Newsroom

Kolejne targi odwołane

Targi Formex. Fot. Stockholmsmässan.

Kolejne targi odwołane

Los organizowanych zwykle w styczniu i lutym niemieckich targów Heimtextil, imm cologne i ZOW oraz przełożonych niedawno Stockholm Furniture & Light Fair, podzieliła inna skandynawska impreza.

Reklama
visby.pl banner z promocją na łóżko

W porozumieniu z organizacją branżową PUFF (Presentgrossisternas Företagarförening) zadecydowano o odwołaniu targów Formex. Decyzja ta została podjęta ze względu na kolejną falę COVID-19, wzmocnioną szybką ekspansją wariantu Omicron w Szwecji, jak również w wielu innych krajach. Następne targi Formex odbędą się w dniach 23-26 sierpnia 2022 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Targi w Sztokholmie przełożone

Formex to najważniejsze skandynawskie targi dla branży wnętrzarskiej i projektowej. Przez długi czas organizatorzy mieli nadzieję, że targi odbędą się zgodnie z planem w dniach 18-21 stycznia 2022 roku. Powodem odwołania imprezy jest obecna sytuacja pandemiczna i spodziewany przez władze styczniowy szczyt infekcji, który utrudniłby udział w wydarzeniu nordyckim wystawcom i odwiedzającym.

Formex to największe skandynawskie targi i miejsce spotkań dla branży wnętrzarskiej i projektowej, dlatego chcemy zapewnić wszystkim jak najlepsze warunki uczestnictwa. Ponieważ odbywają się one w styczniu są szczególnie dotknięte pandemią. W ścisłym porozumieniu z organizacją branżową PUFF zdecydowaliśmy się odwołać targi i przenieść wszystkie nasze wysiłki na sierpniową edycję Formex – mówi Chicie Lindgren, business area manager Stockholm Design Events w Stockholmsmässan.

Biorąc pod uwagę okoliczności, które są poza naszą kontrolą, w tym spodziewany szczyt rozprzestrzeniania się infekcji w czasie targów, w pierwotnie planowanym terminie, uważamy, że odwołanie ich ma sens. Teraz skupiamy się na wystawie pod koniec lata – oznajmia Stefan Juhlin, dyrektor generalny PUFF.

Cyfrowe targi Formex Talk odbędą się zgodnie z planem 18 stycznia 2022 roku.

Pozostałe targi na terenie Stockholmsmässan odbędą się wiosną 2022 roku według zapowiedzi.

Wybrane wydarzenia związane z designem w Sztokholmie w 2022 roku:

  • Formex Talks (cyfrowo) 18 stycznia 2022 r.
  • Sztokholmski Tydzień Designu 7-13 lutego 2022 r.
  • Stockholm Design & Architecture Talks (cyfrowo) 7-13 lutego 2022 r.
  • Formex 23-26 sierpnia 2022 r.
  • Sztokholmski Tydzień Designu sierpień/wrzesień 2022 r.
  • Stockholm Furniture & Light Fair 6-9 września 2022 r.