Newsroom

Pierwsza Polka w globalnych strukturach IKEA

Anna Pawlak-Kuliga.

Pierwsza Polka w globalnych strukturach IKEA

Anna Pawlak-Kuliga zasiądzie w Zarządzie Grupy Ingka. Obejmie stanowisko Global CFO w IKEA Retail – Grupa Ingka.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Anna Pawlak-Kuliga, aktualna prezeska Grupy IKEA w Chinach, od listopada 2022 r. będzie pełniła obowiązki Global CFO, IKEA Retail – Grupa Ingka. Tym samym stanie się pierwszą osobą z Polski w globalnych strukturach zarządczych Grupy.

Kim jest Anna Pawlak-Kuliga?

Pawlak-Kuliga w latach 2016-2018 była prezeską IKEA Retail w Polsce, odpowiadała za agendę komercyjną, wdrożenia wielokanałowe i zrównoważony rozwój. W tym czasie IKEA rozwinęła w Polsce nowe kanały sprzedaży, stworzyła IKEA Centrum dla Firm, pierwszy na świecie Hub Innowacyjny dla IKEA oraz centrum rekrutacji Twoje Studio Pracy.

Od września 2018 r. Anna Pawlak-Kuliga zaczęła swoją przygodę zawodową w Chinach. Jako prezeska Grupy IKEA w Chinach kierowała wszystkimi firmami Grupy Ingka w Chinach kontynentalnych i przeprowadziła największą transformację firm IKEA na tamtejszym rynku.

Rozpoczęliśmy transformację jako cash and carry. Dziś jesteśmy prawdziwą firmą omnichannelową, dostępną dla niemal całego chińskiego rynku poprzez różne kanały: standardowe sklepy IKEA, mniejsze formaty sklepów IKEA, pierwszy na świecie Sklep jutra, stronę internetową ikea.cn, IKEA APP, sklep Tmall, sklep Wechat, kanał Tik Tok, centrum obsługi klienta oraz innowacyjne jednostki logistyczne. Wszystko zasilane przez nasze lokalne centrum rozwoju produktu i lokalny digital hub. Aż 90% zamówień dociera do naszych klientów samochodami zeroemisyjnymi – mówi Anna Pawlak-Kuliga.

Obecna prezeska Grupy IKEA w Chinach ma rozległe doświadczenie biznesowe. Przed podjęciem pracy w IKEA pracowała w sektorze prawniczym, a następnie w retailu w Wielkiej Brytanii. Do IKEA dołączyła we wrześniu 2008 r. i przez lata pracowała na stanowiskach kierowniczych w pionie finansowym w Wielkiej Brytanii i Irlandii. W 2012 r. przeniosła się do Polski.

Poza IKEA, Anna Pawlak – Kuliga jest zaangażowana w wolontariat, była członkiem Customer Advisory Board Facebook Polska, nadal jest członkiem Rady Programowej UN Global Compact i Członkiem Rady Izby Handlowej Unii Europejskiej w Chinach.