Newsroom

Pierwsze wydanie „BIZNES.meble.pl” w 2022 roku

443322112

Pierwsze wydanie „BIZNES.meble.pl” w 2022 roku

Rozpocznij Nowy Rok ze styczniowym wydaniem miesięcznika „BIZNES.meble.pl” – to 100 stron pełnych inspiracji i najświeższych informacji o branży meblarskiej.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Zaczynamy z nową energią: od postanowień noworocznych, przez najnowsze dane dotyczące eksportu mebli, relację z diamentowej gali, po rozmowy o wyzwaniach, które czekają na meblarzy w 2022 roku. Zabieramy też czytelników do przestrzeni snu, a na koniec serwujemy interesującą opowieść o miłości do koni.

Do najnowszego wydania dołączony jest katalog konkursowy Diament Meblarstwa 2022.

O czym jeszcze przeczytacie w styczniowym numerze „BIZNES.meble.pl”?

FELIETONY

Postanowienia noworoczne
– Usługa dla ludności
Polacy zaczynają oszczędzać. Czy to na pewno dobra wiadomość?

RAPORT

– Najdynamiczniej we Francji

Eksport polskich mebli najdynamiczniej, bo aż o 27%, wzrósł na rynku francuskim. Osłabienie złotówki czy inflacja to tylko kilka czynników, które zdecydują o tym, czy tę pozytywną tendencję uda się utrzymać.

BRANŻA

– Wiadomości

Ceny idą w górę, a klienci mają świadomość poziomu inflacji
Rozmowa z Jakubem Wallnerem, dyrektorem Galerii Wnętrz DOMAR.

–  „Diament Meblarstwa 2022” – warto było czekać…
To była najdłużej wyczekiwania gala „Diamentu Meblarstwa”, bowiem ze względu na obowiązujące obostrzenia nie mogliśmy się spotkać z laureatami w ubiegłym roku. 6 grudnia 2021 r. uroczystość wręczenia pamiątkowych statuetek zakończyła 16. edycję konkursu. Tym razem gospodarzem gali był City Hall w Warszawie.

Na Zachodzie bez zmian
Chiny umacniają się na pozycji lidera w eksporcie mebli do Niemiec. W siłę rosną Wietnam, Turcja i Indie. W jakiej kondycji jest niemiecki rynek i czy polscy eksporterzy mają powody do obaw?

Pojawiają się nowe, do niedawna nieznane, ryzyka
Rozmowa z Michałem Batyckim, prezesem Zarządu Crafto Brokers.

DESIGN

– Wiadomości

21. PE-P_uwolnij swoją / twoją szkołę
Bezpieczna przyjazna i dostępna przestrzeń edukacji sprzyja rozwojowi ucznia wzbogacając jego codzienność, służąc mu ergonomicznie, funkcjonalnie i emocjonalnie. „Uwolnij swoją / twoją szkołę” to hasło 21. edycji Programu Edukacyjno-Projektowego, realizowanego na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu pod kierunkiem prof. Katarzyny Laskowskiej i as. Joanny Lisieckiej.

– Uchwyty designerskie
Do ich powstania przyczynił się talent i industrialna wyobraźnia projektantów, a także dobra współpraca z przemysłem. O tym, że dobry projekt jest uniwersalny przekonuje zainteresowanie rynku nie tylko najnowszymi produktami, ale też licencjonowanymi reedycjami.

Finał konkursu Dobry Wzór 2021
Najstarszy wzorniczy konkurs w Polsce, organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, po raz 28. nagrodził laureatów.

Co nadchodzi, co zostaje?
Eksperci ze studia projektowego Stilbüro bora.herke.palmisano prześledzili zależności pomiędzy trendami i na tej podstawie opracowali tematy, które uwzględniają ludzkie potrzeby i nastroje.

– Trendy

– Nowości

TEMAT WYDANIA: PRZESTRZEŃ SNU

– Własne gniazdko
Poszukiwanie komfortowych rozwiązań do sypialni dla singli jest odpowiedzią na jeden z globalnych trendów – wzrostu liczby singli. To także inspiracja do tworzenia własnego gniazda. Jeszcze kilka lat temu, więcej niż co trzecia osoba (36%) w wieku od 25 do 34 lat w Polsce mieszkała z rodzicami, tym samym zaliczając się do populacji tzw. gniazdowników.

– Przestrzeń bezpieczna
Jurorzy krajowych i międzynarodowych plebiscytów oraz konkursów w produktach do sypialni docenili zdolność do kreacji bezpiecznego, wyciszającego wnętrza. Punktowane jest też wykorzystanie pełnego spektrum materiałów naturalnych i możliwość jak najdłużej ich eksploatacji.

– Koncentrujemy się na jakości
Poczucie obcowania z wysoką jakością produktu i wynikające z tego przyjemne doświadczenia – tego oczekują dziś klienci i, jak wynika z badań, będą oczekiwać w przyszłości.

CHILLOUT

– Nie wyobrażam sobie życia bez koni
Zbigniew Chmielewski: Konie są z nami od trzech pokoleń. Moje wspomnienia z młodych lat wiążą się głównie z końmi. Od tego właśnie, od tych wspomnień z dzieciństwa, zaczęła się moja pasja.

– 10 lat sztuki i biznesu
15 grudnia 2011 r., wystawą grafiki Ryszarda Balonia „Erotyka w rysunku”, zadebiutowała V.A. Gallery Poland – podpoznańska galeria sztuki współczesnej, która od 10 lat realizuje misję uwrażliwiania odbiorców na polską sztukę współczesną, zarówno w kraju, jak i zagranicą. 10 grudnia 2021 r. przyszedł czas na świętowanie jubileuszu. Organizowanym przez galerię imprezom niezmiennie od lat patronuje miesięcznik „BIZNES.meble.pl”.

– Diamenty mniej oficjalnie
Gala „Diamentu Meblarstwa” to nie tylko część oficjalna. Wiele dzieje się także poza przysłowiowymi kulisami. 6 grudnia, podczas uroczystości wręczenia statuetek w 16. edycji konkursu, potwierdziło się, że to, czego nam najbardziej brakowało w czasach pandemicznych obostrzeń, to właśnie bezpośrednie kontakty.

– Felietony