Newsroom

Niemieckie meblarstwo bez zmian na szczycie

Elmar Duffner, prezes Stowarzyszenia Niemieckiego Przemysłu Meblarskiego.

Niemieckie meblarstwo bez zmian na szczycie

Elmar Duffner pozostaje na stanowisku prezesa Stowarzyszenia Niemieckiego Przemysłu Meblarskiego.

1 maja 2023 roku Elmar Duffner ustąpił ze stanowiska CEO Vivonio Furniture Group. Ta decyzja nie ma jednak wpływu na pełnienie funkcji prezesa w Stowarzyszeniu Niemieckiego Przemysłu Meblarskiego.

Nawet po odejściu z kierownictwa Grupy Vivonio, Elmar Duffner pozostanie prezesem Stowarzyszenia Niemieckiego Przemysłu Meblarskiego – wyjaśnił Jan Kurth, dyrektor generalny Stowarzyszenia Niemieckiego Przemysłu Meblarskiego. Komitet wykonawczy jednogłośnie i z zadowoleniem przyjmuje gotowość Duffnera i cieszy się, że kontynuuje on swoją niezwykle udaną pracę na czele stowarzyszenia przemysłu meblarskiego. Dzięki swojemu zaangażowaniu i fachowej wiedzy będzie nadal przyczyniał się do rozwoju branży. Pełniąc funkcję akcjonariusza i doradcy grupy spółek Vivonio, jest i pozostanie ważną osobistością w niemieckim przemyśle meblarskim.

ZOBACZ TAKŻE: Rynek mebli w Niemczech: od spowolnienia do ożywienia

Komentarz na oficjalnym profilu w mediach społecznościowych zamieścił również sam Elmar Duffner: Teraz odważ się zrobić coś nowego i poszukaj kolejnego dużego wyzwania w życiu. Ta myśl może brzmieć trochę szalenie, gdy jest się w wieku 60 lat, bo niektórzy liczą dni do emerytury. Ale ja jestem wciąż ciekawy i jeszcze nie skończyłam z moją radością tworzenia i dzielenia się się. Dlatego po prawie 10 latach postanowiłem pójść nową drogą i 1 maja 2023 roku przekazać stery CEO grupy meblowej Vivonio mojemu następcy, którym jest Gernot Mang. W przyszłości będę towarzyszył grupie meblowej Vivonio w roli doradcy, ale chcę też wyznaczać nowe i inne impulsy poza firmą. Pozostanę w kontakcie z branżą meblarską – nie tylko poprzez moją działalność jako prezes Stowarzyszenia Niemieckiego Przemysłu Meblarskiego (VDM) oraz jako członek Rady Doradczej targów imm cologne organizowanych przez Koelnmesse.

Elmar Duffner podkreślił, że wraz z zespołem zarządzającym, w którym znajdowali się Niels Ackermann i Erik Kolb, osiągnęli w tym czasie bardzo wiele: Z dumą mogę powiedzieć, że grupa meblowa Vivonio, posiadająca dziś siedem oddziałów, stała się głównym graczem na europejskim rynku meblowym. Dzięki wzrostowi organicznemu i ukierunkowanym, strategicznym przejęciom udało nam się podwoić sprzedaż netto ze 185 mln euro do 380 mln euro w 2022 r. Tylko w ubiegłym roku udało nam się zwiększyć sprzedaż o 13%.

Ten krok nie jest dla mnie łatwy, ale uważam, że to właściwy moment na przekazanie obowiązków. Wielkie podziękowania kieruję do moich wybitnych współpracowników za współpracę i wsparcie w ostatnich latach. Życzę Wam wszystkim dalszych sukcesów i osobistej satysfakcji z wykonywanej pracy – skomentował swoją decyzję Elmar Duffner.