Newsroom

Niemieckie meblarstwo bez zmian na szczycie

Elmar Duffner, prezes Stowarzyszenia Niemieckiego Przemysłu Meblarskiego.

Niemieckie meblarstwo bez zmian na szczycie

Elmar Duffner pozostaje na stanowisku prezesa Stowarzyszenia Niemieckiego Przemysłu Meblarskiego.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

1 maja 2023 roku Elmar Duffner ustąpił ze stanowiska CEO Vivonio Furniture Group. Ta decyzja nie ma jednak wpływu na pełnienie funkcji prezesa w Stowarzyszeniu Niemieckiego Przemysłu Meblarskiego.

Nawet po odejściu z kierownictwa Grupy Vivonio, Elmar Duffner pozostanie prezesem Stowarzyszenia Niemieckiego Przemysłu Meblarskiego – wyjaśnił Jan Kurth, dyrektor generalny Stowarzyszenia Niemieckiego Przemysłu Meblarskiego. Komitet wykonawczy jednogłośnie i z zadowoleniem przyjmuje gotowość Duffnera i cieszy się, że kontynuuje on swoją niezwykle udaną pracę na czele stowarzyszenia przemysłu meblarskiego. Dzięki swojemu zaangażowaniu i fachowej wiedzy będzie nadal przyczyniał się do rozwoju branży. Pełniąc funkcję akcjonariusza i doradcy grupy spółek Vivonio, jest i pozostanie ważną osobistością w niemieckim przemyśle meblarskim.

ZOBACZ TAKŻE: Rynek mebli w Niemczech: od spowolnienia do ożywienia

Komentarz na oficjalnym profilu w mediach społecznościowych zamieścił również sam Elmar Duffner: Teraz odważ się zrobić coś nowego i poszukaj kolejnego dużego wyzwania w życiu. Ta myśl może brzmieć trochę szalenie, gdy jest się w wieku 60 lat, bo niektórzy liczą dni do emerytury. Ale ja jestem wciąż ciekawy i jeszcze nie skończyłam z moją radością tworzenia i dzielenia się się. Dlatego po prawie 10 latach postanowiłem pójść nową drogą i 1 maja 2023 roku przekazać stery CEO grupy meblowej Vivonio mojemu następcy, którym jest Gernot Mang. W przyszłości będę towarzyszył grupie meblowej Vivonio w roli doradcy, ale chcę też wyznaczać nowe i inne impulsy poza firmą. Pozostanę w kontakcie z branżą meblarską – nie tylko poprzez moją działalność jako prezes Stowarzyszenia Niemieckiego Przemysłu Meblarskiego (VDM) oraz jako członek Rady Doradczej targów imm cologne organizowanych przez Koelnmesse.

Elmar Duffner podkreślił, że wraz z zespołem zarządzającym, w którym znajdowali się Niels Ackermann i Erik Kolb, osiągnęli w tym czasie bardzo wiele: Z dumą mogę powiedzieć, że grupa meblowa Vivonio, posiadająca dziś siedem oddziałów, stała się głównym graczem na europejskim rynku meblowym. Dzięki wzrostowi organicznemu i ukierunkowanym, strategicznym przejęciom udało nam się podwoić sprzedaż netto ze 185 mln euro do 380 mln euro w 2022 r. Tylko w ubiegłym roku udało nam się zwiększyć sprzedaż o 13%.

Ten krok nie jest dla mnie łatwy, ale uważam, że to właściwy moment na przekazanie obowiązków. Wielkie podziękowania kieruję do moich wybitnych współpracowników za współpracę i wsparcie w ostatnich latach. Życzę Wam wszystkim dalszych sukcesów i osobistej satysfakcji z wykonywanej pracy – skomentował swoją decyzję Elmar Duffner.