Newsroom

Kto zdobył Złote Medale targów DREMA?

Kto zdobył Złote Medale targów DREMA?

Reklama
Meblarski-1000-banner-srodtekstowy-750x100-gif-miesiecznik-i-portal-informacyjny-branzy-meblarskiej-biznes-meble-pl

W organizowanym przez Grupę MTP konkursie uhonorowano produkty, które zyskały pozytywne rekomendacje profesjonalnego jury.

W skład kapituły wchodzą wybitni specjaliści z zakresu technologii obróbki drewna i produkcji mebli. Członkowie Sądu Konkursowego poszukują produktów nowoczesnych, innowacyjnych i wytworzonych w oparciu o najwyższej klasy technologie, odznaczających się szczególnymi walorami, obejmującymi nowoczesność zastosowanych rozwiązań w odniesieniu do rozwiązań światowych, stopień wykorzystania rozwiązań innowacyjnych, ekonomiczność produktu i jego walory eksploatacyjne, oddziaływanie produktu na środowisko (w tym: metody regeneracyjne, recycling, biodegradowalność) i oszczędność zużycia materiałów i energii, a także funkcjonalność produktu i jego estetykę.

Zwycięskie produkty walczą teraz w internetowym głosowaniu o tytuł Złoty Medal – Wybór Konsumentów. Głosy można oddawać na stronie www.zlotymedal.com.

Laureaci zaprezentują się podczas tegorocznej edycja targów „Drema”, która odbędzie się w dniach 14-17 września w Poznaniu.

Kto sięgnął po Złote Medale MTP targów DREMA 2021?

1. Automatyczny Trak Tarczowy SKYWOOD A550

MAXIMER LLC – zgłaszający i producent Czterowałowa kantówka SKYWOOD A550 posiada sterowanie CNC, dzięki czemu nie ma potrzeby zatrzymywania procesu cięcia, aby ponownie wyregulować piły i uzyskać inną szerokość pryzmatu. Piły na wałach są przebudowywane automatycznie, przy czym każdy wał posiada teleskopowy system pił. Same wałki poruszają się w górę iw dół, co umożliwia uzyskanie różnych rozmiarów pryzmatu. Dzięki temu na wyjściu zwiększa się ilość wysokiej jakości materiału i nie ma potrzeby sortowania kłód do przecierania.

2. Frez kompresyjny z weglika spiekanego V809.XB Frez Kompresyjny z węglika spiekanego V809.XB – Silent TURBO-3

FHU N-POL Krzysztof Noga – zgłaszający i producent Frez do pracy nestingu, rozkroju płyt wiórowych, MDF czy HPL jego największa zaletą to wysoka wydajność możliwość pracy nawet do 30 metrów na minutę posuwu, cicha i spokojna praca. Niespotykana geometria ostrzy w układzie kompresyjnym chroniona wzorem towarowym. Niska cena narzędzia w porównaniu do narzędzi z ostrzami PCD.

3. PCS® Bezkontaktowy System Bezpieczeństwa

FELDER GROUP POLSKA – zgłaszający, FELDER KG – producent PCS PREVENTIVE CONTACT SYSTEM to rewolucyjna, światowa innowacja w systemach bezpieczeństwa dla pilarek formatowych. Sprawia, że urazy dłoni odchodzą w przeszłość przez eliminację zagrożenia w momencie jego wykrycia. Udowadnia, że bezpieczeństwo nie musi być drogie, gdyż jest nieinwazyjny i od razu gotowy do ponownego użycia. Nie wymaga też dodatkowych nakładów w konserwację i jest odporny na pył.

4. Ploter frezujący 2030ATC 4 AXIS

POLSKA GRUPA CNC Damian Laskowski – zgłaszający i producent Ploter frezujący 2030 ATC 4 AXIS to nowość w naszej ofercie. Odpowiadając na coraz większe potrzeby naszych klientów stworzyliśmy innowacyjne rozwiązanie jakim jest dodanie do plotera czwartej osi w postaci wrzeciona uchylnego. Otwiera to przed użytkownikiem wiele nowych możliwości obróbki. Wykonywanie na jednej maszynie kilku rodzajów obróbek to rozwiązanie ekonomiczne i wysoce funkcjonalne.

5. Pozycjoner ISKRY RX2

K&K Katarzyna Brzezińska – zgłaszający, ISKRA Krzysztof Brzeziński – producent Pozycjoner ISKRY RX 2 jest odpowiedzią na problemy klientów z budowa stanowisk do pracy ISKRĄ przy obróbce dużych elementów. Dwa elementy z aluminium pozwalają na niezwykle precyzyjną pracę bez jakiegokolwiek dedykowanego ISKRZE stołu zarówno na płaszczyznach formatek, jak i na sztorcach.

6. Stół szlifierski RODONIT

NAWARA SERWIS Marzena i Rafał Nawara – zgłaszający Zoptymalizuj produkcję i wyeliminuj wyrzut pyłu poza strefę szlifowania – stosując nasze rozwiązanie. Stół RODONIT jest nową jakością na rynku systemów odpylania stanowisk szlifierskich z własnym odciągiem. Praca przy stole gwarantuje bezpieczeństwo oraz komfort pracy, które się opłaca Wysoka sprawność oraz parametry filtracji sprawiają, że stół szlifierski jest produktem ekoinnowacyjnym.