Newsroom

Pierwsza edycja interzum forum italy już w czerwcu

interzum forum italy to nowe wydarzenie w kalendarzu imprez dla branży meblarskiej.

Pierwsza edycja interzum forum italy już w czerwcu

Dostawcy z branży projektowania wnętrz i meblarskiej tym razem spotkają się w Bergamo. interzum forum italy to nowe wydarzenie, które z założenia ma się odbywać co dwa lata, naprzemiennie z interzum cologne.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Nowy event dla branży meblarskiej – interzum forum italy – odbędzie się w dniach 6 i 7 czerwca 2024 r. Na jego lokalizację organizatorzy wybrali centrum wystawienniczo-kongresowe w Bergamo. W ciągu zaledwie dwóch dni wydarzenie zgromadzi około 200 firm, ponad 20 partnerów instytucjonalnych i ponad 30 wydarzeń towarzyszących.

interzum forum italy – nowy koncept Koelnmesse

Jak informują organizatorzy, interzum, wydarzenie Koelnmesse dla dostawców z branży meblarskiej, dodało do swojej rodziny nową propozycję. Zgodnie z planem forum ma się odbywać co dwa lata. Rozszerzając swoje wpływy z Kolonii, przez Guangzhou i Bogotę, rodzina interzum zbierze się teraz w w Bergamo. Miasto uznaje się za serce włoskiego klastra meblarskiego i wnętrzarskiego.

Ta lokalizacja okazała się atrakcyjnym miejscem na targi przede wszystkim dzięki bliskości Mediolanu, jak również międzynarodowego lotniska Orio al Serio. Łączy ono Bergamo ze 137 miejscami docelowymi i 37 krajami.

Chcemy podkreślić, że interzum forum italy odpowiada na potrzeby naszych czasów, w których firmy poszukują skondensowanych, krótkich i niezwykle efektywnych wydarzeń. Na dzień dzisiejszy dwie hale targowe są prawie w pełni zarezerwowane, a naszym celem jest dotarcie do 200 wystawców z całego świata z sektorów Function & Components, Materials & Nature oraz Textile & Machinery powiedział Thomas Rosolia, dyrektor zarządzający Koelnmesse Italy.

Organizatorzy zaplanowali wszystko z myślą o kompaktowym i wydajnym formacie. Event oferuje dwa dni spotkań biznesowych i dyskusji na temat najnowszych tematów branżowych.

Wydarzenie będzie poświęcone łańcuchom dostaw, które w ostatnich latach przeszły interesującą ewolucję. Firmy, które tradycyjnie produkowały dla przemysłu meblarskiego, obecnie zwróciły uwagę na sektor kontraktów morskich, przyczep kempingowych i motoryzacji. Forum rzuci również nowe światło na trendy, rozwiązania techniczne i technologiczne, nowatorskie materiały i produkty. Równie istotne są procesy o niskim wpływie na środowisko oraz cyfryzacja produkcji i usług. Prezentowane przez wiodących międzynarodowych prelegentów tematy i formaty w pierwszej kolejności odpowiedzą na potrzeby wszystkich uczestniczących sektorów. Bogaty program spotkań zostanie uzupełniony mieszanką działań i wydarzeń towarzyszących, z których część została zaadoptowana z interzum cologne, podczas gdy inne są zupełnie nowymi formatami. Wśród wydarzeń znajdą się prelekcje, Trend Stage, Product Stage, sesje matchmakingowe i specjalne strefy eventowe.

Największym atutem interzum forum italy jest bogaty program kongresowy obejmujący wszystkie istotne sektory dostaw: materiały, komponenty, systemy oświetleniowe, maszyny i urządzenia do produkcji mebli i tapicerki, w tym tkanin obiciowych. Program kongresu został specjalnie przygotowany dla różnych grup docelowych uczestniczących w wydarzeniu: firm i operatorów z branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz, producentów materiałów i maszyn, generalnych wykonawców, studiów projektowych, planistów i projektantów wnętrz.

Nagroda dla pionierskich koncepcji

Wystawiające się firmy będą również mogły zgłosić swoje produkty i usługi do nagrody interzum forum italy. Najlepsze zgłoszenia zostaną wybrane przez jury, złożone z międzynarodowych ekspertów w dziedzinie ochrony środowiska, innowacji technologicznych, a także wyznaczania trendów. Nagroda ma na celu uhonorowanie pionierskich pomysłów, które torują drogę nowym kierunkom w łańcuchach dostaw reprezentowanych na targach. Przewidziano sześć nagród w kategoriach Innowacyjność oraz ESG i Zrównoważony Rozwój. Natomiast każda jest podzielona na trzy segmenty wystawiennicze: Funkcje i komponenty, Materiały i natura oraz Tekstylia i maszyny.

Członkami jury są:

 • Jessica Alexander, była dyrektor wykonawcza brytyjskiej National Bed Federation,
 • Sezgin Aksu, projektant,
 • Mario Bisson, profesor nadzwyczajny w POLI.design,
 • Franco Bulian, dyrektor zarządzający CATAS,
 • Sasha Peters, konsultant ds. innowacji i ekspert ds. materiałów,
 • Dick Spierenburg, projektant.

Cieszę się, że mogę być tu dzisiaj, w tak prestiżowej lokalizacji jak ADI Design Museum, aby spotkać się z projektantami i ekspertami, którzy są świadectwem ogromnej energii w sektorze w tej chwili i jego międzynarodowej orientacji – skomentował Matthias Pollmann, wiceprezes ds. zarządzania targami w Koelnmesse, przemawiając na konferencji prasowej interzum forum italy.

ZOBACZ TAKŻE: Targi interzum 2023 – fotorelacja

Organizatorzy interzum forum italy szczycą się licznymi współpracami, które na potrzeby pierwszej edycji nawiązali przede wszystkim z instytucjami, uniwersytetami i ośrodkami badawczymi. Należą do nich:

 • centrum badań i analiz CSIL,
 • obserwatoria innowacji cyfrowych w Szkole Zarządzania na Politechnice Włoskiej,
 • Wydział Materiałoznawstwa na Uniwersytecie Mediolan-Bicocca,
 • konsorcjum POLI.Design,
 • platforma e-commerce Alibaba.

Oprócz tych partnerów organizatorzy mogą liczyć również na wsparcie:

 • The European House – Ambrosetti i CATAS,
 • włoskiego stowarzyszenia FederlegnoArredo,
 • Departamentu Rozwoju Gospodarczego Regionu Lombardii,
 • Włosko-Niemieckiej Izby Handlowej AHK Italien,
 • konfederacji biznesowej ASCOM Confcommercio Bergamo,
 • Izby Handlowej w Bergamo,
 • CdO Bergamo,
 • Confartigianato Imprese Bergamo,
 • AIPI, włoskiego stowarzyszenia zawodowego projektantów wnętrz.