Newsroom

Nowy Styl opuszcza rosyjski rynek

Jerzy i Adam Krzanowscy, Nowy Styl

Nowy Styl opuszcza rosyjski rynek

Trwa wielki exodus firm z Rosji. Do grona znanych marek, które postanowiły wycofać się z rosyjskiego rynku dołącza Nowy Styl.

Firma Nowy Styl o swojej decyzji poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych. Komunikat wydany przez Zarząd Nowego Stylu został opublikowany 6 marca na oficjalnym profilu na Facebooku. Producent w kilku zdaniach wyjaśnił powody tej decyzji.

Nowy Styl stoi po stronie obywateli Ukrainy oraz wszystkich osób, które na całym świecie apelują o natychmiastowe zakończenie bezprawnego i przerażającego ataku na Ukrainę i wolność jej mieszkańców. Z tego powodu Nowy Styl podjął decyzję o wycofaniu się z rynku rosyjskiego. Wierzymy, że to jedyna słuszna dzisiaj decyzja, która dołoży się do masowego głosu społeczności międzynarodowej apelującej o jak najszybsze zaprzestanie działań wojennych – poinformował Zarząd Nowego Stylu.

Kilka dni wcześniej, również korzystając z mediów społecznościowych, firma wyraziła swój sprzeciw wobec trwającej w Ukrainie wojny

Jesteśmy przeciwni nieuzasadnionej niczym agresji i aktom przemocy, które mają miejsce w Ukrainie. Nasze myśli i działania kierujemy dziś za wschodnią granicę. Pierwszą troską są nasi pracownicy z ukraińską narodowością – zarówno pracujący w Polsce, jak i w naszych partnerskich fabrykach w Charkowie. W tym trudnym czasie, otaczamy ich szczególną opieką – to pierwsza część stanowiska firmy Nowy Styl.

W drugiej części wpisu producent poinformował też o włączeniu się w pomoc Ukrainie i zachęcił do okazywania wsparcia i solidarności w tym trudnym czasie: Nowy Styl tworzy fundusz pomocy ukraińskim pracownikom i ich rodzinom. Na bieżąco dopasowywać będziemy dalsze działania i ich skalę do potrzeb i rozwoju sytuacji. Dziękujemy każdemu, kto włączył się w pomoc dla Ukrainy i zachęcamy do dalszego wsparcia. To czas mobilizacji i solidarności. Każda inicjatywa i wysiłek mają dzisiaj ogromne znaczenie.