Newsroom

Rozpoczął ostatnią wielką podróż

Na zdjęciu od lewej: Christine Ritthammer, Helmut "Max" Merkel, Ula Ditrych. M.O.W. 2020

Rozpoczął ostatnią wielką podróż

Są takie wiadomości, których nawet doświadczony dziennikarz nie chciałby przekazać. Ponieważ po prostu łamią serce. To jedna z takich wiadomości. Dziś nasz drogi Przyjaciel, wieloletni redaktor naczelny i bardzo ceniony współpracownik Helmut „Max” Merkel zmarł w wieku 67 lat po krótkiej, poważnej chorobie.

Helmut Merkel urodził się w Baden-Baden w 1953 r. Swoją karierę zawodową rozpoczął w Euwid. W 1988 r. pojawił się w grupie wydawniczej Ritthammer i pod kierownictwem Franza Schäfera pracował początkowo jako zastępca redaktora naczelnego, zanim w 1992 roku założył własną agencję reklamową. W 1999 roku wrócił do Ritthammer i niedługo później objął stanowisko redaktora naczelnego MÖBELMARKT. Jego wiedza została doceniona w branży meblarskiej na arenie międzynarodowej – był prelegentem na wielu seminariach i kongresach, jurorem konkursów projektowych oraz konsultantem.

Wspominamy ze smutkiem Maxa Merkela jako człowieka. Będzie nam bardzo brakowało doświadczenia jednego z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy meblarskich na świecie. Max Merkel był ceniony nie tylko przez nas, ale także przez wielu współpracowników i partnerów biznesowych na całym świecie, nie tylko za jego zawodowe zaangażowanie – był również przyjacielem i doradcą.

Max Merkel miał podróżowanie we krwi i czuł się jak u siebie w domu na targach meblowych na całym świecie. Teraz rozpoczął swoją ostatnią wielką podróż. Jesteśmy niezmiernie zasmuceni, a nasze myśli płyną ku jego Żonie, której składamy najgłębsze kondolencje.

Szerokiej drogi Max!