Newsroom

Szybki skup nieruchomości – czy to możliwe?

house-key-home-insurance-broker-agent-s-hand-protection-miesiecznik-i-portal-informacyjny-branzy-meblarskiej-biznes-meble-pl

Szybki skup nieruchomości – czy to możliwe?

Jeśli chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie w krótkim czasie, możesz pomyśleć o skorzystaniu z firmy zajmującej się szybką sprzedażą.

Obecne na rynku firmy „szybkiej sprzedaży” oferują kupno nieruchomości za gotówkę lub znalezienie osób zainteresowanych kupnem. Stanowi to dobre rozwiązane w momencie, kiedy nie masz czasu na samodzielne szukanie nabywcy i zajmowanie się formalnościami związanymi ze sprzedażą. Dla wielu osób szybkość pozyskania pieniędzy może przebić wszystkie inne względy, jeśli chodzi o sprzedaż nieruchomości. Niezależnie od tego, czy potrzebują w krótkim czasie zdobyć pieniądze, aby zainwestować je gdzie indziej czy zmusza ich do tego sytuacja życiowa, szybka sprzedaż może pomóc im osiągnąć swoje cele.

Z usług i oferty szybkiego skupu mieszkań może skorzystać praktycznie każdy, kto posiada na własność jakąkolwiek nieruchomość. Niezależnie od tego czy mieszkanie będzie pochodziło z rynku wtórnego, czy z pierwotnego. Warto rozważyć tą opcje szczególnie w przypadkach, kiedy:

  • mieszkasz z dala od nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży i nie masz czasu lub możliwości, aby się tym zajmować,
  • nieruchomość wymaga gruntownego remontu i przez to trudno jest znaleźć chętnych na jej zakup,
  • odziedziczyłeś mieszkanie lub dom, którego nie potrzebujesz i zależy Ci na szybkiej i bezproblemowej sprzedaży.

Oferta firm zajmujących się szybkim skupem nieruchomości może zainteresować również właścicieli mieszkań w mało popularnych lokalizacjach. Niejednokrotnie sprzedający przekonali się, że znalezienie zainteresowanych kupnem mieszkania w mniejszych miejscowościach okazało się bardziej problematyczne, niż zakładali. Aktualnie ludzie, którzy decydują się na kupno mieszkania na własność szukają ofert w stolicach prowincji lub rozważają budowę własnych domów w atrakcyjnych lokalizacjach. Nieruchomość, która miesiącami czeka na nabywcę generuje dodatkowe koszty, dlatego warto wtedy rozważyć jego odsprzedaż.

Osoby wystawiające nieruchomość na własną rękę często nie posiadają wiedzy na temat aktualnego rynku i nie zdają sobie sprawy z ich realnej wartości, w wyniku czego w ogłoszeniach kwoty sprzedaży są zaporowe. Powoduje to brak zainteresowania klientów, a w następstwie frustrację sprzedającego. Aby uniknąć tych nieprzyjemnych doświadczeń warto rozważyć skorzystanie z usług szybkiego skupu nieruchomości, którzy są w stanie zaproponować atrakcyjną cenę po wcześniejszym dokonaniu rzetelnej wyceny.

Ponadto dla większości firm zajmujących się szybkim skupem nieruchomości w całym kraju nie stanowi problemu kupno domu lub mieszkania z lokatorem, gdzie znalezienie w tym przypadku prywatnego kupca graniczyłoby z cudem. Zdarza się często, że dochodzi do transakcji nawet bez oglądania mieszkania, dzięki czemu nie trzeba prosić lokatora o udostępnienie mieszkania na prezentacje. Cała transakcja oczywiście jest przeprowadzona u notariusza, poprzez akt notarialny, dzięki czemu sprzedawca mieszkania definitywnie pozbywa się problemów dotyczących lokatora. Tak samo jest w sytuacji, kiedy nieruchomość jest zadłużona. Takiego mieszkania z pewnością nie kupi zwykły nabywca, ponieważ na rynku jest dostępnych wiele atrakcyjnych mieszkań bez zobowiązań. Sprzedający będzie mieć możliwość spłaty wszelkich długów i uzyska pomoc z formalnościami. Sprzedaż zadłużonego mieszkania za gotówkę stanowi dla wielu osób jedyne rozwiązanie, które pozwoli im na uniknięcie egzekucji komorniczej. Możliwy jest również skup udziałów w nieruchomości, kiedy nie można dojść do porozumienia z pozostałymi współwłaścicielami.

Procedura sprzedaży nieruchomości nie wydaje się skomplikowana – wystarczy znaleźć firmę, która zajmuje się szybkim skupem, a następnie skontaktować się z nią osobiście za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonu lub formularza kontaktowego, znajdującego się na jej stronie internetowej.

Konsultanci szybko wycenią mieszkanie lub dom w oparciu o modele statystyczne i algorytmy oparte o realne ceny sprzedaży nieruchomości zgromadzone w bazie danych. W szacowaniach brany jest pod uwagę zmienny rynek, a także lokalizacja wraz z  podstawowymi parametrami nieruchomości, które należy zawrzeć we wniosku o wycenę. Oprócz dokładnego adresu, niezbędne informacje potrzebne do wyceny to m. in.: powierzchnia lokalu w metrach kwadratowych, piętro, na którym znajduje się mieszkanie i ogólna liczba pięter w budynku, liczba pokoi, rok oddania budynku do użytku i standard wykończenia. Po zaakceptowaniu przez sprzedającego określonej kwoty rozpoczną się procedury obejmujące analizę wszystkich dokumentów i zatrudnienie kancelarii notarialnej. Pieniądze za nieruchomość zostają zwykle przelane na konto sprzedającego w ciągu kilku dni. Niewątpliwą zaletą korzystania z usług firm zajmujących się szybkim skupem mieszkań za gotówkę jest fakt, że nie musisz samodzielnie kompletować wszelkich dokumentów i zajmować się skomplikowanymi procedurami. Możesz być również pewny, że transakcja jest całkowicie bezpieczna.

Sprawdź również https://kupujemym.pl/skup-domow/