Newsroom

NA WYMIAR – pomysły i inspiracje

Okładka czasopisma NA WYMIAR 2023 – wydanie specjalne miesięcznika BIZNES.meble.pl.

NA WYMIAR – pomysły i inspiracje

Ukazało się najnowsze czasopismo NA WYMIAR 2023 – wydanie specjalne miesięcznika BIZNES.meble.pl. Jest już dostępne w wersji papierowej, ale także w postaci e-wydania.

NA WYMIAR to czasopismo, w którym redakcja miesięcznika BIZNES.meble.pl przedstawia aktualne trendy rynkowe, ale także nowości produktowe. Dotyczą one takich produktów, jak:

  • meble,
  • akcesoria,
  • materiały,
  • technologie do produkcji mebli,
  • artykuły wyposażenia wnętrz.
Reklama
visby.pl banner z promocją na łóżko

Znana od lat formuła pozostała bez zmian. 12 artykułów podzielono na 4 bloki tematyczne: INSPIRACJE, WYZWANIA, PORZĄDEK, ORGANIZACJA.

Czasopismo NA WYMIAR to merytoryczne wsparcie dla wszystkich tych, którzy poszukują pomysłów na wnętrze, ale także remontują i aranżują domy i mieszkania. Pokazujemy w nim aktualne tendencje, podpowiadamy, jakie kolory są modne i jak optycznie powiększyć przestrzeń. Piszemy o dylematach przy urządzaniu kuchni, ale i odpowiadamy na pytanie, dlaczego warto zmienić dom w smart home. A dla miłośników wyjątkowego oświetlenia polecamy trendy oświetleniowe z Euroluce w Mediolanie.

Najnowsze czasopismo NA WYMIAR to:

Inspiracje

Trendy oświetleniowe z Euroluce

Oświetlenie nowej generacji to połączenie piękna i funkcjonalności. W Mediolanie nie brakowało przeskalowanych, majestatycznych konstrukcji i nieoczywistych form. A z ciemnego labiryntu ekspozycji Euroluce 2023 w teatralny sposób wyłaniała się jasność.

Kod elegancji

Do wnętrz wracają ciemne kolory. Czasem jako meble, ale czasem jako element aranżacji. Architekci lubią czerń zwłaszcza tam, gdzie jest dobre światło i odwaga inwestora.

Niech żyją lamele

Lamele mają dziś swoje prawdziwe święto. Zyskały aranżacyjny sukces, nie bez przyczyny.

Wyzwania

Z dołu do góry, z góry na dół

Schody wymagają szczególnego podejścia projektowego, ponieważ są elementem scalającym poziomy wnętrza domu. Z drugiej strony, muszą spełniać wymogi ergonomii, tak aby mieszkaniec przemierzając je wiele razy w ciągu dnia miał komfort użytkowania.

Jak optycznie powiększyć wnętrze?

Lustra i szklane elementy wizualnie powiększają i rozjaśniają przestrzeń. Jakie produkty wybrać i w jakich wnętrzach zastosować te tricki? Pierwszoplanową rolę odegra tu łazienka.

Jak przeprowadzić zmianę?

Zapytaliśmy ekspertki, od czego zacząć i jak konsekwentnie przeprowadzić zmiany we wnętrzach.

Porządek

Tkaniny przyjazne zwierzętom, czyli jakie?

Szacuje się, że w Polsce żyje ponad 6,8 mln kotów i 7,6 mln psów, z których większość na co dzień przebywa w domach i mieszkaniach. Razem to blisko 14,5 mln czworonogów i 58 milionów łap, przemierzających każdego dni podłogi i dywany, wspinających się na meble i wylegujących na fotelach, kanapach czy sofach.

Płyty do zadań specjalnych

Płyty i laminaty, które cechuje wysoka odporność na plamy, uszkodzenia i bakterie, to doskonałe rozwiązania dla osób poszukujących trwałych i higienicznych blatów kuchennych i łazienkowych.

Architekt porządku

Agnieszka Witkowska, czyli Architekt Porządku o wprowadzeniu i utrzymaniu porządku, pomocnych narzędziach i trwałych rezultatach.

Organizacja

Dylematy przy projektowaniu i urządzaniu kuchni

Specyfika kuchni nakazuje rozstrzygnięcie już na etapie projektowania kwestii, które zdeterminują późniejsze użytkowanie tego pomieszczenia. W przeciwnym razie może się okazać, że przygotowywanie posiłków, a także inne prace kuchenne są przysłowiową drogą przez mękę.

Dlaczego warto zmienić dom w smart home?

Ostatnie lata pokazały, że inteligentne aplikacje są coraz bardziej wszechstronne i niezawodne. Mogą kontrolować temperaturę, dbać o bezpieczeństwo, ale przede wszystkim wspierać w codziennym życiu. Oto rozwiązania, które zmieniają dom w smart home.

Jak zorganizować łazienkę?

Podczas urządzania łazienki z reguły skupiamy się głównie na sanitariatach i glazurze, ale potencjał aranżacyjny tkwi też w odpowiednio dobranych meblach.