Newsroom

Nowy, lepszy świat według Maison & Objet 2023

Maison & Objet wrzesień 2022.

Nowy, lepszy świat według Maison & Objet 2023

Organizatorzy targów w Paryżu zachęcają, by w dniach 19-23 stycznia, podczas odwiedzin Maison & Objet 2023, albo za pośrednictwem platform społecznościowych, połączyć się ze swoim wnętrzem, z innymi i z otoczeniem.

Reklama
visby.pl banner z promocją na łóżko

Temat przewodni styczniowego wydarzenia – Take Care! – będzie prezentowany na wiele różnych sposobów, ale przede wszystkim podkreślony w ofercie wystawców i w specjalnych strefach targowych. W dniach 19-23 stycznia Maison & Objet 2023 rzuci światło na wiele istotnych, zorientowanych na przyszłość wartości. Do wzrostu świadomości zbiorowej przyczynią się instalacja w strefie Designer of the Year, scenariusze kuratorskich przestrzeni What’s New?, czy strefy odpoczynku w centrum wystawienniczym.

Paryż spogląda w przyszłość

Od 27 lat, Maison & Objet, organizowany przez SAFI (spółkę zależną Ateliers d Art de France i RX France) angażuje i łączy międzynarodową branżę wokół designu, wystroju wnętrz i stylu życia. Misją targów jest odkrywanie talentów i dostarczanie inspiracji, zarówno w sieci, jak i poza nią, pomagając tym samym w rozwoju firm.

Tematyka styczniowego wydarzenia, która będzie oscylowała wokół dbania o siebie nawzajem, o nasze doświadczenie i naszą planetę, będzie się przewijała przez całe targi, nawet w strefach dyskusji i miejscach prezentacji trendów.

ZOBACZ TAKŻE: Cztery trendy prosto z Paryża

Jak przekonują organizatorzy Maison & Objet, największy społeczny, ekonomiczny i polityczny przewrót, którego obecnie doświadczamy, zachęca wszystkich do obrony swoich przekonań. Zachęca również marki do większej przejrzystości, integracji i odpowiedzialności w docieraniu do konsumentów, którzy sami są, bardziej niż kiedykolwiek, zaangażowani w relacje z markami. Właśnie teraz jest czas na mówienie wprost, podejmowanie działań i na otwartość, nawet jeśli oznacza to bicie w bęben, by napędzać zmiany. Styczniowe Maison & Objet będzie próbowało rzucić wyzwanie współczesnej estetyce, czyli temu, co piękne i stanowić trampolinę dla tego, co dobre.

Projektant roku Maison & Objet 2023

Podczas każdej edycji Maison & Objet ogłasza laureata nagrody projektant roku. Designer of the Year ma na celu uznanie i uhonorowanie pracy projektantki lub projektanta wykazujących wyjątkowy talent i umiejętności na międzynarodowej scenie projektowania i dekoracji. Już za kilka dni organizatorzy Maison & Objet ogłoszą, że tegorocznym laureatem Designer of the Year Award jest Raphael Navot z Paryża. Ten multidyscyplinarny projektant wnętrz zaprezentuje podczas targów „The Apothem Lounge”. Wciągająca instalacja ma za zadanie „wizualnie przedstawić emocję” poprzez otwartą strukturę, która zachwyci publiczność światłem i teksturą.