Foto GAMET: Styl KIDS w TrendBook 2022/23

Więcej o e-TrendBook’u tutaj: www.gamet.eu/trendy-wnetrzarskie-2023-trendbook-by-gamet/