Newsroom

Grupa BEGA bez nazwy Black Red White

Wolfgang Bochert, dyrektor zarządzający ED Lifestyle Polstermöbel (dawniej Black Red White Polstermöbel, spółka z Grupy BEGA).

Grupa BEGA bez nazwy Black Red White

Z dniem 1 września 2023 roku należąca do Grupy BEGA firma Black Red White Polstermöbel zmienia nazwę na ED Lifestyle Polstermöbel.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

W 2006 roku Grupa BEGA kupiła od polskiej firmy Black Red White 100% udziałów w spółce Black Red White Vertriebs. Tym samym przejęła niemiecką działalność firmy Black Red White. Od momentu tej transakcji Grupa ma wyłączne prawa marketingowe do gamy BRW. Ma także wyłączne także prawo do używania nazwy firmy Black Red White. Ze swojej strony Black Red White powstrzymała się od używania nazwy Black Red White na terenie takich państw, jak Niemcy, Austria, a także Szwajcaria.

Kiedy Grupa BEGA rozpoczynała działalność w branży mebli tapicerowanych w 2012 roku, działała pod nazwą Black Red White Polstermöbel. Działalność w zakresie mebli tapicerowanych jest odnoszącą sukcesy częścią Grupy BEGA z roczną sprzedażą na poziomie około 100 milionów euro.

ZOBACZ TAKŻE: Grupa BEGA planuje 2023 rok i podsumowuje 2022

W ubiegłym roku Grupa Lutz przejęła 50% udziałów w polskiej spółce Black Red White. Wywołało to dezorientację wśród klientów Grupy BEGA, która trwa do dziś – czytamy w oświadczeniu, które podpisali Thorsten Hilpert i Niko Johns. – Możemy stwierdzić, że: BRW była i jest głównym dostawcą dla Grupy BEGA. Jednak nigdy nie istniały powiązania prawne pomiędzy Grupą a Black Red White. Black Red White nie dostarcza mebli tapicerowanych do Grupy BEGA.

Grupa BEGA rezygnuje z nazwy Black Red White

Dlatego Grupa zdecydowała o rezygnacji z nazwy Black Red White Polstermöbel ze skutkiem od 1 września 2023 roku. Działalność w zakresie mebli tapicerowanych Grupy BEGA kontynuowana będzie pod nazwą ED Lifestyle Polstermöbel (ED oznacza Exciting Design).

ZOBACZ TAKŻE: Pierwsza kobieta na czele spółki z Grupy BEGA

Dla naszych klientów zmienia się tylko nazwa. Asortyment, numery artykułów, ceny i wszystkie ustalenia umowne pozostają niezmienione. Zespół kierowany przez dyrektora zarządzającego Wolfganga Bocherta będzie nadal służył naszym klientom tak jak wcześniej – konkludują Thorsten Hilpert i Niko Johns.