Newsroom

Nowy BIZNES.meble.pl: 136 stron o targach i wyzwaniach

Kwietniowe wydanie BIZNES.meble.pl o targach i aktualnych branżowych wyzwaniach.

Nowy BIZNES.meble.pl: 136 stron o targach i wyzwaniach

W kwietniowym wydaniu BIZNES.meble.pl przeczytasz m.in. o najważniejszych targach, głośnych zmianach i kluczowych wyzwaniach w branży meblarskiej. Wszystko to na aż 136 stronach!

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

W najnowszym BIZNES.meble.pl piszemy o zmianach w Lasach Państwowych oraz w resorcie klimatu i środowiska, a także o targach: od MEBLE POLSKA i HOME DECOR, przed Wood Tech Expo po Stockholm Furniture Fair. Kwietniowy numer to również wywiady, wyzwania w przestrzeni biur i chillout.

Zapraszamy do lektury, a także zakupu prenumeraty!

BIZNES.meble.pl 4/2024

Nie tylko o targach, czyli o czym przeczytasz w najnowszym BIZNES.meble.pl

Od redakcji

Felietony

Nie jesteśmy eksporterami

Zrównoważony rozwój to także koszty. Zacznijmy o tym mówić!

Raport

Nie będzie nas, będzie las
Kontakty na linii ministerstwo klimatu i środowiska – przemysł drzewny – Lasy Państwowe są ostatnio dość napięte. Takiego scenariusza nie powstydziłby się sam Alfred Hitchcock. Kto nam funduje leśno-drzewny rollercoaster? Czy wiadomo, w jakim kierunku mknie ten rozpędzony pociąg? I dlaczego miało być tak pięknie, a póki co nie jest?

Branża

Wiadomości

MEBLE POLSKA biznesowym hubem
Poznańskie kontraktacje pokazały, że targi pozostają jednym z najskuteczniejszych narzędzi promocyjnych. Organizatorzy zebrali w jednym miejscu i czasie kilkanaście tysięcy uczestników, udowadniając, że nic nie jest w stanie zastąpić bezpośrednich spotkań. Każdy, kto był na targach MEBLE POLSKA 2024, przyzna, że do Poznania przyjeżdża coraz więcej gości z zagranicy, a statystyki tylko te wzrosty potwierdzają.

HOME DECOR 2024 – biznes i inspiracje
W dniach 20-23 lutego odbyły się biznesowe Targi Wnętrz HOME DECOR 2024. W Poznaniu można było zobaczyć przede wszystkim nowe kolekcje dekoracji, oświetlenia, tkanin i tekstyliów, a także posłuchać o polskim designie i jego promocji za granicą.

Lojalizujemy odbiorców
Paweł Poradzki, prezes Zarządu firmy Zadbano, o filozofii firmy, rynku usług home delivery, a także Akademii Zadbano.

Wood Tech reaguje na wyzwania branży
W dniach 5-7 marca 2024 r. w Nadarzynie odbyła się trzecia edycja Wood Tech Expo, czyli międzynarodowych targów technologii obróbki drewna i produkcji mebli.

Rynek pracy: wiedza czy umiejętności?
Coraz częściej słyszy się opinie, że we współczesnym świecie liczą się konkretne umiejętności, zdobywane na drodze doświadczenia, a nie wiedza teoretyczna wynoszona ze szkół. Czy tego typu opinie mają pokrycie w faktycznej sytuacji na rynku pracy?

Rok 2024 może być całkiem udany
Grzegorz Rojek, CEO firmy Fibero, o sytuacji dostawców tkanin, ofercie firmy, a także strukturze sprzedaży i gustach klientów.

Strategia czy taktyka?
Co powiedział strateg, przykładając ucho do zegarka? Taktyka.

Meble z Europy mają szansę w Indiach
Sonia Prashar, dyrektor zarządzająca NuernbergMesse India, o targach INDEX PLUS, indyjskim rynku mebli, a także współpracy z europejskimi producentami mebli.

Design

Wiadomości

Nowe oblicze Sztokholmu
Tegoroczna edycja Stockholm Furniture Fair okazała się poligonem doświadczalnym dla nowych pomysłów. W tym roku wydarzenie w mniejszym stopniu koncentrowało się na skali, a mimo to organizatorzy zdołali zgromadzić wiele prężnie rozwijających się marek i studiów projektowych.

Być blisko siebie
Marcelina Plichta-Wabnik, CEO Wise Habit o sile prostoty, inkluzywności i wpływie dobrego projektowania na zrównoważonego człowieka i świat.

Nowości

TEMAT WYDANIA: ORGANIZACJA PRACY

Powrót do biur czy wybór pracy zdalnej i hybrydowej?
Radość z powrotu Polaków do stałej pracy w biurach okazała się przedwczesna. Czy po czterech latach testowania modelu pracy zdalnej lub hybrydowej wiadomo wreszcie, jakie muszą być biura, by ludzie chcieli w nich pracować?

Nadchodzą zmiany w biurach
2023 r. przyniósł rewolucję w prawie pracy. Tymczasem rok 2024 może być jeszcze bardziej przełomowy. Czy firmy są gotowe na zmiany w sposobie, czasie i miejscu pracy?

Chillout

W Poznaniu w dzień targowy…
4 dni, 12 Złotych Medali Grupy MTP, 23 nagrody Acanthus Aureus, a ponadto niezliczona ilość uściśniętych dłoni, wypitych kaw, ale przede wszystkim wartościowych spotkań i rozmów. Takie były targi MEBLE POLSKA i HOME DECOR!

Budowanie marki to jedna z możliwości
Maciej Has, autor książki „Made in Poland”, o projekcie, który połączył siły polskich firm produkujących meble i wyzwaniu, jakim jest budowanie marki w branży meblarskiej.

To nie jest bajka
200 km na północ od koła podbiegunowego w małej szwedzkiej wiosce Jukkasjärvi powstaje hotel z ton śniegu i lodu. Prawdziwe dzieło sztuki. Od kilku lat jeden z pokoi projektuje i wykonuje Tomasz Czajkowski, architekt, projektant, rzemieślnik – człowiek wielu talentów, śmiałych wizji i niekonwencjonalnego spojrzenia na rzeczywistość, również branżową.

Dokąd prowadzi wojna cenowa i czy warto tam zmierzać?

Na okładce: Paweł Poradzki, prezes Zarządu firmy Zadbano. Fot. Tomasz Markowski.