Newsroom

Robert Bierfreund z INTERPRINT nowym przewodniczącym DIPA

Robert Bierfreund, COO INTERPRINT, przewodniczący DIPA.

Robert Bierfreund z INTERPRINT nowym przewodniczącym DIPA

Robert Bierfreund przejmuje ze skutkiem natychmiastowym przewodnictwo w Digital Printing Association (DIPA), zastępując Ali Özyilmaz z MB Digitalprint.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Digital Printing Association skupia ekspertów ze wszystkich etapów procesu przemysłowego kształtowania powierzchni. Sieć współpracy dla firm rzemieślniczych i przemysłowych powstała podczas wiodących na świecie targów przemysłu drzewnego i obróbki drewna LIGNA. Celem DIPA jest całościowe spojrzenie na indywidualny proces projektowania powierzchni i udostępnienie możliwości przemysłowego druku cyfrowego jako innowacyjnego procesu jak największej liczbie użytkowników.

Robert Bierfreund na czele Digital Printing Association

Robert Bierfreund rozpoczął swoją karierę w branży drukarskiej już w 1991 roku. Przez 17 lat zajmował różne stanowiska kierownicze w całej Europie w Bertelsmann Printing. Obecnie pełni funkcję COO INTERPRINT.

Cieszę się na moje nowe zadania w ramach DIPA. Od momentu powstania INTERPRINT wykazuje się innowacyjnością we wszystkich obszarach druku dekoracyjnego. Jako aktywny członek i prezes DIPA, moją troską jest dalszy rozwój nowych technologii wokół druku cyfrowego z towarzyszącym mu systemem ECO w drodze do perfekcyjnie zaprojektowanej powierzchni – powiedział Robert Bierfreund, COO INTERPRINT.

EGGER, FINSA, METIS i Heimann wzmacniają sieć DIPA

Oprócz Roberta Bierfreunda jako nowego prezesa, DIPA wita również firmy EGGER, FINSA, METIS i Heimann, jako dodatkowych członków, którzy wspierają DIPA swoją wiedzą w zakresie zastosowania druku cyfrowego. Grupa EGGER jest jednym z wiodących międzynarodowych przedsiębiorstw zajmujących się obróbką drewna i działa w branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz, podłóg i produktów budowlanych. FINSA to hiszpańska firma, które od momentu założenia w 1931 roku produkuje podłogi oraz rozwiązania budowlane. METIS, z siedzibą we Włoszech, projektuje i produkuje wysokiej jakości skanery dla przemysłu dekoracyjnego, instytucji kulturalnych, kreatywnych profesjonalistów i wysokiej klasy dostawców usług cyfrowych. Heimann, średniej wielkości firma rodzinna z siedzibą w Hamm w Niemczech, od ponad 45 lat jest kompetentnym dostawcą dla przemysłu graficznego, specjalizującym się w druku wklęsłym, fleksograficznym i cyfrowym.

Sieć DIPA stale się rozwija i liczy obecnie 23 członków. Oprócz nowych firm członkowskich do organizacji należą firmy: Adler, AVA CAD CAM, ColorGATE, CRUSE Spezialmaschinen, Deutsche Messe, Durst, HOMAG, Hymmen, IPAC, INSERCO, INTERPRINT, König & Bauer, Li & Co, MB-Digitalprint, MOSS, Plantag Coatings, SURTECO, Teknos i warda design.

DIPA zaprezentuje Spotlight na LIGNA.Stage

Sieć współpracy powraca w tym roku do miejsca, w którym powstała. 15 maja, w dniu otwarcia targów LIGNA 2023, DIPA zaprezentuje dwugodzinny Spotlight w językach niemieckim i angielskim, dla gości na miejscu oraz w streamie lub na życzenie dla wszystkich zainteresowanych. W „Warsztacie przyszłości” na temat druku cyfrowego podkreślone zostaną m.in. Akademia DIPA jako rozwiązanie dotkliwego braku wykwalifikowanych pracowników, wykorzystanie sztucznej inteligencji w procesie druku cyfrowego oraz konieczność zbudowania własnego ekosystemu w cyfrowym środowisku różnych producentów maszyn, technologii i różnorodnych materiałów.

DIPA Academy to nowo powstała organizacja, która łączy filozofię edukacji i szkoleń DIPA. Jako niezależna spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, od 2023 roku zacznie oferować kompleksowe programy szkoleniowe we współpracy z wyznaczonymi uczelniami technicznymi.