Newsroom

Odbierz darmowy bilet na targi LIGNA 2023

Targi LIGNA - ekspozycja targowa - miesięcznik i portal informacyjny branży meblarskiej biznes.meble.pl

Odbierz darmowy bilet na targi LIGNA 2023

Wiodące na świecie targi LIGNA 2023 z globalną ofertą narzędzi, maszyn i urządzeń do obróbki drewna odbędą się w Hanowerze w dniach 15-19 maja 2023 r. Odbierz jeden z bezpłatnych biletów, przygotowanych dla naszych czytelników i wybierz się na to wydarzenie.

Na ponad 105 tys. m2 pokaże się ponad 1,1 tys. wystawców! Oprócz firm z Niemiec, największy udział wystawców na targach LIGNA 2023 pod względem powierzchni mają firmy z Włoch, Austrii, Turcji, Hiszpanii, Chin, Szwecji, Słowenii, Danii i Holandii. Targi poszerzyły swoje portfolio wystawców: w tym roku ponad 180 wystawców po raz pierwszy zamierza skorzystać z możliwości wystawiania się i nawiązywania nowych kontaktów.

LIGNA oferuje unikalny przegląd całego łańcucha wartości w przemyśle drzewnym i przetwórczym. To międzynarodowa prezentacja innowacji i scena dla światowych nowości. Od początku planowania towarzyszy nam fala euforii ze strony branży, która z niecierpliwością czeka na bezpośrednie spotkanie w Hanowerze – powiedział dr Jochen Köckler, dyrektor generalny Deutsche Messe, podkreślając znaczenie wydarzenia podczas targów LIGNA.Preview, które odbyły się 16 lutego w Hanowerze. Na targach LIGNA 2023 zwiedzający spotkają się z wystawcami z 44 krajów. To tutaj ustalane i dyskutowane są trendy, które kształtują branżę i wyznaczają drogę w przyszłość.

Tematy poruszane na targach LIGNA 2023 poruszają branżę

Targi LIGNA 2023 spełniają również swoją rolę wyznaczania trendów w wyborze tematów przewodnich. Temat cyfryzacji kształtuje rozwój przemysłu i jest warunkiem elastycznej i efektywnej pod względem zasobów produkcji. Temat „Przemiana obróbki drewna” również cieszy się dużym zainteresowaniem. Wystawcy pokażą, jak daleko zaszedł już networking maszyn, narzędzi, komponentów i materiałów oraz zaprezentują innowacje z zakresu robotyki, automatyki i oprogramowania. Modne hasła tj. Smart lub Connected Factory, Industry 4.0 lub Internet of Things i platformy IoT znajdą swój wyraz na targach LIGNA z konkretnymi przykładami.

Na drodze do gospodarki opartej na zasobach odnawialnych drewno jako najważniejszy surowiec odnawialny stanowi centralny fundament. Biogospodarka oparta na drewnie jest uważana za siłę napędową innowacyjnych technologii. Ramowe warunki rozszerzenia zasobooszczędnego wykorzystania drewna są częścią Europejskiego Zielonego Ładu i filarami biogospodarki o obiegu zamkniętym. Jest to rozwój, który słusznie znajdzie się w centrum uwagi targów LIGNA 2023. Zaprezentowane zostaną kierunki rozwoju biogospodarki opartej na drewnie oraz innowacje technologiczne odpowiedzialnego wykorzystania zasobów naturalnych, a także technologie procesowe kształtowania włókien drzewnych z pulpy chemicznej.

Główne tematy targów LIGNA 2023

Na targach LIGNA firmy prezentują się łącznie w siedmiu segmentach produktowych:

  • Narzędzia i maszyny do produkcji indywidualnej i masowej (hale 11–15, 27)
  • Technologia powierzchni (hale 16, 17)
  • Produkcja płyt drewnopochodnych (hala 26)
  • Technologia tartaczna (hala 25)
  • Energia z drewna (hale 25, 26, teren otwarty)
  • Komponenty maszyn i technologia automatyzacji (hala 16)
  • Maszyny dla leśnictwa, produkcji drewna okrągłego i tarcicy (teren otwarty, P32–35)
Targi LIGNA - plan hal targowych 2023 - miesięcznik i portal informacyjny branży meblarskiej biznes.meble.pl

Odbierz bezpłatny bilet na targi LIGNA 2023

Zapraszamy do odebrania bezpłatnych biletów upoważniających do wstępu na hanowerską wystawę. Wystarczy wejść na stronę: www.ligna.de/bezplatne-bilety.

Jeden bilet przypada na jedną osobę. Odebrany bilet uprawnia do odwiedzenia wystawy oraz udziału w części cyfrowej dostępnej online na stronie organizatora.

Więcej informacji na stronie: www.ligna.de

ZOBACZ TAKŻE: Rynek mebli w Niemczech: od spowolnienia do ożywienia