Newsroom

Pożar w zakładzie obróbki drzewnej

Pożar w zakładzie w Morągu - 26 sierpnia 2023 roku.

Pożar w zakładzie obróbki drzewnej

26 sierpnia 2023 r. w godzinach nocnych strażacy z Morąga walczyli z pożarem suszarni w zakładzie produkującym sklejkę.

O działaniach straży pożarnej w zdarzeniu, jakim był pożar w zakładzie obróbki drzewnej, poinformował st. kpt. Łukasz Zaniewski. Szczegóły akcji gaśniczej można znaleźć na oficjalnej stronie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie.

W działaniach udział brało łącznie 9 zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Morągu i Komendy Powiatowej PSP w Ostródzie, Ochotniczych Straży Pożarnych ze Słonecznika, Żabiego Rogu i Królewa oraz Wojskowa Straż Pożarna JW Morąg. Pracownicy zakładu ewakuowali się z budynku przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Do ugaszenia pożaru podano 4 prądy gaśnicze w tym 1 z podnośnika hydraulicznego na dach hali produkcyjnej, którego poszycie uległo spaleniu na powierzchni około 150 m2. Na miejscu zdarzenia kierowali oraz nadzorowali działania ratownicze Dowódca JRG Morąg oraz Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Ostródzie – można przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Radio Olsztyn i Gazeta Olsztyńska, powołując się na PAP, poinformowały, że zakład, w którym wybuchł pożar należy do dużego koncernu. Poza Morągiem ma on swoje zakłady w regionie także w Piszu.

ZOBACZ TAKŻE: Pożary w fabrykach mebli: branża ryzyka

To nie był pierwszy pożar w zakładzie w Morągu

Meblarstwo i przemysł drzewny są branżami podwyższonego ryzyku. Zdarzenie sprzed kilku dni nie było niestety pierwszym, które miało miejsce w tym przedsiębiorstwie. Pożar w zakładzie w Morągu wybuchł również ponad rok temu – 15 maja 2022 r.

Kilka minut po godzinie dziewiątej 15 maja doszło do pożaru obrabiarki. Następnie do wybuchu instalacji filtracyjnej i zbiornika na pył drzewny w zakładzie przetwórstwa drewna w Morągu. W momencie eksplozji w zakładzie pracowały 53 osoby – przekazał st. kpt. Grzegorz Różański z PSP w Ostródzie w oficjalnym komunikacie wydanym po pożarze, do którego doszło 15 maja 2022 r.