Newsroom

Po roku wojny JYSK Ukraina kontynuuje działalność

JYSK Ukraina.

Po roku wojny JYSK Ukraina kontynuuje działalność

Mając na uwadze bezpieczeństwo pracowników i klientów, JYSK zamierza kontynuować działalność w Ukrainie. Firma modernizuje istniejące sklepy i otwiera nowe.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Zanim 24 lutego 2022 roku w Ukrainie wybuchła wojna, JYSK Ukraina miał 85 działających sklepów na terenie kraju, a także trzy nowe sklepy w budowie i jeden obiekt w przebudowie.

Jak przedstawia się sytuacja firmy rok później? Większość sklepów JYSK w Ukrainie pozostaje otwarta. W planach są natomiast trzy nowe sklepy, które mają zostać otwarte do końca sierpnia bieżącego roku finansowego. Na dzień 31 stycznia 2023 roku w Ukrainie były otwarte 83 sklepy.

Mamy nadzieję, że nigdy nie stanie się to normalne, że nasi pracownicy muszą chronić się w piwnicach, kiedy włącza się alarm przeciwlotniczy. Ale taka jest niestety obecnie rzeczywistość w Ukrainie, rok po inwazji Rosji. Bezpieczeństwo naszych pracowników jest nadal naszym priorytetem – mówi Mikael Nielsen, Executive Vice President Retail w JYSK.

Cel: 100 sklepów

Po tymczasowym zamknięciu wszystkich sklepów w Ukrainie w pierwszym tygodniu rosyjskiej inwazji, większość sklepów ponownie otwierano: jeden po drugim.

Nasza decyzja o ponownym otwarciu sklepów wynikała z próśb lokalnego zespołu zarządzającego krajem oraz pracowników. Chcieli dostarczać Ukraińcom niezbędne produkty i podtrzymywać oznaki normalności w czasie wojny. Pod względem większości parametrów JYSK Ukraina działa obecnie jak każdy inny kraj JYSK dzięki wielkiemu zaangażowaniu lokalnego zespołu zarządzającego i naszym silnym konceptom – mówi Mikael Nielsen.

Długoterminowym celem w Ukrainie jest sieć licząca 100 sklepów, szczególnie że JYSK wierzy w pomyślną przyszłość w tym kraju i jest zdeterminowany.

Idziemy dalej, kontynuujemy podpisywanie nowych umów najmu, otwieranie nowych sklepów i rearanżację istniejących. Nadal obsługujemy klientów, dostarczając im potrzebne produkty oraz wspieramy gospodarkę państwa. JYSK Ukraina wsparł również wiele projektów charytatywnych, w tym szpitale i muzea. Dodatkowo JYSK Ukraina angażuje również lojalnych klientów, promując i zbierając fundusze na finansowanie społecznie odpowiedzialnych projektów – mówi Ievgenii Ivanytsia, dyrektor generalny JYSK Ukraina.

Najważniejsze fakty o JYSK Ukraina:

825 pracowników

83 działające sklepy

3 nowe sklepy w planach

pierwszy sklep otwarty w 2004 roku