Newsroom

Pierwszy sklep IKEA w Estonii

pierwszy sklep IKEA w Tallinnielinnie

Pierwszy sklep IKEA w Estonii

W 1990 roku powstał pierwszy sklep IKEA w Polsce. 32 lata później – 25 sierpnia 2022 roku – otwarte zostały drzwi pierwszego sklepu IKEA w Estonii.

Reklama
visby.pl banner z promocją na łóżko

IKEA była już co prawda od 3 lat obecna na estońskim ryku, ale tylko w cyfrowej postaci. W 2019 roku produkty szwedzkiego koncernu stały się dostępne w Estonii dzięki e-commerce i otwarciu punktu odbioru zamówień IKEA. Wraz z otwarciem sklepu IKEA w Tallinie, Estonia stała się pełnoprawnym rynkiem.

Za całość odpowiedzialny jest Miklatorg, który obsługuje Islandię i rynki bałtyckie na podstawie umowy franczyzowej z Inter IKEA Systems B.V., będąc właścicielem konceptu IKEA i światowym franczyzodawcą IKEA. Sklepy IKEA można już znaleźć na Łotwie i Litwie, teraz czas na Estonię.

Jesteśmy zachwyceni i podekscytowani. Miklatorg ma duże doświadczenie w skutecznym prowadzeniu biznesu detalicznego, a razem jesteśmy zdeterminowani, aby również w Estonii IKEA nabrała znaczenia i stała się kochana w domach naszych klientów – mówi Maria Johansson, Expansion Manager w Inter IKEA Systems B.V.

Nowy sklep IKEA z unikatową ofertą

Sklep IKEA Tallinn, położony 20 minut od centrum stolicy, przy wiosce Kurna, oferuje ponad 9 tys. produktów do wyposażenia domu oraz rozwiązania pozwalające na mądrzejsze i bardziej zrównoważone życie. Został on opracowany z myślą o potrzebach i marzeniach lokalnych mieszkańców, np. w 53 zaaranżowanych pokojach na terenie sklepu IKEA zostaną pokazane rozwiązania dostosowane do przestrzeni życiowych i sytuacji w Estonii. W sklepie IKEA w Tallinie znajdą się wyjątkowe elementy, takie jak szklany dom poświęcony zielonym roślinom, rozwiązania zewnętrzne i kasy samoobsługowe, które zapewnią jeszcze lepsze doświadczenia klientów.

W IKEA napędza nas pasja do życia w domu. Z wizją tworzenia lepszej codzienności dla wielu ludzi, oferujemy szeroki asortyment artykułów wyposażenia wnętrz, które są przystępne dla wielu. Niska cena każdego dnia to nasze zobowiązanie wobec wielu konsumentów w Estonii, wraz z dobrym projektem, funkcjonalnością, zrównoważonym rozwojem i jakością naszych produktów – mówi Ian Strickland, kierownik ds. sprzedaży detalicznej w IKEA Baltics.

O Grupie Inter IKEA:

Grupa Inter IKEA obejmuje Inter IKEA Systems B.V., IKEA of Sweden AB, IKEA Supply AG, IKEA Industry AB oraz ich podmioty powiązane. Inter IKEA Holding B.V. jest spółką holdingową dla Grupy Inter IKEA.