Newsroom

Pisz i spółki Grupy Paged utworzyły klaster energetyczny

14 marca 2024 r. podczas konferencji w Piszu, gmina Pisz i spółki Grupy Paged utworzyły klaster energetyczny.

Pisz i spółki Grupy Paged utworzyły klaster energetyczny

W czwartek 14 marca, z inicjatywy Burmistrza Miasta Pisz, Paged Energy i Paged Morąg, odbyła się konferencja poświęcona nadchodzącym zmianom w zakresie raportowania polityki ESG.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Podczas spotkania ogłoszono powstanie klastra energetycznego. Tworzą go gmina Pisz i spółki Grupy Paged. Klaster ma promować zieloną energię, wspierając lokalne przedsiębiorstwa i obniżając koszty energii elektrycznej. Przyczyni się to przede wszystkim do zwiększenia konkurencyjności firm i rozwoju lokalnego biznesu.

Powstanie klastra energetycznego zainicjowała gmina Pisz razem ze spółkami należącymi do Grupy Paged. To przełom w promowaniu zielonej energii i rozwoju energetycznego regionu. Inicjatywa została zaprezentowana podczas konferencji zorganizowanej przez Paged Energy we współpracy z Andrzej Szymborskim, Burmistrzem Miasta Pisz. Wzięli w niej udział reprezentanci lokalnego biznesu i władze samorządowe.

Które spółki Grupy Paged współpracują z gminą Pisz?

Na konferencji podpisano umowę o utworzeniu klastra energetycznego. Eksperci z zarządzania OZE przedstawili nadchodzące zmiany w raportowaniu polityki ESG i korzyści płynące z inicjatyw realizowanych przez klastry. Ich celem jest wspieranie zielonej energii i kooperacja między przedsiębiorstwami a jednostkami samorządu terytorialnego. Ponadto Paged Energy, wraz z Paged Morąg, Paged LabTech i Paged Magazyny Energii we współpracy z gminą Pisz, biorą na siebie rolę lidera w dostarczaniu zrównoważonej energii dla firm. To ma się przyczynić przede wszystkim do realizacji celów ekologicznych i ekonomicznych regionu.

Klastry energetyczne to innowacyjne rozwiązanie dla sektora energetycznego, które integruje producentów, konsumentów i dystrybutorów energii, zapewniając im wzajemne korzyści. Dzięki klastrom możemy oczekiwać poprawy bezpieczeństwa energetycznego, redukcji kosztów oraz wsparcia dla zrównoważonego rozwoju – podkreślił znaczenie klastrów energetycznych Piotr Kosmęda, prezes Paged Energy.

Jarosław Michniuk, prezes zarządu Paged Morąg, w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na model współpracy: Model współpracy w ramach klastra jest fundamentem ważnych zmian i pozwala nam kształtować przyszłość, która będzie inspiracją dla kolejnych generacji. Dziękuję Burmistrzowi Miasta Pisz za wsparcie i zaangażowanie w tę inicjatywę oraz za zrozumienie wyzwań, przed którymi stoimy.

W procesie transformacji kluczowa jest skrupulatna inwentaryzacja, starannie opracowana strategia oraz transparentne raportowanie, co odzwierciedla wartości nowoczesnej firmy i jest niezbędne do realizacji założeń ESG – przedstawił kwestie związane z transformacją środowiskową Wojciech Dreżewski, reprezentujący Paged Energy.

ZOBACZ TAKŻE: Paged Meble stawia na zieloną energię

Inicjatywa ta świadczy o dążeniu Pisza i Grupy Paged do zrównoważonego rozwoju. Podkreśla również ich zaangażowanie w osiąganie celów związanych z ochroną środowiska.